Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet h azért nem beszél a...

Lehet h azért nem beszél a 3,5 éves neveltfiam, mert diszlexiás? Az össz szókicse: tyó tya és az apja elmondása alapján minden szónak a kezdőbetűit használja: csoki-cso, tojás-to, tej-te.

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Tudod mi a diszlexia? Az, hogy nem tudja a fejében az OLVASOTT szavakat rendesen összerakni. Szóval nem.
2013. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sürgősen keressetek fel egy logopédust. 3.5 éves már a kisfiú, ne várjatok tovább mert behozhatatlan lesz a lemaradása.
2013. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én inkább valami nagyonn gondra gondolnék, pláne, hogy elég messze jár még az írás-olvasástól.

milyen szakembereknél jártak már?

2013. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én sem beszéltem három évesen.

Most tizedikes vagyok, és teljesen jól meg vagyok magammal!!!

2013. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ő beszél, de csak szótagokat használ, ki kell vizsgáltatni. Nem diszlexiás, hiszen nem tud olvasni.
2013. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépés hallásvizsgálat legyen. Feltétlenül gyermekaudiológiára menjetek vele, mert egy ilyen kicsi gyerek hallását nem egyszerű megmérni.

Ha ott minden rendben, beszédindításban jártas logopédust kell keresni. Ne hagyjátok lerázni magatokat azzal, hogy csak nagycsoportosokkal foglalkoznak az óvodában. Ott ez lehet, hogy így van, de kell hogy legyen a szakszolgálatnál olyan ember, aki nem csak pöszeség javításra képes.

Vannak megkésett beszédfejlődésű gyerekek, akikkel később semmi probléma nem lesz, de sok van köztük olyan is, akiknek komoly tanulási nehézségei alakulnak ki, pont a nyelvi rendszer fejlődésének akadályozottsága miatt. Ez a tanulási nehézség pl.diszlexia is lehet.

És persze a beszéd késésének értelmi elmaradás is lehet az oka, ami megint csak másfajta terápiát igényel.

2013. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fülszet, utána hallásvizsgálat, utána logopédus.

Ha a nevelt fiad, akkor nem te neveled? Akkor hogyhogy az apja elmondására támaszkodsz?

2013. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nemtudok mit kezdeni a linkkel... most 3,5 éves. Hogy lehetne diszlexiás? Vagy az így mutatkozik meg 3,5 évesen, ha Ő az lesz???
2013. márc. 1. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!