Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen büntetést lehet kitalál...

Milyen büntetést lehet kitalálni 3 éves kisgyermeknek?

Figyelt kérdés
Hiszti, akaratoskodás, ordibálás, verekedés ellen..

2012. dec. 27. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
nálunk megy a szobájába gondolkodni és nem jöhet ki addig, amíg nem mondom, utána bocsánatot kér, mondom, hogy nem haragszom, megbeszéljük a dolgot és kölcsönös puszi. az én kisfiam amúgy nem verekszik, nem ordibál, időnként akaratos, hisztis, ilyenkor van büntetés. 2,5 éves.
2012. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
egyébként a gyerek titeket(a szülőket) tükröz vissza, próbálj mindig minden helyzetben higgadt maradni,sokszor az is nagyon sokat segít, ha egyszerűen csak szó nélkül otthagyod.
2012. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Hát nekem ami bejött az büntiszék és ha eljön visza küldöm és annál hoszabb ideig ül ott !
2012. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
3 eves korban max 3 perc lehet a buntiszek..... Van kedvenc játéka? Vedd el es akkor add vissza, ha szót fogad.
2012. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

egyébként a gyerek titeket(a szülőket) tükröz vissza, próbálj mindig minden helyzetben higgadt maradni,sokszor az is nagyon sokat segít, ha egyszerűen csak szó nélkül otthagyod.


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.



Ez így nem minden esetben igaz. Nálam birka türelműbb ember nem igen van. Nem kiabálok, nem csapkodok, hihetetlenül nyugodt, biztos légkört teremtünk a gyerekeknek. Ennek ellenére a 3 éves fiam olyan hisztiket, verekedéseket produkál, hogy csak nézek. Szerencsére viszonylag gyorsan leszerelhető, de vannak izzasztó pillanatok.

Nálunk a szobába küldés vált be. Túlkiabálni nem fogom, a csapkodást nem vagyok hajlandó kipróbálni, így maradt a menj a szobádba kicsit gondolkodni.

Nekünk bevált.

2012. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

A felnőttek alakítják a gyerek viselkedését. Amelyik gyerek "problémás", annak bizony a szüleivel, meg a többi, környezetében levő felnőttel van valódi problémája.

Azoktól látja azokat a mintákat, ami alapján ő is működik. Ráadásul a gyerekek gyorsan reagálnak a változásokra, rugalmasak. Így, ha egy szülő teljesen hülyére neveli a gyerekét, még simán előfordul, hogy egy XY gyerekvigyázó, ha csak szenvtelen arccal végignézi azt a hisztit, amivel a gyerek a szüleit ki tudja borítani, anyukánál célt tud érni, egy perc alatt érezteti a gyerekkel, hogy a hiszti-módszer nála nem működik.

3 éves pici gyereknél egyébként - meg ne haragudjatok érte - betegesnek találom, hogy egyáltalán fölmerül ilyen igény, hogy valami jó kis BÜNTETÉST kapjon, amit mi majd itt jól kitalálunk, ennek az igazán igényes weboldalnak az igazán bölcs közönsége.... LOL!

2012. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3 perc a szobában. Nálunk a hiszti és az akaratosság legyőzésére van ez a bünti.Pl ebéd előtt kitalálja neki kell édesség, keksz akármi. sose volt szokás kaja előtt ezután se lesz. Nem látja tőlünk, hogy tömnék a fejünket édességgel. Ő sincs rászokva, de időnként eszébe jut, pl ebéd előtt. elkezdi rángatni a hűtőt, majd földhöz csapja magát. hisztizik, nem hall meg minket. A 3 perc a szobában sem volt kezdetben egyszerű, de mostmár tudja. Én szó nélkül visszahordtam, amíg kijött. Volt ott nevetés, hiszti, fájdalmas sírás, dühöngés. De az első nagy megpróbáltatás után rájött, a 3 perc az bizony 3 perc. Most már jobban félti a kis idejét, mintsem kirohangáljon. :) És hatásos.
2012. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"3 éves pici gyereknél egyébként - meg ne haragudjatok érte - betegesnek találom, hogy egyáltalán fölmerül ilyen igény, hogy valami jó kis BÜNTETÉST kapjon, amit mi majd itt jól kitalálunk, ennek az igazán igényes weboldalnak az igazán bölcs közönsége.... LOL!"


Haha kedves válaszoló, Neked vagy nincs gyereked, vagy még nem voltál ilyen helyzetben nem voltál. Mert az tényleg mennyivel jobb hogy manapság mindent megengednek egy gyereknek? Tudatos nevelés, hogy felnőtt korában is tudja, nem tehet meg akármi (rosszat) anélkül hogy érezné a súlyát! Amúgy meg én vigyázok a kicsire, elég sokat, mondhatni én vagyok anya helyett anya lassan, mert az anya pont olyan mint te, kedves válaszoló, nem nevelte csak simogatással és meg is lett az eredménye! :)

2012. dec. 27. 14:14
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan érdekes egyébként, hogy sok sok szülő lenézi azokat az anyákat, akik nevelni próbálnak, urambocsá büntetéssel is, mert hát micsoda tragédia, ha az ember megbünteti a gyereket és ebből tanul.

Aztán nézzünk szét, 11 évesen megveri a másikat az uzsonnapénzért, 12 évesen kést ránt a telefonért. Érdekes dolgok ezek.

Én itt is elcsodálkoztam a válaszokon:

2012. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2012. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!