Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? 4 éves kisfiam...

Dobainé Nagy Anita kérdése:

Mit tegyek? 4 éves kisfiam nem akar már megenni semmit! én már nagyon kivagyok tőle. Ovis. Ott állítólag eszik.

Figyelt kérdés
A nasi jöhet, a felvágottak közül semmit, tejféleségeket ritkán, gyümölcsből csak az almát, és főtt dolgokból nagyon kevés mindent eszik meg. Itthon kinlódok vele hogy regelizzen de csak magamat idegesitem. aztán meg ha hazajön akkor is, nem mindegy hogy mit rakunk elé, és ez már kezd egyre elviselhetetlenebbé válni arról nem is beszélve, hogy kicsi és fejlődő szervezetének szüksége van a többféle táplálékra, és nem tudom a vitaminokkal pótolni neki mindent...van egy kisebb fiam is ő ebben a hónapban lesz 1 éves. nem könnyű velük. dacos mind a kettő. én meg... hát fáradtan, nyűgösen az embernek már kisfogynak a tartalékai és nagyon nehezen megy minden. és sok a gond...velük. érzem hogy változtatnom kell, mert már most nem birom és hogy fogom ezt hosszú távon? a sok tennivaló, plussz a gyerekek ...

2013. márc. 4. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ami általában bejön a gyerekeknél az az, hogy keres az interneten vicces, aranyos kinézetű kajákat :-). Például reggelire vagy uzsonára főzzöl nekik virslit, az egyik végét bevagdosod úgy, mintha polip lenne :-) mustárral vagy ketchuppel rajzolj neki szemet és szájat. Ezt rakd rá egy vmivel megkent kenyére úgy h megálljon :-) És még biztos vannak ilyenek :-)
2013. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a másfél éves fiam ugyanezt csinálta, alig akart enni vmit. Turkálta a tésztát, semmilyen húsfélét nem evett meg, egy ideig a krumplis kajákat ette, aztán azt sem. Ja és persze az édesség az ment volna befelé. Én is ki voltam, aztán elhatároztam, így nem mehet tovább. Volt, hogy reggeli: csak tea, ebéd 5 kanál paradicsomleves, na ezután levittem játszótérre, biciklizés, rohangálás. Este 7-kor értünk haza, délután nem adtam neki semmit és este mindent megevett amit eléraktam: vajas kenyér, sonka, sajt, alma. Mindent megevett. Tudom, hogy nem ez van megírva a szent könyvben, de én így csinálom: jól kihúzom az időt az étkezések között, és így megéhezik, egyébként esélyem sincs, hogy megegye az ebédet, ha pl előtte 1-2órával kap tízórait.
2013. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3 gyerkoccel ugy oldom meg, hogy megvarom, amig tenyleg megeheznek. Ovi utan menjetek el egy nagyot setalni, a levegotol altalaban megjon az etvagyuk. Egyebkent az oviban azert eszik meg mindent, mert ott nincs mas alternativa az etelben. Otthon tudja, hogy ugyis el fogja erni, amit akar. Azaz ha csoki kell, hat csokit fog kapni. Nyilvan nem szabad eroszakoskodni, csak van olyan nagy mar, hogy meg lehessen vele beszelni, hogy'amig nem eszik rendes kajat, addig pl nem kap desszertet. Amugy mindenkinek vannak nehezebb napjai, nem szabad ragorcsolni. Ha nem akarja megenni az ele tett etelt, akkor majd kesobb kell megprobalni ismet ele tenni, amikor megehezett.
2013. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előzőknek igaza van. Ne legyen nass és legyenek sokat levegőn. Egyébként én is nagyon válogattam kiskoromban, mégse haltam éhen,hanem itt vagyok. Most a nagyobbik fiam ilyen, de nem görcsölök rajta. Ha éhes lesz, úgyis enni fog.
2013. márc. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ott rontottátok el szerintem, amikor az első "nem eszem meg" alkalomkor az ebéd/vacsora helyett valami finomságot kapott, hogy valamit azért mégis egyen. A gyerek meg nem hülye, tudja, h csak elég határozottan kell nemet mondani és jön a tejszelet, keksz. az oviban azért eszik, mert ott uzsonnáig nem kap mást. Ha nem ette meg az ebédet, akkor éhes marad. Ennyi. Még senki se halt bele egy kis éhségbe. szerintem is várd meg, míg egészséges éhségérzete nem lesz, főétkezések között ne kapjon semmi édességet, kizárólag utána. fontos, h ha nem eszik, ne legyen belőle vita, veszekedés, mert akkor a gyerek ráérez, h micsoda központi probléma is az, h ő nem eszik, minekutána anya bármit megtenne, h ő egyen valamit, még csokit is ad ebéd helyett. Ha nem eszik, egyszerűen tedd el előle az ételt és kínáld később. Ha megéhezik, meg fogja enni.


Ismerek egy kisfiút,már írtam róla itt más kérdésnél. Az anyukája azt mondta, h ő sose éhes magától. Náluk kiderült, h a kisfiú azért nem kívánt semmit egész nap, mert rengeteg tejet ivott egész nap és eltelítette. Meg hát a tejre, valljuk be, mi felnőttek se kívánunk gyümölcsöket, zöldségeket, savanyúságot, húst, csak egy kis kekszet, sütit. Nem?

2013. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mintha én irtam volna, nagyon rossz evo a fiam, 5 éves. oviban állitolag eszik, de hust sosem és válogat. otthon meg válogat, van pár kedvenc, vannak változoan kedvencek, és van, amit még sosem kostolt meg...multivitamin és Béres-kurán vagyunk tul, mert a drágám még jol le is fogyott az osszel, de most már jobb...3 hete itthon van, helyesen eszik, lehet, h segítettek.

lehet, hogy az oviban megeszik annyit, hogy mikor hazamegy, nem olyan éhes. sokat olvstam errol, ha jokedvu, jol van, nem beteges, lehet, h elég neki amit megeszik, még ha kevésnek is tunik...nekem tobben ajánlották még a Flavon lekvárt vagy a foreveres aloe gélt, egyéb hatásuk mellett állitolag nagyon jo étvágyat tudnak csinálni.

már ott tartottunk a válogatásával, hogy mondtam, ha nem eszi azt, amit mi, akkor nem kap semmit..drasztikus, de volt, h elkuldtem lefekudni vacsora nélkul.. Talán megértett.

én elfogadtam, h vannak dolgok, amiket nagyon szeret a fiam, pl. csokis joghurt. DE: ha ez a reggeli, uzsira már

én vmilyen kiflit vagy kenyeret kell ennie vagy fordítva, megegyeztunk, szoval 1x a kedvencét, 1x meg valami kompromisszumot. megegyeztunk, h napi 1x egy kevés levest (még ha csak pár kanállal is, de akkor is, hétkozben ugye csak oviban, de hétvégen itthon is)

és persze van,amit sosem eszik meg, pl felvágottak, ubi, igyeneket nem is eroltetem már. mostanában hust sem nagyon teszek elé, csak egyen (koretet, szaftot), de néha maga kér valamit. este kaphat kakaot, de csak ha volt "rendes" vacsi is. édesség csak ha eszik rendesen is...most mindketten tartjuk ezt a "rendszert".

2013. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. igazatok van sokmindenben, remélem tudok változtatni a helyzeten tanácsaitokkal. minden jót nektek.
2013. márc. 9. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ezt drákói szigorral oldottam meg.Nem kötelező enni de ha nem reggelizik akkor legközelebb csak ebédkor van kaja. Kb.2nap volt és BÁRMIT megeszik amit elé rakok.
2013. márc. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!