Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves gyerek képessége?

Két és fél éves gyerek képessége?

Figyelt kérdés
Kislányom ennyi idősen folyékonyan és iszonyatosan választékosan beszél, tömérdek verset, mesét, mondókát ismer (több mint százat). Pl. elmondja az Arany Lacinak című verset, a Himnuszt, a Bóbita mind a négy versszakát és még sorolhatnám. Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy szerintetek ez általános dolog ennyi idősen, vagy azért büszke lehetek a kislányomra? Sokat foglalkozok vele. Soha nem akarok "elszállni", tudom, hogy mindenkinek a sajátja a LEG ... Azért kérdezem itt, mert sajnos kevés ennyi idős gyerekkel van kapcsolatunk és nincs összehasonlítási alapom.
2013. febr. 27. 18:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ügyes a kislányod, de ezt úgy gondolom te is nagyon jól tudod.


Az én kislányom is ennyi idős, és csak szavakat mond, ettől függetlenül mégis nagyon büszke vagyok rá.

2013. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes a kislányod! A bölcsiben nem hallottam senkit hosszú verset szavalni öltöztetés közben :) Nem kizárt, hogy van, de nekem gyanúsabb, hogy az átlagnál a lányod e téren előrébb tart.

A fiam szintén 2 és fél, ő csak 2 évesen kezdte a beszédet. De hogy én is dicsekedjek :) neki főleg a kézügyessége meg a megfigyelőképessége jó (például sokszor úgy is felismeri az autók márkáját, hogy nem látja a jelzést, és már tud is egész jó kis autót rajzolni).

2013. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Én is büszke vagyok az én 2,5 évesemre. választékosan bővített mondatokban beszél, mesél, szerepjátékozik, énekel. Bogyó és Babóca meséket, mondókákat fejből tud, eljátsza őket. Szobatiszta, önállóan eszik kanállal, villával, pohárból iszik.

Kisfiam lassabban ért, de rá is büszke vagyok.

Kislányom viszont sportban gyenge, labdaérzéke nulla. Kisfiam egyévesen már rúgta, elkapta a labdát, szabályosan bukfencezett.

2013. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is úgy gondolom, hogy van aki ebben, van aki másban tart előrébb, aztán "összeérnek". Az én kislányom meg mozgásban, kézügyességben nem olyan aktív. Pl. soha nem akar építeni, rakosgatni, egyedül a puzzle érdekli, semmi más építős játék.
2013. febr. 27. 18:29
 5/37 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező ne haragudj, hogy megkérdezem, de nem lehet, hogy kislányod Asperges Autista, nekem is van pont két és fél éves kislányom nagyon okos, választékosan mondatokban beszél stb, de amiket te leírtál az ennyi idősen akkor is nagyon túlzás lenne ha nap 24 órát foglalkoznál vele!
2013. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
0%
Kisfiam bölcsis társa egy 2 éves kislány gyönyörűen és választékosan beszél,nem tudom mennyi verset tud.Nekem az fura hogy tudja a Himnuszt csak azt az egy versszakot vagy mindet? valószínűleg Ő ebben ügyes másban kevésbé.
2013. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
35%

Én is pont azt akartam kérdezni mint az 5-s!

Persze nagyon ügyes a lányod de ez meg már a "túl jó" kategória és sajna az sem mindíg jelent jót!Az autik egyik jellemzője,hogy valamiben kimagaslóan nagyon jók!

De remélem nem vetted ezt bántásnak mert nem annak szántam!

2013. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Igen valószínűleg Asperges Autizmusról beszélünk, amiket a kérdező leírt teljes mértékben arra utalnak!
2013. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%

Jajj miért lenne már autista? Miért vagytok ilyen rosszindulatúak? Az én kislányom még csak 22 hónapos de rengeteg verset tud, bonyolultakat is, dalokat, mondókákat. Nem pont a Himnuszt de sokkal-sokkal többet mint más gyerekek az ő korában. Én rengeteget olvasok neki, és nagyon sokat énekelünk, anyósom külön megjegyezte hogy nagyon sokat foglalkozok a kislányommal és hogy hihetetlen mennyi verset és dalt tudok. És így ezáltal ő is. Van ismerősöm aki szerintem még életében nem mondott verset a gyerekének, nyilván nem fog az ő gyereke szavalni két és fél évesen.

Ja és az én lányom nem autista , volt egy kis problémája a mozgással ezért jártunk dévényes gyógytornászhoz aki elküldött a neurológiára és a pszichológiára is és mindig tökéletes eredményeket kaptunk, a pszichológián is leírták hogy az életkoránál értelmesebb és a neurológus is kiemelte hogy milyen okos. szóval nem autista.

2013. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Jaj, istenem. Csak egy kicsit dicsekedni akart, ti meg a frászt hozzátok rá!

Himnuuuuszt?

2013. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!