Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek testvér féltékenysé...

Mit tegyek testvér féltékenység ellen?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam és most született meg a kishúga 1hónapos,de már most féltékeny rá.Sajnos annyira hogy már most bántja ütögeti,csipkedi stb. Hasfájós a pici sokat kell törődnöm vele, próbáltam bevonni a picivel kapcsolatos dolgokba, de nem használt.Mikor múlik ez el? Ugye nem sérül a kapcsolatuk?
2013. márc. 11. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nem mostanában fog el múlni. Idő kell hozzá mint minden máshoz. De ez gyerektől függ mikor látja be,hogy őt is pont annyira szereted mint a hugit. Nálam 7 éves a lány a batyik 10 és 14 de még most is sokszor meg kapom,hogy persze mert a fiúkat jobban szereted vagy éppen fordítva.
2013. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1,5 év korkülönbség, a nagy folyton rugdosta a kicsit. Nálunk nem az elején, hanem akkor tört ki a háború, amikor a kicsi helyet kezdett változtatni. Egyszer úgy rúgta szájba a nagy a kicsit, hogy dőlt a vér.

Teljesen kiborultam ettől. Amióta a kicsi is partner a játékban, azóta tök jól elvannak, nagyon jó tesók. Nem mondom hogy vita nincs, de pl. az emeletes ágy is hiába volt, egymás mellett szorongott a kettő. Most is mindig egymás s.ggében vannak.

Múltkor néztük vissza a videókat, látták hogy a nagy hogy lökdösi meg piszkálja a kicsit, erre nem is emlékeznek.



Egy volt szomszédunkra emlékszem, hogy amikor sírt a kicsi az ágyában odament, akkor látta, hogy a nagyobb lánya a papucsával veri a kicsit. Amikor nagyobbak voltak, akkor meg mindig együtt ültek a homokozóban és békésen játszottak.


Csak próbálj következetes lenni, állíts le azonnal minden gyilkolászást, majd később rendbe jön minden. Ahol rossz kapcsolat maradt a tesók között évekkel ésőbb, ott azt láttam, hogy a szülők durván kivételeztek az egyikkel és az elszemtelenedett.

2013. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igyekezni fogok,de még nem tudom hogyan,apa elmegy 1hónap múlva külföldre dolgozni.
2013. márc. 11. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak egy kis praktikus dolgot ajánlanék, amivel könnyebb lehet esetleg.

A kicsit esetleg hordozhatnád kendőben, az neki is segítene hasfájásos időszakban, illetve te is könnyebben tudnál a nagy fiaddal foglalkozni, játszani.

"Olyan családoknál pedig, ahol van testvér, nagyon nagy könnyebbséget adhat, ha a kicsit magunkon hordva tudunk a nagyobbal játszani, játszóterezni, fürdetni. ĺgy az ő igényeit is kielégíthetjük, ezáltal segíthetünk a testvérféltékenysége leküzdésében." innen: [link]

2013. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!