Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy reagáltok, reagáltatok...

Ti hogy reagáltok, reagáltatok volna? Mi lett volna a büntetés?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiaim még néha isznak éjjel, ezért cumisüvegbe (ami már ki van rágva, mármint a cumi) oda van készítve az ágyukhoz. Ebből könnyebb inni éjjel, nem kell felülni sem, de mindegy is, szóval ott maradt véletlenül reggel a két üveg az ágyaknál.

Az egyik fiam és a 4 éves nővérük nagy csendben odabent voltak, másik fiam velem kint. Mivel a csend ugye nem jelent általában jót, benéztem mit csinálnak. Hát a két gyerek, mint a pap a szenteltvizet, szépen locsoltak a szobában (mivel ki van rágva, jött is rendesen ugye). Ebben igazából az a legbosszantóbb, hogy nem először fordult elő, legtöbbször ki is hozzák az üvegeket mikor ott marad, és a lányom minimum, de a fiúcskám is tudta, hogy ezt nem szabad, mégis csinálta.

Jó, így vicces, meg utólag, de akkor úgy kattogott az agyam, hogy most erre mit mondjak.

Mikor a lányom meglátott az ajtóban, azt mondta UPPSZ! --tudta hogy nem szabadott volna ugye.

Két kis pimasz, rosszcsont.


(amit tettem: egy szó nélkül leültettem őket a sarokba egy percre, aztán mondtam szépen csendben hogy ez nagyon csúnya dolog volt, mert mindketten tudtátok hogy nem szabad. Mondták hogy igen, és bocsánat. Ezután kapott mindkettő konyhai papírtörlőt a kezébe, és szépen feltakarították, amit ellocsoltak.)


2013. márc. 7. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igy teljesen rendben volt. Nem is volt túl szigorú a bünti, és még fel is törölték szépen. az üzenet célba ért, szerintem.
2013. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tökéletes:)
2013. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne mis értem a kérdést, pont jól reagáltál. :)
2013. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak ma nem igazán vagyok toppon, valahogy pont nincs türelmem, és belül úgy felment a pumpa, hogy....nagyon. Úgy éreztem túlreagálom az egészet, mert nem egy nagy dolog, és már csak nevetek rajta. Aztán meg mikor láttam a lányom arcát, mikor a papírtörlőt a kezébe nyomtam, hogy szépen takarítson, még élvezte is, akkor meg épp az ellenkezője jutott eszembe, hogy rosszat csinált, mégis mintha megjutalmaztam volna. Aztán már nem tudtam eldönteni, hogy most akkor akkora nagy dolog volt e ez, hogy meg kellett hogy büntessem őket, vagy nem is, és hogy akkor most megjutalmaztam őket tulajdonképpen, vagy...hú most is belekeveredtem. Értitek? Csak ezért volt a kérdés. :-)
2013. márc. 7. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!