Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengednétek a 6 éves lányotok...

Elengednétek a 6 éves lányotokat éjszakai túrára?

Figyelt kérdés
Holnap este lesz a túra, az iskola szervezésében, de csakmost gondoltam bele... :S 10 km-t kell gyalogolniuk, de nem vagyok benne biztos, hogy a kislányom ezt le tudja gyalogolni. Hiába megyek vele én is, cipelni mégse tudom kilométereken keresztül... Mit csináljak?
2009. szept. 11. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Pihenni csak fogtok,nem?

Mondjuk nekem fura,hogy 6 éveseknek ilyet szerveznek...hmmm,érdekes,azért 6 évesnek 8kor már ágyban a helye,nem?De ha meg nem mentek el,más 6 évesek meg igen,akkor majd téged hibáztat.Vidd el,ha nem bírja szólsz,hogy áljanak meg:)

2009. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A többi szülő hogy egyezhetett bele egy ilyen túrába? 6 éves gyereknek éjjel aludnia kell,nem túrázni.Még nappal is sok a 10 km,ha nincsenek edzésben.Én biztosan nem engedném el lányomat.Éjszaka pedig már elég hideg is van mostanában.
2009. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Egy 6 éves gyerek 10 kilométert simán le tud gyalogolni, azzal szerintem nincs semmi probléma.

Az éjszakával igen. Az enyémek 6 évesen simán elaludtak volna akár gyaloglás közben. 6 éveseknek szervezték ezt? Azon azért csodálkozom.

2009. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nekem nagyon furcsa, annyi neki való program lenne még ebben a korban, miért pont 6 éves gyerekeknek szerveznek éjszakai túrát? Én nem tudom, mit tennék, valószinűleg előre rákérdeztem volna, hogy mégis hogy gondolják. Szerintem én nem engedném el, maximum, ha nagyon sirna, hogy el akar menni, akkor elmennék vele (ha lehet), de valószinűleg legyalogolni azt le tudja. Mi rengeteget kirándultunk anno szüleimmel, szóval szerintem önmagában nem a 10 km a gond. Kiváncsi leszek, te hogy döntesz.
2009. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Sztem azért egyszer egy éjszakai túra beleférhet,annál nagyobb a varázsa,h fent lehet maradni.:)Viszont nekem meg a 10km aggályos,ha már mindenképpen ilyent szerveznék,inkább csak 1-2km gyalogoltatnék velük,mert el fognak álmosodni.
2009. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Én tuti nem engedném el az elsős gyerekemet!!!... 8-o


Amikor alsósok voltak a gyerekeim, akkor mindig vállalkoztam kísérőnek minden kiránduláshoz vagy úszásoktatáshoz vagy fogászatra kíséréshez...

Ne tudd meg, hogy a tanárnők mennyire sz@rnak a kölykökre!

Kicsit sem törődnek a gyerekek igényeivel (kinek mikor kellene pisilni, kinek törte fel a lábát a cipő, kinek nincs uzsonnája, melyik gyerek maradt le, stb.).


TUTI, hogy 6 évesek nem bírnak 10 km-t legyalogolni!!!

Mi a 2-os osztállyal a Bp-i Vadasparkban alig tudtunk 2-3 km-t megtenni 15 gyerekkel, mindig volt aki lemaradt, vagy aki nyavajgott mert nehéz a tatyója, stb...


Az egyáltalán eszébe jutott valamelyik agyament tanárnak, hogy a kicsik félnek a sötétben?!


Hányan fogják kitörni a bokájukat, mert rosszul lépnek egy kőre (szerintem az első a tanárnéni lesz!)?...


És ugye nem ERDŐBEN tervezték az éjszakai túrát, ahol éjszaka aktívak a vadak is (pl. vaddisznó!)... 8-O


Mit csinálj?

Én a helyedben "beteget jelentenék" a gyerekemnek a holnapi napra (rosszul van, émelyeg, hőemelkedése van, stb.), a szülő 3 napot igazolhat! :]


Ilyen éjszakai túrát 13-14 éveseknek lehet szervezni, ha valaki felelősségteljesen gondolkozik!

2009. szept. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azthiszem én sem engedném el. Szerintem túl kicsik még ehhez. Én 13 évesen voltam először éjszakai túrán. Nagyon élveztük akkor és egyben nagyon paráztunk is. Azt már nem tudom mekkora volta táv, de álmosak nem voltunk azt tuti :D. De 6 évesen szerintem még kicsik hozzá.
2009. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Wáááá. Nem tudom mit csináljak... Itt pityereg, hogy menni akar, de nem hiszem, hogy le tud gyalogolni ennyit.

Konkrétan nem nekik szervezték, megy mindenki, az egész iskola, és iskolán kívüliek is. Egy gáton, ártéri erdő mellett kell gyalogolni.

2009. szept. 12. 08:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
hát én tuti nem engedném el.
2009. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem, megbeszéltük, nem megyünk sehová.Inkább esti bulit rendezünk itthon, apa is úgyis dolgozik. ;) Kösz mindenkinek.
2009. szept. 12. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!