Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 3 éves fiammal...

Mit csináljak a 3 éves fiammal, ha nyávog, megy vinnyog, ha nem kap meg valamit?

Figyelt kérdés
Pedig tudja,akkor sem kapja meg.
2013. márc. 9. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálkozika gyerek, keresi a határait, hagyni kell és nem venni figyelembe, majd elmúlik neki és megérti hiába csinálja.

Nehéz lesz az aza időszak, de hasznos, ha a szülőkkibírják. Légy következetes, ez a legfontosabb: amit ma nem szabad, azt holnap sem.

2013. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen ki kell bírni, én is azt szoktam mondani a fiamnak -bár már ő 5 éves de még előveszi ezt a nyünnyögést (én úgy hívom) - hogy nem hallom amikor így beszél. És tényleg, addig nem beszélgetek vele amíg így viselkedik. Szerencsére már leszokóban. Nagyon nehéz amúgy mert rendkívül idegesítő a dolog tehát sokszor vagyok a határán hogy inkább odaadom neki azt a vmit csak hagyja abba ezt a frekvenciát, de tudom hogy ezzel magam alatt vágnám a fát.
2013. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

TEdd össze a kezdet ekkor és rebegj egy hála imát, hogy nem vágja magát földhöz és kezd el üvölteni torkaszakadtából.


habár enyém nem nyafog már ilyenen, és nem is vinnyog, mert leszoktattam.


Ènmindig adok alternatívát neki. pl vacsi elött már nagyon éhes, és jön hogy finit adjak neki, csokit, vagy kekeszet. hát nem, ekkor felajánlom neki az almát. ha kell akkor megeszi ha nem akkr vár. ha vinnyogna akkor is várnia kell, felesleges neki.

volt olyan idöszak hogy olyanért vinnyogott amit amúgy is oda adtam. pl délután van messze a vacsi, kaphat kicsi csokit. már visítva kérte. ekkor csak úgy kaphatta meg ha a visítást befejezte.


Aztán boltban, mindig a bejáratnál megbeszéljük mi lesz megengedve. ha semmi már ott közlöm vele. de általában vagy iszi, vagy egy kifli vagy ilyesmit kaphat.


Amúgy boltban minden megfoghat megnézhet (ami be van csomagolva) és vissza kell raknia, ez annyira bejött neki, hogy most ha érdekli valami megfogja és elöre mondja, hogy csak kukukolom anya.

2013. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!