Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen mesekönyvet javasolnáto...

Milyen mesekönyvet javasolnátok a 7 éves kislányomnak?

Figyelt kérdés
Esti mese olvasáshoz

2013. márc. 1. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ennyi idős a kislányom, most elsős, gondolom a tiéd is :).

Bármi pl, ami mese de mégis a sulihoz kötődik, könnyebben is dolgozzák fel így a rengeteg változást, ami ott éri őket. Kormos István: Vackor (ez ráadásul verses, nagyon szeretik!), Janikovszky Éva:Már iskolás vagyok.

Az a tapasztalatom, hogy ilyenkor már érdemes olyat olvasni ami "folytatásos" (fentiek is ilyenek, hisz nem tudod egyszerre az egészet elolvasni neki), nagyon várják este az új részt, én mindig felidéztetem vele meseolvasás előtt, hogy mi történt legutóbb a történetben.

Magyar népmesék... tavaszváró versek... tavasz témájú mesék (pl. Wass Albert: Tavaszébresztő cinege vagy A kis szürke nyúl).

2013. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most Lázár Ervin a sláger (Berzsián és Dideki, Négyszögletű kerek erdő).
2013. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

– Lázár Ervin mesekönyvei (mint már írta más is)

– Rumini sorozat

– Fekete István Tüskevár (bár szerintem ez inkább „fiús” talán, és kell hozzá a természet imádata, hogy élvezze)

– Michael Ende: Momo (ez nagyon jó, és egy kislányról szól)


(Persze szuperjó a Vackor is, de szerintem az ilyen korú gyerekeknek már érdemes rendes regényeket olvasni.)

2013. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 2. 23:41
 5/5 anonim válasza:
100%
Előttem szólók okosakat mondtak, mind a Vackor, mint a Janikovszky-kötetek jó ötletek, ha esetleg valami "kortársak" is szeretnél, akkor a Geronimo Stilton sorozatot ajánlom. Bohókás, "mai", de nincs tele erőszakkal és csúnya szavakkal, - amire épp nemrég bukkantam egy folytatásos gyerekregényben.
2013. márc. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!