Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tesó érkezése vs. Ovi?

Tesó érkezése vs. Ovi?

Figyelt kérdés

Tanácsra lenne szükségem, no meg tapasztalatokra.

Kisfiam három éves múlt, szeptembertől bölcsis, és marad is ott nyárig, mert az ovi helyhiány miatt nem vette át. Tehát idén szeptemberben kezdené az ovit (ha felveszik), viszont augusztusban kistestvére születik, ami engem egy kicsit elbizonytalanít. Egyrészt hatalmas változás lesz mind a tesó, mind az ovikezdés a fiam életében, nem tudom, hogy mennyire szúrok ki szegénykével, ha mindez egyidőben történik. A reggeli oviba járkálás, hazahozatal, mindkét gyerek gyógyítása az őszi taknyos időszakban - ezek pedig az én nyűgjeim lennének, de még ez sem gond, ha tudnám, hogy a nagyfiamnak KELL az ovi. Szóval a kérdés: közel 4 évesen kell az ovi? Mire számíthatok, ha itthon tartom, és csak következő évben, már majdnem 5 évesen megy oviba? Vagy próbálkozzak januári kezdéssel?

A bölcsiben egyébként inkább csak "elvan", amolyan beletörődően. Eszik, játszik, bekapcsolódik mindenbe, barátkozik, néha jókedvű is, de igazából alig várja, hogy ne kelljen menni, és ha itthon vagyunk kettesben - ahogy most is, épp gyógyulóban - azt nagyon élvezi. Most ilyen. De majdnem 4 évesen is elég lesz neki az, hogy itthon vagyunk? Én nem látok gondot abban, ha itthon maradna velem, nyilván nehéz lesz két különböző korú, igényű gyerkőc igényei között lavírozni, de megoldanám, megoldotta már más is. :) Csak azt nem tudom, hogy ez neki is jó lenne-e így.


2013. márc. 1. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp az ovira szavazok. Egy 4 éves sokkal jobban érezné magát ott, mint otthon unatkozva, mert te a kisbaba miatt nem tudsz vele foglalkozni, nagyon eljárni sem az első időkben. Elvinni, igen, macera, de megér annyit.

És hát igen, a betegségek elkerülhetetlenek. De azért ősszel még nem szokott olyan vészes lenni a helyzet betegeskedés terén.

Én is itthon vagyok az öcsivel, a lányom oviba jár, és nagyon szereti. :)

2013. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy majdnem 4 évesnek már kell a közösség, mindegy, hogy ovi vagy bölcsi. Ne csak veled és a családdal legyen, meg kell szoknia persze az új szitut, és meg is fogja, kell neki a közösség, számodra is jobb lenne, ha pl alszik a pici, le tudsz vele dőlni, nem leszel duplán zombi. De ez csak egy vélemény :)
2013. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem vidd oviba én fiam még nincs két éves de mindennap megy bölcsibe,és emlegeti is a kis bölcsis társait, a te fiad közel 4 éves lesz akkor,jobb lesz neki az oviban kell neki a társaság.
2013. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket. :)


Bepróbálkozom az ovinál az októberi-novemberi kezdéssel, az lenne talán a legjobb. Így lenne két-három hónapja itthon megszokni az új felállást. Ha felveszik.. mert ha becsattogok a nyílt napra és beiratkozásra nagy pocakkal, még az is lehet, hogy lepasszolnak minket.

2013. márc. 1. 15:46
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos idéntől kötelező beadni oviba a 3 éveseket, úgyhogy nálunk nem kérdés. Egyébként nem adnám be ilyen helyzetben, mert az olyan érzés lenne neki, hogy a tesó miatt kell mennie. A kicsinek sem lesz egyszerű, hogy folyton fel lesz ébresztve.
2013. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2014. szeptemberétől lesz kötelező az ovi, idén még nem.
2013. márc. 1. 15:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia !

Nekünk tavaly született a hugi, és én onnantól kezdve nem engedtem oviba ugyanis állandóan beteg volt, nem lett volna szükségem arra hogy idegeskedjek miatta ha hazahozza a nyavajákat ugye kedves okos szülők miatt mert ők bevágják az oviba szerencsétlen beteg gyereket ,leszarva a más gyerekét hogy elkapja!!

Na elkalandoztam bocsi ,szóval Szeptemberben azért vittem 2 napot össz vissz és beteg is lett ,és azóta jéé nem volt beteg miért mert , nem volt oviban!!

Bocsánat én igy gondolom és nyilván amig meg tudom oldani meg is fogom!!

De sajnos 5 éves kortól meg kötelező az ovi ,hát tök jó lesz , de remélem már nem lesz olyan beteges!!üdv egy 4,5 éves kisfiu és egy 7 hónapos kislány anyukája

2013. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát én is ezen tépelődöm, nálunk is augusztusban jön a kicsi, decembertől vinném oviba, akkor lesz 3 éves, de úgy néz ki, esélyem sincs rá, mert nincs férőhely. Viszont én dolgozom itthon, ezért jó lett volna az ovi, persze nekem lett volna egyszerűbb... De én így afelé hajlok, hogy maradjon inkább velem, egyrészt a betegségek miatt, másrészt hozni-vinni egy kicsi mellett, főleg télen, hát az sem egyszerű... Nálunk van egy játszóbölcsi, mi hetente egyszer oda járunk, igaz fizetős, de szeretünk menni. Ott le tudom mérni, mennyire van rá igénye és látom, hogy még abszolút nem játszik senkivel, de szeret menni, kis változatosság, más játékok, élmények, stb. Tavasztól őszig jó, mert a játszótéren megvan a baráti kör. Egyébként én úgy láttam, nem mindenki érett még az ovira, az én nagylányom pl 3 évesen kezdte, de szörnyű volt, sírva mentünk minden reggel, félt az egyik óvónőtől és így telt 2 évünk. Ezért is gondolom úgy, nem biztos, ha a fiam még egy kicsit a szárnyaim alatt marad, úgyis mehet még eleget közösségbe... Nem késünk le semmiről, ha nem 3 évesen, hanem mondjuk 3,5 évesen kezdjük el, ha már úgyis férőhely hiány van:-) Mindenesetre én megpróbálom beíratni, aztán ha a kicsi megszületik, eldöntöm, hogy kezdjük-e vagy sem.
2013. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez akkor ilyen nagy dolog, ha te ilyen nagy dolgot csinálsz belőle.

A fiad megszokta, hogy eddig is közösségbe jár, neki az lesz a változás, hogy most nem mehet, és otthon kell asszisztálni a 3/4 órás szoptatásoknak naponta többször.

Nem olyan nagy élvezet otthon ülni egy ekkora gyereknek, nem is értem miért gondolják sokan, hogy azzal tesznek jót, hogy egy 4 évet otthon tartanak.

Annyira jókat játszanak az oviba, vannak foglalkozások. Az ovi nem büntetés egy gyereknek, hanem öröm, hogy mehet, főleg, ha a szülő is így éli meg. :)

És egy négy éves már nagyon igényli a gyerek társaságot.

2013. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, főleg, ha beveszik, mert sajnos most az a trend, hogy nem. Főleg, ha szeptemberig nem tölti be a 3 évet és pláne, ha jön a kistesó. A lányom idejében még így volt, ahogy te is írod, ám mostanra ez megváltozott. A kényszer pedig nagy úr, egy magánovi 40-120 ezer között megy havonta, ezt gyedből/ gyesből kifizetni elég nehéz.
2013. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!