Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A védőnői szolgálatot muszáj...

A védőnői szolgálatot muszáj igénybe venni?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a fiam, természetesen a várandósság ideje alatt látogattam és ős is mikor megszületett a fiam, egészen 1,5 évig. De elköltöztünk fél éve és azt mondta hívjam majd fel az új címünkkel és továbbítja a körzeti védőnőnek.

De nekem erre semmi szükségem. Jogilag megtehetem, hogy nem veszem fel a kapcsolatot?


2013. márc. 5. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha felveszed vele a kapcsolatot és megegyeztek, hogy nem igényled. Le lehet mondani mindenféle következmény nélkül. Mi ezt tettük, semmi gond nem volt belőle, meg sem sértődött rajta.:)
2013. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Iskolás korig kötelező a védőnő, nem hiszem el, hogy le lehet mondani. Ő (is) felel a gyermek épségéért, megfelelő életkörülményeiért.
2013. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Le lehet mondani, hidd el, írtunk egy papírt, hogy lemondjuk, ennyi. A gyámügy sem jött ki:)

Persze a státuszvizsgálatok, oltások kötelezőek.

2013. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor felveszem a kapcsolatot és lemondom.

2013. márc. 5. 21:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Két éves kora után nem is törődik nagyon veletek. Státuszra el kell járni évente, az meg a ti érdeketek. Mit akarsz lemondani?
2013. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem lehet lemondani. Évente egyszer meg ki lehet bírni. Neked is jobb, ha tudod, hogy a gyermeked a megfelelő tempóban fejlődik.
2013. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zabmester ***** válasza:

Pedig de, hivatalos úton le lehet mondani, csak sokan nem tudják.

Mondjuk mi sokszor költöztünk a város különböző részeire. Amikor először költöztünk, akkor ott megkeresett az új védőnő, egyszer ki is jött, megnézni, hogy vagyunk, meg szólt valami oltás miatt, ami nem kötelező, de ha szeretnénk, akkor stb. Egy év után elköltöztünk máshova (ekkor két éves volt a fiam), ott már az ottani védőnő nem is keresett, pedig akkor gyerekorvost is váltottunk, hogy közel legyen, tehát elvileg tudhatott róla, hogy ott vagyunk az ő körzetében. Aztán amikor majdnem négy éves lett a fiam, akkor is költöztünk, ide, ahol most lakunk, itt is gyerekorvos-váltás volt, az ittenihez jöttünk át, de a védőnőnek színét sem láttam, sosem keresett, pedig itt lakunk már másfél éve. Szerintem nagyobb gyereknél ez már lényegtelen, inkább az első 1-2 évben van nagyobb szerepe a védőnőnek.

2013. márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, csak sokan nincsenek tisztába vele. Nekem semmi bajom velük, de a rendszerrel igen. Még orvost választhatsz, védőnőt nem (területileg van meghatározva kihez tartoztok). Mi Veresegyházon élünk és Újpestre járunk orvoshoz (16éve a nagy Fiaimmal kedtünk hozzá járni)a pici Fiammal. Születése után 2hetente találkoztunk vele, később havonta. Minden vizsgálatot elvégzett amit egy védőnő is megtett volna, sőt nyílván tudásánál fogva többet is. Nem voltam hajlandó az első (babás) találkozás után többet a védőnőnkkel találkozni. Ennek több oka is van amit nem részleteznék (csak 1példa: 5napos Babámhoz kijön, de a kezét eszébe sincs megmosni...sorolhatnám). Udvariasan kértük, hogy ne találkozzunk többet. Orvosunk által minden megkapunk, és e-mailen elküldöm, vagy párom beadja a kiskönyv vezetett (fénymásolt) részét, hogy lássa el vagyunk látva. Sértődésből fenyegetni kezdett, hogy jelenti a családvédelmi szolgálatnál stb. Persze nem volt mit... Egyszerű rosszindulat, sértődés. Normális hétköznapi, tiszta, kultúrált, tanult család vagyunk 2nagy Fiúval+ a Picivel, így érthetetlen minek kellett ez a cirkusz. Sajnálom, hogy nem lehet védőnőt választani, mert akkor kihullanának az erre alkalmatlan agresszív, erőszakos, higiénai szabályokat be nem tartó, a szakmát megszégyenítő emberek. Üdv
2013. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Le lehet mondani minden következmény nélkül
2013. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Előző lakhelyünkön a védőnő rendszeresen járt ki, nem volt vele semmi gond, csak zavaróan sokszor jött még egy éves kora után is. Egy idő után már nagyon idegesített, mert semmi újat nem tudott mondani és csak jött, pedig státuszra mindig elvittem a gyereket kivéve a 2 évesre.

Nekem erre nincs szükségem. Orvosnál sem voltunk jó ideje, mert nem volt beteg.

2013. márc. 8. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!