Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális egy bölcsödei...

Ez normális egy bölcsödei csoportban? (teljesen el vagyok keseredve)

Figyelt kérdés

Most kezdtük a beszoktatást (2,5 éves a kisfiam)... 4 napja járunk,még nem hagytam ott. A 4 nap alatt egyszer nem vitték ki őket az udvarra, nem csináltak semmilyen benti "foglalkozást" (pl. gyurmázás,rajzolás). A gondozónő nem is közelített még a kisfiamhoz. Csak üldögélnek, beszélgetnek egymással,kávéznak,ha a gyerekek már nagyon rosszak esetleg rájuk szólnak. Tízórainál a széket se igazítják alájuk,akármennyire is rosszul ülnek rajta (mert az asztal alá van csúszva a szék).

A gyerekek unatkoznak,nem játszanak azzal a néhány játékkal,ami ott van . van egy kislány,akit a 4 nap alatt 1 percet nem láttam játszani,csak ül egy helyben. Az egyik kisfiú valamiért sírt a sarokban,a gondozónő meg a terem másik végén ücsörgött...

...el vagyok keseredve...legszívesebben hazahoznám az összes gyereket :( :)

Normális ez,erről szól a "gondozás"???


2013. febr. 7. 21:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%

Kérdezd meg, mi a napi program, mikor mennek ki, rajzolnak, gyuáznak-e, szoktak-e mondókázni!?

Te se csak ülj, kérdezz :)))

2013. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Én ezért döntöttem úgy h 2 beszoktatós nap után visszamondtam az állami bölcsit és inkább kerestem fizetős családi napközit. Ugyanazt tapasztaltam mint te. A szívem szakadt meg a gyerekekért. Gyerekmegőrző volt, az is a rosszabb fajtából :(
2013. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Hú nagyon sajnálom _:((( és nem, nem normális természetesen :((( csak sokan nem tehetnek mást, mint hogy beadják oda a gyereket mivel nem engedhetik meg a fizetőst:(
2013. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Tragédia!Próbáld megkérdezni hogy mikor viszik ki levegőre a gyerekeket,mi szokott lenni a napi program.És most ez miért marad el?Ha hó van azért nem mennek ki ,ha süt a nap és meleg van azért?
2013. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez azért tényleg szomorú! Szerintem nem ez az általános. Bár az enyém magánbölcsibe jár, mondjuk az udvarra ők is ritkán jutnak ki, hetente talán 1-2 szer, de bent iszonyú sokat foglalkozik velük a gondozó. Mondókáznak, soha nem hagyja egy percre sem unatkozni őket. Ha valakinek nincs kedve, vagy nem tud részt venni az adott foglalkozásban (mert mondjuk ragasztanak, és van egy 1 éves kislány is, és ugye őt azért a ragasztgatás nem nagyon köti le), lefoglalja valami mással. Sírni én még egy gyereket sem hallottam, ellenben a vidám mosolygós, jókedvű gyerekeket nem győzöm nap mint nap csodálni!


Persze tudom lehet azt mondani, hogy ez magán, és ha fizetek érte akkor maximális legyen, de én az állami bölcsitől ugyanezt elvárnám és szerintem nem extra dolgok ezek!

2013. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Levegőre sajnos mostanában nálunk se mennek, a magyarázat, hogy nem minden gyereknek van megfelelő cipője és kabátja.

De a beszoktatás alatt én sem láttam soha, hogy lenne foglalkozás. Most már lassan 5 hónapja jár a lányom, és rendszeresen van valami. Tegnap gyurmáztak, és a színeket fanulták. Előtte ragasztottak, másik nap színeztek. Bizonyos napokon zenét szoktak hallgatni, táncolnak is hozzá.

Az utóbbi 1 hónapban a lányom legalább 6-7 mondókát kezdett el mondani. Szóval biztosan foglalkoznak velük, pedig az első időszakban itt is csak a padon ültek a gondozók.

Barátnőm lánya ezen a héten kezdte szintén, ő is mondta, hogy ott sem csináltak eddig semmi értelmeset.

2013. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
de utolsó válaszoló, annak mi a magyarázata hogy a beszoktatás alatt nem csinálnak semmit, tehát amúgy igen, csak akkor nem abban az 1 hétben?? Miért vajon?
2013. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

A legelején megkérdeztem...szoktak foglalkozásokat csinálni...várom,hogy mikor... :(

Az udvarra időjárásfüggő,hogy mikor mennek ki..de ha a másik csoportot ki tudják vinni,akkor nem hiszem,hogy annyira káros lenne a gyerekekre az időjárás.

2013. febr. 7. 21:23
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, én sem értem a logikát benne. Pont tegnap mesélte barátnőm, hogy ugye ott sincs semmi, és mondta, hogy pedig pont ilyenkor kellene csinálni valamit, hogy a szülő is lássa, mit csinálnak a gyerekek.

Ja, és ő másik bölcsibe vitte a lányát. Majd kiderül, később lesz-e ott is valami.

2013. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi bölcsinkben mindennap volt foglalkozás,sose hagyták sírni a gyerekeket. ha kellett ölelték, nyugtaták őket. Udvarra főleg nyáron,tavasszal mindennap vitték. Rengeteg családi program volt,ahol a kicsik szerepeltek is műsorral. Szobatisztaságba maximálisan segítettek. Ragasztottak,téptek,rajzoltak,festettek,gyurmáztak, mondókáztak. Ebédre,reggelire együtt terítettek. Csak jót tudok mondani a bölcsiről.
2013. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!