Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék folyamatosan...

Mit tehetnék folyamatosan visszatérő torokgyulladás ellen?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak szinte mindig ugyanaz a baja: állandóan torokgyulladása lesz (magas lázzal, majd mikor a gyógyulás útjára lép, hurutos köhögéssel és orrfolyással végződik). Hiába adok különböző immunerősítőket, C-vitamint, már homeopátiát is próbáltam, de semmivel sem tudom kivédeni. Már eléggé el vagyok keseredve, mert természetesen mindig antibiotikumot kap rá. Próbáltam már, hogy nem adom be, de csak romlott a helyzet. A gyerekorvos és a fül-orr-gégészek szerint ne aggódjak, kinövi majd. Na de addig??

2013. márc. 6. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jön a tavasz, a legjobb gyógyír. :)

Nem akarok az orvossal vitatkozni, de csináltak streptococcus tesztet vagy csak vaktában adták az antibiotikumot?

2013. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fel sem merült a teszt (nyugodtan vitatkozhatsz amúgy, mert halálosan elegem van az állandó antibiotikumokból, nem értek vele egyet, de sajnos nincs ötletem, hogy mit tehetnék...). Rendben, hogy jön a tavasz, de aztán nyár után megint ősz lesz, és kezdődik elölről az egész(?). Bár az is az igazsághoz tartozik, hogy december végén kezdődött a dolog, azóta ez a harmadik torokgyulladás - minden hónapra jutott egy. :(
2013. márc. 6. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, nálunk ugyanez van, annyi eltéréssel, hogy január második hete óta betegek a gyerekek. A nagy hozza haza az oviból, és az 1 éves kicsi is elkapja természetesen.

A gyógyszertárban már legalább 2 havi fizetést hagytunk, antibiotikumot is kapott mindkettő. Megszámlálhatatlan gyógyszer, ami semmit nem használ. Nyomtam beléjük a C-vitamint, a 4 és fél évesemnek napi 500 mg-ot, erre a doki leüvöltötte a fejemet, hogy mit képzelek. Nagyon összevesztem vele, kinyilvánítottam a véleményemet az orvoslásról és a sok szennyről, amit felír, én hülye meg megveszem a patikában, aztán a kukában végzi.

Megfogadtam, hogy rengeteg zöldséget, gyümölcsöt adok nekik, naponta fejenként 2 gerezd fokhagyma mézzel.

Két hete minden nap uzsonnára reszelt, nyers zöldséget kapnak gyümölccsel, és a fokhagyma is nagyon bejött. A kicsinek elkezdett nagyon folyni az orra, és két nap alatt elmúlt neki. Ezek mellett hársfateát, csipkebogyó teát kapnak.


Ha összeadjuk azt, hogy mennyit költök zöldségre, gyümölcsre (3 naponta), akkor nagyon nagy összeg jön ki, de a sok hülye gyógyszerre sokkal-sokkal több pénzt adtam ki.


Erről a "majd kinövi" dologról annyit szeretnék írni, hogy a fiamnak az orrmanduláját kellett kivenni, mert állandóan fülgyulladása volt, a bal oldali fülkürtje nem tudott tisztulni, mert nagy volt a mandula, és a hallása sem volt 100 %-os. Azt mondták, hogy ha kiveszik a manduláját, akkor a hallása is rendbe jön, és nem lesz fülgyulladása. Ez novemberben meg is történt, azóta kétszer volt fülgyulladása... :(

2013. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Mi is végigjártuk ezeket - sajnos - mint te meg a másik válaszoló. A fokhagyma nagyon jó ötlet, mi is használtuk egy időben. A kisebbik lányom most isoprinosine- t kap. A nagyobbik fiam ribomunylt kapott, amikor közösségbe kezdett járni. Nézz utána, ezt kúraszerűen kell szedni, ellenállóbbá teszi a szervezetét.

A tesztet azért kérdeztem, mert nekem is elegem lett az állandó antibiotikumból. A mi gyerekorvosunknak már van tesztje, ez kimutatja, hogy bakteriális-e a torok-, mandulagyulladás vagy vírusos. Az esetek döntő többségében ilyen piciknél vírusos, ergo az antibiotikum tök felesleges!!! Csak legyengíti a szervezetét. Volt a nagyobb lányomnak brutális mandulagyulladása, tüszőkkel, magas lázzal, és nem kapott rá antibiotikumot, mert vírusos volt! Úgyhogy ha neked is eleged van a gyógyszerekből, kérdezz rá erre. És kitartás, idővel tényleg kevesebbet lesz beteg.

2013. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat. Nem mondom, hogy boldogít, hogy más is jár hasonló cipőben. :( A tesztet megkérdezem, mert én sem bánnám, ha nem antibiotikumon élnénk még akkor is, ha nem muszáj. :( A fokhagymát kipróbálom, köszi. Zöldséget, gyümölcsöt eszik a kisfiam rengeteget, úgyhogy ez megvan.
2013. márc. 7. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!