Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvoda kötelezővé teheti,...

Az óvoda kötelezővé teheti, hogy a gyereket haza kell vinni ebéd után, ha a szülő otthon van (pl. munkanélküli, vagy babája van)?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 06:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem teheti kötelezővé, max megkérhet.
2012. jún. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát nálunk kötelezővé tette.Nekem nem lesz gond, hogy hazahozom a csecsemő mellé, de sok szülőnek problémát okoz.Kíváncsi voltam.
2012. jún. 6. 07:04
 3/23 anonim ***** válasza:
41%
De igen kötelezővé teheti. Ami nem is baj nem az óvodának szülted a gyereked vagy igen? Nem bántani akarlak, félre ne értsd, de a gyereknek is jobb ha délután már otthon alhat, főleg ha a csoportból sok a dolgozó anyuka, és zsúfoltság van. Nálunk is volt hogy 25 gyerek ott aludt, szó szerint egymás szájában, ez nem egészséges.Vidd reggel, és délben menj érte, ennyi neki is elég még a társaságból.
2012. jún. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Én munkanélküli vagyok, ugyanúgy vihetem a lányom , 15 órakor megyek érte. Hát szerintem sem kötelezhetnek, végül is miért jobb az ovinak, hogy eszik ebédet, utána viszed haza, nem pedig 3 vagy 4 órával később. Szerintem nem kötelezhetnek.
2012. jún. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
És ha nem viszi haza, kirakják az utcára? Szerintem ez vicc. Nekem egy szóval nem mondták, hogy vigyem majd haza. Nem is szeretném. Jó lenne, ha amíg a kicsi alszik, tudnék nyelvet tanulni, mert különben tuti nem találok majd állást... Bár nálunk nem megy majd korán az oviba, férjem 9-re jár dolgozni, ő vinné.
2012. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
Ja, és természetesen alvás idő után mennék érte, nem lenne ott 17-ig az oviban.
2012. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Fél egykor kell őket elhozni.

Mégegyszer leírom:nekem nem gond!!!

Ha már ott tartunk, hogy magamnak szültem.Na ja.Végülis suliba se kéne járnia nem?

2012. jún. 6. 07:15
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem tehetik kötelezővé! Legfeljebb megkérnek rá! Nálunk előszőr a pénteket kérték, hogy vigyük hamarabb, hogy az óvónéni leléphessen. Végül is érthető! Bár már ott tartunk, hogy hálás ha a hét többi napján is elhozzuk ebéd után, mert káosz van az oviban! Amúgy én is itthon vagyok a kicsivel...
2012. jún. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%
Nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat, de szerintem nem teheti kötelezővé. Ha főállású anyuka az anya akkor (esetleg)lehet elvárás, de én egyéb esetben ezt nem tartom helyesnek. Én is Gyesen vagyok a kis tesóval és elhozom a nagyobbat ebéd után (mivel alig eszik bent), de ha intézni valóm van, nagyon rohannom kell, hogy odaérjek érte.
2012. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
Kötelezővé tehetik.
2012. jún. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!