Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 éves gyermeketeknek van...

5-6 éves gyermeketeknek van olyan barátja, aki eljár hozzátok-összejártok? Vagy a barátság az oviban van csak?

Figyelt kérdés
Elég még az neki? Végülis ő nem hiányolja a barátokat, elvan a tesójával és velem, csak sokfele látom, hogy összejárnak kisgyerekes családok, sajnos nekünk itt nincs olyan ismeretségünk.
2013. márc. 2. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, van akit az oviból ismerünk, és összejárunk, meg vannak akik nekünk felnőtteknek a barátaink, és vannak gyerekeink, és összejárunk. Meg nekik is.

Persze, végül is elég, de nekem fura, hogy az oviban nem alakult senkivel, hogy ovi után néha együtt mentek haza, dumáltok, a gyerekek jól elvannak, esetleg számíthattok egymásra, elvinni egymás gyerekét, ha gáz van, stb.

Nekünk sok barátunk van, és a gyerekeink is nyitottak, barátkozósak. Persze, nem bandázunk éjjel-nappal...

2013. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4,5 éves a kislányom és már másfél éves kora óta van kis barátnője, akivel összejár ő is és mi is szülők. Azóta már több pajtása járt nálunk, ő is nálunk és van több is akikkel összejárunk. Nemcsak a gyermekeink, hanem mi szülők is összebarátkoztunk, megszerettük egymást, összejárunk rendszeresen ha a gyerekek nem betegek. És elmegyünk egymás gyermekéért ha szükséges stb... Nagyon boldog vagyok és remélem, hogy ezek a kapcsolatok az ovi után is megmaradnak.
2013. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemrég költöztünk az otthonunktól 150 km-re. Nehezen viselem. Nagyon barátkozni sincs kedvem. Furák is kicsit az emberek. Lehet én is az vagyok. Gyerekem jól érzi magát az oviba, de munka miatt folyton rohanunk.Reggel kocsival leteszem majd viszem a nagyot a suliba. Délután felveszem őket, rohanunk még a postára, mert épp, hogy munkaából elérem az óvoda zárást. Azután a nagyot visszük edzésre. 8 körül érünk haza. egyszerűen fizikai képtelenségnek érzem a barátkozást összejárást. Dolgozok szombaton is, akkor egy ismerős vigyáz a gyerekekre. Marad nem egész másfél napom az előre minimum 3 napra megfőzésre, takarításra, tanulásra stb. Nincs időm hazasétálgatni másokkal oviból, nincs időm semmire sem. Okozok ezzel bármilyen lelki kárt neki? A nagy már saját útját igyekszik járni, miatta nem aggódok. Rendes gyerek, lehet heti egyszer engedni "haverozni". Sokat segít otthon, jól tanul, ügyes.
2013. márc. 2. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek. Második vagyok. Nem semmiféle kárt nem okozol a picikédnek én úgy gondolom. Ilyen feszített tempó mellett sokkal fontosabbnak tartom a családi esténkénti meghittséget, szeretgetést, beszélgetést, összebújást stb... És így hogy van egy nagyobb testvére is, így meg aztán főleg nem gondolom, hogy bármiféle kárt szenvedene. Sajnos nálunk meg nincs tesó és nem is lesz. Se nagyszülők, senki, tehát nekünk ezért is nagy kincsek az igaz barátok. Minden jót kívánok nektek. Hidd el majd beilleszkedtek ti felnőttek is csak idő kell hozzá és türelem, meg kitartás! Ezt mind kívánom nektek!
2013. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem gondolnám, hogy bármiféle lelki kárt okoznál ezzel. Jellemzően az igazi nagy összejárós barátságok inkább már az iskolában alakulnak ki, persze nem akarom ledegradálni az ovis barátságokat, de ott még többnyire "csak" játszanak egymással, később meg már amikor beszélgetnek egymással, kis titkaik lesznek, az lesz a mélyebb barátság. Mi sem járunk össze a lányom barátainak a szüleivel, legfőképpen azért, mert mi is mindig rohanunk, mondjuk én azért idővel szeretnék valami közös ovin kívüli programot nekik, ezért azt tervezem, megkérdezem a kislány anyukáját, hogy hová járnak úszni és mikor és van-e ellene kifogása, ha időben nekünk jó, akkor a két lány együtt járjon. Illetve szülinapra szeretném meghívni őket, hogy egy kicsit legyen ovin kívül is kapcsolata velük. :) 4,5 éves kislány anyukája.
2013. márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!