Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire változatos az ovitokb...

Mennyire változatos az ovitokban az étkeztetés?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy változatosan, sokfélét kap-e a gyermek enni, meg vagy e elégedve az étkeztetéssel, stb.... Ha nem, akkor szóvá teszed-e?
2013. febr. 27. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem jól eszik az oviban. Itthon s eszik rendesen, de azért van, amit csak az oviban eszik meg. Szerintem nagyon változatos, változtosabb, mint itthon, hisz itthon nem tudok napi 3x más és más kaját adni, másnap meg megint mást, úgy, hogy ebédre 2-3 fogás legyen stb.
2013. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nálunk nagyon figyelnek erre

legalább 2x van gyümölcs (vagy friss nyersen ehető zöldség)


még soha nem jöttek éhesen haza :-)

2013. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nàlunk nagyon jókat kapnak, sokszor csak nézek!

Spárga krémleves, aszalt szilvás leves, borsó leves, gulyás leves... nagyon sok kúlönleges kaját kapnak, amit itthon nem ős főztem még!

Minap rántott sajtot kaptak rizzsel, szokott lenni csirkecomb, ilyen olyan tészta...

Uzsonnára sokszor péksüti, vay barna zsemle, kifli felvágottal, sajttal.

Reggeli is bundás kenyér, szendvics, cornflaxes...

Ebéd utàn süti, vagy gyümölcs a desszert.


Nagyon jókat kapnak szerintem!

2013. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, meg vagyok elégedve a változatossággal, mindig megnézem, hogy miket esznek, van hús, tészta, krumpli, főzelék, leves, édesség, zöldség, sajt, gyümölcs (igaz, ez utóbbit mi visszük). Az adagokat nem tudom. A lányom van, hogy válogat, tehát hiába van felvágott vagy nyers répa rágcsálni, a felvágottat nem kéri, a nyers répát sem, így vajas kenyeret eszik. De ez nyilván nem az ovitól függ, hanem a gyerektől. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én meg vagyok elégedve, abszolút a gyerekek szükségleteinek megfelelően, és változatosan főznek. Sok a zöldséges étel, és nem csak a főzelék, hanem rakott dolgok, párolt ételek stb. Mindennap kapnak gyümölcsöt is vagy az ebédhez vagy az uzsihoz.
2013. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nallunk is nagyon valtozatos. Es amin meglepodtem az, hogy uzsonara is milyen otletes es egeszseges kajakat kapnak. Uborka csikok, sajt csikok, repacsikok, zellerszar csikok, griszin, olajbogyo, paprika csikok, piritoskenyer csikok es ezeket martogatjak humuszba vagy tejfolos hagymas szoszba... Mindenik gyerek elott van 2 fajta szosz kis tegelyben es az asztalok kozepen van egy hatalmas tal amin ezek a csikok talahatok es mindenki vesz szepen belolle es martogatja. Nagyon jo!!!
2013. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár az én fiam még bölcsis de ha nem baj írok.

nagyon megvagyok elégedve,nagyon változatosan főznek!rengeteg főzelék van (padlizsánfőzelék,sütötök főzelék) meg sajtpuffancs meg májpástétom amit a konyhás néni maga készít tehát nem ilyen fagyasztott művacak!Minden nap van gyümölcs vagy gyümilé ami 100%-os,ők is sokszor kapnak sajtot,bundás kenyeret,csipkebogyó teát,körözött túrót,joghurtot,saját sütésű kakaós csigát,pogácsát stb!

Szóval változatossabban eszik ott mint itthon,és csak napi 300 ft a kaja.

2013. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:
A fiam ovijában jó az étkezés, mindig el szoktam olvasni, hogy miket kapnak, és eléggé változatos, bár mondjuk nem hiányoznak azok a tipikus ovis/menzás kaják, amiket én tuti sosem ennék meg (mint mondjuk a káposztás tészta vagy a tökfőzelék), de a fiam szereti. Én meg világ életemben finnyás voltam, szóval nem mérvadó, hogy én mit ennék meg :) De amúgy én úgy látom, hogy valamilyen zöldség/gyümölcs minden nap van az ebédben/ebédhez, hús majdnem minden nap, eleget is kapnak mennyiségre, ja, meg minden héten van hal, aminek nagyon örülök, és ami külön tetszik, hogy sokszor a gyerekek maguk készítenek salátát, savanyúságot az óvónők segítségével. Például idén egész télen azt a csalamádét ették, amit ősz elején készítettek a gyerekek, de csináltak úgy egy hónapja valami spenótos mártogatóst is, akkor azt ették zöldségekkel, meg sok ilyesmi van náluk, szóval még ezekbe is be vannak vonva, ami abszolút pozitív nálam :)
2013. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!