Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Négy éves kislányom sokat...

Négy éves kislányom sokat fájlalja a térdét a doki szerint azért mert hogy nő. Más is tapasztalt ilyet hasonló korú gyerekénél?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Kb. ennyi lehetett az unokaöcsém is, amikor tesómék rohantak vele az ügyeletre, mert lábra sem tudott állni.

Ott is azt mondták, hogy nincs semmi gond, élettani sajátosság.


Aztán elmentek a gyerekorvoshoz, kaptak egy csomó helyre beutalót, de sehol, senki nem talált semmilyen gondot/eltérést.


Azóta 6 éves, sportol már évek óta rendszeresen és semmi baja.

2013. márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én voltam ilyen. Emlékeim szerint elég kicsi koromtól kezdve (kb. 3 éves koromtól) úgy tini korom kezdetéig sokszor szenvedtem térdfájás miatt, sírásig fájt. Nagyon rossz volt!

S már akkor azt mondták, hogy a növekedés miatt van, soha semmi más problémát nem találtak nálam.

Aztán elmúlt...de a mai napig emlékszem, hogy nagyon fájdalmas volt, és tényleg néha lábra sem tudtam állni.

2013. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányom 4,5 éves ő is szokta fájlalni a lábát,valamelyik nap a karját is.Nekünk is azt mondták a növekedés miatt van.De nyugodtan kérhetsz egy beutalót a laborba,legalább megnyugszol.
2013. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért egy ortopédiára nem árt elvinni. Lányom is fájlalja (főleg a térdhajlatát), neki lúdtalpa van, kapott betétet. Azóta általában akkor fájlalja, ha valami miatt nem megy oviba és az ovis cipőjében van a betét, tehát ha itthon van, akkor nem hordja. 5 éves kislány anyukája.
2013. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Vérvételen voltunk már néhány érték magas lett nála(Lymphocyta,Monocyta) a doktornő szerint vírus miatt akkor sajnos tényleg betegesebb időszak volt.Március végén megyünk az ortopédiára sajnos neki is van lúdtalpa.Mindig olyan cipőket veszek neki ami ortopédiailag a lábnak jó (Szamos ,Siesta,Maus)Hát remélem hogy tényleg csak a növekedés miatt van .Sajnos ő is sokszor sántít annyira fájlalja.
2013. márc. 11. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat fájt mikor kicsi voltam. Először mondták, hogy növésben vagyok. Mikor pár év múlva újra elmentünk, akkor túlsúlyosnak tituláltak, holott nem voltam az. Újabb pár év eltelt, akkor csináltak röntgent is, és kiderült, hogy a csontok nem illeszkednek megfelelően, hiányzik az egyik csontból az a mélyedés, amiben a másik csont forogni tud. Műteni lehetne, de nem biztos, hogy utána jobb lenne. Úgyhogy néha fáj, néha recseg-ropog, guggolni nem tudok hosszútávon, de ez van, bele kell törődnöm. Remélem nálatok tényleg csak növésben van.
2013. márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 4,5 éves. Sokat kínlódunk mi is. Van hogy hónapokig nem fáj neki, aztán meg hetente egyszer legalább panaszkodik. Este, éjszaka kezd neki fájni. Nálunk sajnos csak a Panadol segít olyankor.

Vérvételen mi is most voltunk emiatt, szerencsére semmi gond. Ortopédiára meg viszem majd kontrollra, egyébként neki is szupináló cipő kell.


Szerintem tőlem örökölte, mert nekem is iszonyt sokat fájt a lábam gyerekkoromban.

2013. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

NEkem is sokszor volt gyerekkoromban. De most is van néha, ha elfáradok (nem kifejezetten a lábam, hanem úgy testileg-lelkileg).

A megoldás: VIETNAMI BALZSAM !!!! Komolyan mondom, pedig nem vagyok egy természetgyógyász típus, inkább a gyógyszerekben bízom, de erre a térdfájásra ennél jobb nincs!! :)

2013. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem amikor kicsi voltam a térdhajlatom és a vádlim fájt.Azt mondták hogy növök, de azt is hogy lehet a torokgyuszi kezdete is...nem vettük ki a mandulámat, és azóta is jól vagyok.Inkább a növés sztem
2013. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!