Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves a barátom kisfia....

3,5 éves a barátom kisfia. Nem beszél. Ha nevelési tanácsadóba van a papírja, akkor ez a kisgyerek szellemileg sérült? Ugye nem? Tapsztalatok?

Figyelt kérdés
Az össz amit hallottam a kisfiútól az a "mama" szó, meg az apukája(a barátom) azt mondja minden szónak mondja az elejét, vagy a végét. (csoki-cso, tojás-to, hajó-jó--ezt "jó"-t nekem is mutatta már hallottam, amikor a cumiján a hajót mutatta azzal hogy "jó". Az oviba állítólag az óvónénik megdícsérték mennyit fejlődött.(A kisgyereknek a lelke sem lehet rendbe, mert az anyja szept.-ben hagyta az apjára, mivel neki nem kell. Minden veszekedés, meg feszkó a kisfiú előtt zajlott és a terhesség alatt sem volt kiegyensúlyozott érzelmileg az anya, akkor is vitáztak. Azóta ha láthatásra viszi a gyereket, akkor a gyerek feszült, és nem akar menni-ezt úgy fejezi ki, hogy sír, amikor meglátja az anyja lépcsőházát.) Lehet ezért nem beszél még? Az apukája szerint 1,5 évesen elkezdett beszélni és videót is muatott, amin kivehető az "enyém" szó... Most akkor mivan?

#kisfiú #nevelési tanácsadó #5 éves nem beszél
2013. márc. 1. 09:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

El kell vinni logopédushoz!

Egy ismerősöméknél is azt mondta a doki, hogy nem sérült, csak mivel beszéd nélkül is ki tudja magát fejezni, nincs szüksége a szavakra. Illetve a szavak mondatokká alakítása okoz gondot és inkább nem csinálja.


Magyarázzák azzal is, hogy "nem mászott" a gyerek, hanem egyből járni kezdett ülésből, mert a mászáshoz az ellentétes kar-láb mozgás összehangolása kell és az segíti a beszéd fejlődést.


Amiket leírsz az alapján tutira nem sérült értelmileg, max érzelmi okok lehetnek. Pszihologus + logopédus mindenképpen nézze meg!

2013. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat! KEdves Tőled. De én attól rettegek, hogy itt valami nagy baj van a Kisfiúval. Úgyértem szellemileg visszamaradott... Akkor a Nev. Tan. az nem csak a szellemileg sérült gyereket vizsgálja? Miért nem logopédushoz küldték? Egyből Nev. Tan.? Nekem ezért van rossz sejtésem. Nem akarom elveszíteni Őket, de tudja az apja, hogy ha sérült a gyerek szellemileg akkor képtelen vagyok tovább folytatni... Szerinted akkor ez nem szellemi baj??
2013. márc. 1. 09:45
 3/32 A kérdező kommentje:

Ide viszi felméretni az apja: www.enisegyesulet.hu

Ez jó nem??

2013. márc. 1. 09:46
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a nevelési tanácsadóban nem CSAK szellemileg sérült gyerekeket vizsgálnak, sőt. De azért azt hozzátenném, hogy ha 3.5 évesen ennyire rossz a helyzet akkor az nem lesz egy egyszerű menet semmiképp sem, rengeteg türelem, szeretet foglalkozás energia és még plusz dolgok is kellhetnek (gondolok itt a mozgásterápiára pl. tsmt torna, magán úton gyógyped. vagy logopédus stb. ha nem elég amit mondjuk az oviban nyújtanak neki) szóval nem sokkal lesz könnyebb mintha szellemi fogyatékos lenne. Nem fog egy csapásra hirtelenjében "normális" gyerekké válni.

Az én fiam nem fogyatékos, beszédbeli elmaradása volt/van de 3 évesen azért már beszélt csak mindig el van maradva a társaihoz képest, sok helyet megjártunk már, és tornára hordom, itthon foglalkozom vele, oviban gyógyped. magán gyógyped. így fejlődünk és haladunk és normál iskolába mehet majd de így sem egyszerű (ja és pszichésen is minden rendben természetesen szerető család apa anya veszi körül).

Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy nem egyszerű a helyzet semmiképp, akkor sem ha nem lesz szellemi fogyatékosnak titulálva.

2013. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
ja és nyilván azért nem csak logopédushoz küldték, mert az óvónők másféle hiányosságokat is látnak nála.
2013. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

A link amit írtál nem Nevelési Tanácsadó. Vagy viszi oda is, meg ide is?


Amiket leírtál, annyiból lehetetlen következtetni a kisfiú értelmi képességeire. Az elmaradás egyértelmű, majd a vizsgálatok és a fejlesztés folyamán derül ki, hogy az elmaradás behozható-e, vagy vannak gátjai. Nyilvánvaló, hogy nem tesz jót egyik kisgyereknek sem, ha a családi körülmények nem megfelelőek. Ez nagy mértékben viszavetheti a fejlődésben. Ha értelmileg ép, akkor behozza a lemaradást, ha nem, akkor sajnos speciális megsegítésre lesz szüksége minimum az iskolás évei alatt.


De! Értelmi fogyatékosság nagyon tág fogalom!!! Aki enyhe fokban ért. fogy., az elég jó elboldogulhat az életben, max. nem fog érettségizni, csak szerez valami betanított munkához való képesítést. Ha középsúlyos, akkor már nehezebb az önálló életvitel.

Ha ez a kisfiú megtanult járni, valamilyen szinten - ha nem is beszéddel, de kommunikál, adekvátan játszik (és pl. nemcsak egy sarokban ül naphosszat), tud egyedül enni, stb... akkor így látatlanban kizártnak tartom, hogy középsúlyos ért. fogy lenne.


Egyébként nevelési tanácsadóba valóban nemcsak fogyatékosok mennek, hanem ép értelmű gyerekek valamilyen fejlődésbeli vagy viselkedésbeli problémával.


Szomorúan olvastam, hogy a kapcsolatodat a kisfiú apjával attól teszed függővé, hogy ép értelmű-e a gyereke vagy esetleg van azon a területen is elmaradása:(


Egy kisgyerek nemcsak attól szerethető, mert az IQ-ja 90 fölött van...

És ahogy az előttem válaszoló írta, mindegy, hogy szellemileg ép vagy sem, ez előtt a kisfiú és a családja előtt jó esetben minimum 1-2 fejlesztésekre járó év vár: logopédia, mozgás, talán még pszichológus is. Sok odafigyelés, törődés, gyakorlás.

Mérlegeld, tudsz ebben segíteni és részt vállalni, (a kisfiúnak szerintem nagyon sokat jelentene) vagy inkább kilépsz az életükből... (egy logopédus anyuka)

2013. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
22%

Manapság tisztelet a kivételnek, az ovónők szakmailag alkalmatlanok de még a tanító nénik is! Azért megy arra a fősulira mert oda veszik fel és nem azért mert ő ovónő, meg tanárnéni akar lenni :-(


Minden gyerekre kitalálnak valamit, hogy hiperaktív, meg autista stb.


Irány a logopédus!

2013. márc. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Folyamatban van a dolog. Először is felméretjük, hogy merre induljunk....aztán majd meglátjuk hogyan tovább.

Köszi a sok választ! :)

2013. márc. 1. 16:54
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

ezt olvad el én inkább erre gyanakszom

[link]

van a családba egy kislány neki is ez a baja nála azért alakult ki,mert soha nem törödtek vele éhen hal ha nincs a nagyi....:(

2013. márc. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél! :)
2013. márc. 4. 18:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!