Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Evés, gondok, már ötletem...

Evés, gondok, már ötletem sincs mit csinálhatnék a fiammal, valami ötlet?

Figyelt kérdés
Fiam 21 hónapos,kb 2-3 hónapja rendesen nyűg az evés,tészta,édes sütemény,vagy tejes dolgok,alma,mandarin,rizs az nem probléma azt eszik,de a hús,zöldség,főzelék,leves az nem megy,decemberig mindent megevett a bölcsiben a kelkáposzta,és a zöldbab főzeléken kívül,már ott sem eszik.11 hónapos koráig nagyon jó evő volt,aztán elkapott egy torokgyulladást amire kapott antibiotikumot és onnantól nagy munka volt újra megszerettetni vele az ételeket,főzeléket pl abszolút nem evett,szeptemberben kezdte a bölcsit ott mindig evett,vagy a mamánál ott sem volt probléma csak itthon.November közepén elkapta ezt a hányás,hasmenéses vírust,újra nem evett utána semmit.Már nem bírom idegekkel,nem beszélve arról,hogy benne van a dac korszakban,cirkuszol,hisztizik,kiköpi a kaját,lesöpri,kiabálja,hogy nem olyan feje,mint aki elhányja magát.Nincs már ötletem mit csináljak,próbáltam játékosan,kedvesen,volt,hogy hagytam ahgy egyen amit kíván csak jobb lesz,próbáltam határozottan,közöltem vele nincs kakaó ha nem eszik,de nem érdekli,mert ha nem kap valamit üvölt,cirkuszol csapkod,ha elé teszem az ebédet szintén ez a reakció,mint akit nyúznának.Elegem van ebből,mindenféle finomságot főzünk a férjemmel,mindennel próbálkozunk, de már elfogyott a türelmünk is és a kedvünk is.Valakinek nincs valami használható ötlete?
2013. jan. 27. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Napi 3x étkezés!

Reggeli, ha

Megeszi megeszi, ha nem nem!

Délig semmi, csak víz!

Délben ebéd, az amit ti is esztek!

Ha nem esti meg, nincs gondd, nincs más, mondd meg nemi, vacsorája semmi!

Akkor majd vacsorára megéhezik, és megeszi'

Ha nem, akkor se adj neki semmit, íg tanúlja meg, nem lehet válogatni!

Oviban is az van, amit eléjük tesznek!

Hidd el, ha kitartó vagy, megeszik majd mindent!

2013. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát ha már tényleg mindent megpróbáltatok, akkor lehet hagyni kéne kicsit. Nem foglalkozni vele. Elé kell tenni az ennivalót, ha eszik eszik ha nem nem. Tudom nehéz lesz megállni, pláne ha semmit sem eszik. De ha egy hétig alig eszik és közben iszik akkor szerintem nem lesz baja. De szerintem nem is fog elteni annyi idő és előbb utóbb kérni fog enni. Ha nagyon éhes lesz sokkal több mindent megeszik majd. Valamint nem lesz neki kényszer, szenvedés, meg harc anyával. Látja, majd, hogy ez már nem is téma és lehet leáll, megnyugszik. Próbáld ki. Vesztenivalód nincs. A férjeddel együtt, összefogva. Majd írd meg ha megtetted és hogy mire jutottál. Hátha más anyukának is segítségül szolgál majd.
2013. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A következő az étkezés: Reggel kakaó+ kenyér sajttal,sonkával,bundás kenyér,vagy ugye a bölcsiben reggelizik,reggelizni és uzsonnázni szokott a bölcsődében,utána ebédre itthon semmit sem eszik, a bölcsiben vagy igen vagy nem,jobb esetben vacsorázik valamit,kenyeret hideg ennivalót.Ez is már haladás,hogy hideget eszik, főtt étel a gond,majd megpróbálom hogy bejön-e ha reggel és dél között semmit nem kap.Köszönöm az ötletet.
2013. jan. 27. 14:04
 4/16 A kérdező kommentje:
Hagytuk már 1 hétig,és nem volt hajlandó enni,annyit értünk el,hogy 3-4 fele már felkelt hajnalban és hisztizett a kakaóért,hát ugye aki napközben nem eszik.
2013. jan. 27. 14:05
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket kipróbálom :)
2013. jan. 27. 14:07
 6/16 anonim ***** válasza:
Ahogy az elözö irta! Te vagy a felnöt ö a gyerek! Rakd elé, ha nem kel akor éhen maradsz! Hid el nem fog éhen halni, elöb utób rájön h anya meg apa bekeményitet és eni fog! Csak legyetek kitartóak mert ez h körüludvaroljátok ez nem megoldás csak roszab lesz!
2013. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hidd el eszemben sincs körüludvarolni tényleg rengetegszer volt,hogy semmit nem kapott egyátalán,és több napig is,csak már tényleg aggódom,mert fogyott is,de úgy látszik,csak tovább kell próbálkoznom.
2013. jan. 27. 14:15
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy nem hívod enni.Egyetek ti,és akkor adj neki ha ő szól hogy éhes.Nálunk ez többször bejött,hogy ott áradoztunk milyen finom és meghallotta,ő is kért.Nem ült külön tányérból,de az apjáéból vagy az enyémből jó sokat evett.Ne csináljatok cirkuszt az evésből,látja hogy ez sarkalatos pont,mindent kipróbáltok,ő meg kihasználja hogy ő van középpontban.Sokszor ez a hiszti lényege.
2013. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat:) Aranyosak vagytok,nem vagyok túl tapasztalt ezért is kérdeztem mit lehetne tenni.Van egy lassan 6 éves öcsém,de nála nem volt az evéssel gond,mondjuk Ő feleannyira sem makacs teremtés volt akkor közel 2 évesen.
2013. jan. 27. 14:20
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is azt tapasztaltam,mint amit az előttem azólók írják.Ne idegesítsen,ha nem eszik,ne bátsa a lelked,tudom nehéz,én is átesetem rajta,de mikor már tényleg szívből azt mondtam,h nem érdekel,akkor azért elkezdett eszegetni.Nálunk ha evés van akkor oda kell ülni az asztalhoz,ha nem tetszik akkor is kicsit maadni,amíg anyáék esznek,és sokszor ilyenkor ő is belekezd.Nem mondogatjuk,h egyél,v ha ez nem tetszik mit hozzak,mi jó étvággyal falatozunk és előbb.utóbb pár falat lecsúszik neki is,türelem és kitartás!

Az nem lehet,h délre már nagyon elfárad és álmosabb,mint éhesebb?Az én fiam ha fél12 körül nem eszik,akkor annyira álmos lesz sokszor,h inkább üres pocakkal lefekszik.

2013. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!