Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik így a gyerek...

Miért viselkedik így a gyerek a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Kislányom tegnap és ma (nem tudott bölcsibe menni, nekem viszont dolgoznom kell) nagyszülőknél volt/van. Már tegnap is, de ma pláne úgy viselkedett a nagyszülőkkel, mintha idegenek lennének, duzzogott, nem akart enni, lökte őket, nem érdekelte semmi, csak feküdt a kanapén stb. És igazából ez nem az első eset volt, van hogy "rájön az öt perc" és akkor így viselkedik. Ez vajon miért lehet, holott sokszor hétvégén is ott volt náluk, ha említem, hogy megyünk nagyiékhoz felcsillant a szeme. Tehát imádja őket, imád náluk lenni, és tudtommal nem történt semmi, én sem mondtam semmi olyat, ami ezt az ellenszenvet kiváltotta volna.

Vélemény? Megoldás?


2013. febr. 27. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom én sem rá a választ. 2 éves a lányom, pár hónapja nem akar puszit adni a nagyszuloknek és állandóan kuldi oket haza, ami engem nagyon zavar. Azt sem hagyja, hogy hozzá érjenek. Remélem,hogy tavasszal elhagyja ha tobbet lesz kint emberek kozott.
2013. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi különösre nem gondolok, szerintem sima dac. Alkalmaznám az "aki besrtődik, majd kisértődik" elvet, konkrétan: nem kell foglalkozni a dologgal. Gondolom, azt akarja elérni, hogy vele foglalkozzanak, úgymond a kegyeit keressék. Amivel nincs is gond, csak ne zsarolással érje el.
2013. febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem haragszik, amiért nem a bölcsiben vagy veled van, és így mutatja ki. Biztos szereti nagyon a nagyszülőket, de valami nem tetszik neki, ha így viselkedik. Legyenek vele türelmesek, és akkor annál hamarabb el fog múlni az ötperc. :)

Az én lányom is imádja a nagyszüleit, pici kora óta napi kapcsolatban vannak, mert közel lakunk egymáshoz. Egyszer apumnak üzleti útra kellett mennie 3 napra, mikor hazajött, kb 3 napig nem szólt hozzá a lányom. Ez volt a bünti, amiért nem láthatta. Egy másik alkalommal nyaralni voltak anyumék, ahol sajnos anyum balesetet szenvedett és pont az arca sérült meg, bekékült elég csúnyán. Emiatt a lányom 12 napig nem volt hajlandó még csak köszönni sem a mamájának, ő sem tudta megmondani, hogy miért, de egész egyszerűen nem mert hozzászólni, szinte rá sem nézett. Ekkor 5 éves körül volt. Azóta már elmúlt ez az időszak, mindig jól elvan akármelyik nagyszülővel. :)

2013. febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül "kiderült" legalábbis rájöttem, hogy az lehetett a baja igen, hogy egyrészt nem mehetett bölcsibe, meg még én is otthagytam nagyszülőknél mert dolgozni kellett menni. De türelmesek voltak vele, illetve nem vették fel a dolgot, utána lenyugodott :)
2013. febr. 28. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!