Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki tudja mi a neve ennek a...

Ki tudja mi a neve ennek a nevelési módszernek?

Figyelt kérdés
A lényege, hogy a gyereknek mindent szabad, ami közvetlenül nem jelent veszélyt az életére. Szeretnék bővebben olvasni róla, hogy mi a lényege. Követi ezt valaki? Mik a tapasztalatok?
2009. szept. 10. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ennek megnevezése van e azt nem tudom, de hogy kell a gyereknek a korlát az biztos. Voltakép ha visszatekíntek, én is így nevelem mindent szabad ami nem veszélyes és ami nem örli fel a türelmemet. Teszem azt, hogy evés közben ha felteszi az asztalra a lábát az nem veszélyes, de undorító és koszos a lába, tehát nem engedem. Ha kimegy mezitlább a csempére vagy zokniba csak öt percre a hidegbe na azt sem komálom, mert beteg lesz. A mosogép nyomagát snem veszélyes, de tönkreteszi és vehetsz újat, úgyan így minden készüléknél.

Voltaképpen azt hogy mindent szabad az azt jelentoi, hogy a gyerek tartsa be a korlátokat amit a szülő támaszt. Nekünk a fiók huzogatás és ajtónyitogatás kimaradt, mert sajnos nem tudjuk máshová rakni a veszélyes dolgokat ami benne van, de nem is piszkálja őket mert mi sem elötte használjuk. Egyedül a konyhába rámolgathatja az edényeket. A víz nem veszélyes, ha nem forró, de tettemes szálát csinál ha nyitogatja a csapot. Szóval ez a nevelési mód elég lanyha. És akkor az illemről nem is beszéltünk, ami nem veszélyes, de emberi erkölcsi magatartással tartozól mások iránt. A lányomat már szemen dobták kővel mert sehol nem volt az anyja.

Aki ilyen nevelést követ az szerintem nem is akar nevelni.

2009. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a laissez-faire elvre gondolsz. Engem nagyjából így neveltek. Ennek a módszernek két kulcsa van: egyrészt kizárólag nagyon önálló, autonóm gyerekeknél szabad alkalmazni, akik személyiségüknél fogva alkalmasak a szabálykövetésre minden különösebb kényszerítés nélkül, másrészt a szülői, családi példának kivételesen jónak és következetesnek kell lennie, hiszen ezt követi elsősorban a gyerek. A magam részéről nem tudok beszámolni semmi balhéról, csonttörésről, normálisan tanultam, diplomát szereztem, 10 éve ugyanott dolgozom, férjem és gyerekem, stabil baráti köröm van. Tehát nálam azt hiszem működött, de például a lányunknál ez nem lesz járható út: még csak egy éves, de teljesen más alkat, mint mi. Nála úgy érezzük, határozottan ki kell majd jelölni bizonyos határokat, mert ellenálló típus, és már most előszeretettel próbálgatja az oroszlánkörmeit. Majd kiderül...
2009. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!