Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok az óvodába vinni...

Szoktatok az óvodába vinni pluszban dolgokat? Nem a tisztasági csomagra gondolok, hanem pl játékok, ceruzák stb vagy egyéb felajánlások? Karácsonyi vásárra tesztek felajánlást vagy az óvoda kifizeti, amit pl készítetek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk gyümölcsöt szokás vinni a gyerekeknek, tízóraira vagy ebéd után megeszegetik. Igen, ha van fölösleges papír, rajzolós cucc szoktunk vinni. Én utoljára egy nagy viaszos terítőt vittem, mert én itthon nem tudtam mire használni. A karácsonyi vásárra bevitt saját készítésű dolgokat a szülők árulták és ők is vásárolták meg. Minden csoport külön árult és a csoporté lett a pénz.
2013. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kb. kéthetente viszek gyümölcsöt,nem kérik,nem is várják el.

Havonta viszek szörpöt, teát, óvónéni elkészíti nekik, és viszek kekszet,ropit is.

Játékot is hagyok ott, a kisfiam megunt játékait, mert nagyon szerény a mi csoportunk, sok a szegény kisgyerek.

Rajzeszközöket is tervezek vinni, de azért nem akarok túlzásba esni.

2013. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a karácsonyi vásárból lett a mi csoportunknak is pénze,illetve,ha jótékonysági bál vagy diszkó van, akkor mindig veszünk jegyet,el ugyan nem megyünk...
2013. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk szokott lenni adventi vásár, amire lehet sütivel, bármi kreatív dologgal készülni és a befolyó összeg az alapítvány pénztárába megy.

Meg hát mindenfélével pályáznak , pl papírgyűjtés, netes klikkelős versenyek, rajzversenyek, városi sportnap, vagy ha van valami gyűjtenivaló akár kupak vagy kupon vagy bármi akkor kiplakátolják és a szülők rágyúrnak... szerencsére a zömük elég segítőkész.

És persze mindennek örülnek, amit fel tudnak használni, akár fénymásolt papíroknak hogy a hátoldalára rajzoljanak, vagy bárminek. Én pl kereskedelemben dolgozom, hatalmas kartondobozokat szoktam bevinni (most is ezekből van minden csoportnak vár a huszároknak :D), meg olyan ártáblákat kilószám, ami amúgy menne a kukába (gyönyörű citromsárga kartonpapír...). Egyszer nyertem 40 csomag natúr gyurmát, és mivel ennyit úgysem használnánk el itthon, hát a zömét bevittem a csoportnak.

Tavaly meg az egyik szülő a csoportból kijárta, hogy elmehessenek látogatni a Szerencsi Csokigyárba, másiknak meg szőlőskertje van, mentünk kollektíve "szüretelni". Mindenki ott segít, amivel tud. Jó ovi és jó szülői közösség van nálunk :)

2013. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok. elfelejtettem írni, hogy ez is állami ovi

itt is van heti 1 gyümölcsnap, nem várják el, de a többség visz pár szem gyümit mindig, és kb kéthavonta egy zacskó nápolyit vagy valami kekszfélét.

A mi csoportunkban is vannak nagyon nehéz körülmények között élő kicsik, nekik a csoportpénzből fedezzük pl a néptáncot meg ha bábszínházba mennek vagy moziba stb.

2013. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Néha fénymásolok színezőket. Néha viszek be kekszet, szörpöt (legutóbb farsangkor). Húsvétkor, karácsonykor pici csokikat, hadd keresgéljenek az udvaron/cipőkben.

De nem esek túlzásba azért. A csoportpénzt rendesen fizetem, nem úgy mint más "kedves" anyukák, akik azt hiszik, hogy ez ellenük van, pedig a gyerekük érdeke lenne.

2013. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Év elején vittem egy csomó rajzeszközt, és ünnepek előtt mindig szoktam nyomtatni csomó színezőt, újabban feladatlapokat is a netről, annak is örülnek. Meg ha anyóstól vagy barátnőméktől kapunk egy rakat almát ősszel, abból is szoktam vinni. Van olyan testvérpár a csoportunkban, aki hozott egy csomó megunt játékot. Szokott lenni karácsonyi vásár is a csoportok javára, nem mi készítjük a dolgokat, hanem az ovi veszi, és meg lehet vásárolni a csoportok javára, ott is mindig veszünk egy kirakóst vagy ilyesmit.
2013. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és firkapapírt is szoktam vinni a munkahelyemről, aminek az egyik oldala még használható - ezt sok szülő hoz, nemcsak én
2013. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Papírt mi is sokszor viszünk be, illetve ünnepi dekorációkat.

Szoktunk még vinni, ropit, kekszet, néha édességet.

Tesóméktól kapott a fiam egy rakat Verdás hűtőmágnest, annyit vittünk be az oviba ahányan vannak és mindenki kapott egyet.

2013. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!