Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ragaszkodás tárgyakhoz?...

Ragaszkodás tárgyakhoz? Mennyire erőltessem?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves múlt novemberben, azóta bölcsis. Javában zajlik a hiszti, dackorszak amit Viszonylag jól kezelünk. Viszont most nem tudom, hogy mihez kezdjek. Ugye itt a viszonylagos jó idő félcipőre váltanánk a csizmát, de egyszerűen mindig hisztibe torkollik az öltözés, mert neki a csizma kell. Ha nem sietek akkor ugye nem engedek, de ha indulni kell bölcsibe kénytelen vagyok x idő után engedni ami a legrosszabb. Bevittem a bölcsibe a félcipőt is a gondozónénik gond nélkül ráadtàk, sőt aznap délután én is, de másnap reggel megint jött a hiszti. Ti , hogy csinálnátok? Várjak, eröltessem, valami más ötlet? Csak azt ne írjátok, hogy én vagyok a felnőtt ő a gyerek, mert nem tudom a fél vàroson átcipelni, Úgy, hogy hisztizik közben. Előre is köszi az ötleteket!

2013. márc. 12. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most pont jön a hideg a héten, így nem érdemes harcolni most. De ha vége tényleg ennek a rossz időnek, akkor délután ültesd le, mond el, hogy mennyire szuper, hogy jön a jó idő, nem kell csizma. Sokat lesztek kint, stb..:) És mossátok el a csizmát, rakjátok el a szekrénybe, elöl meg csak a félcipő legyen. Így nincs opció. :)

Egy nap hiszti, pont ez az, hogy engedtél. Ha egyszer nem engedsz, akkor utána már napról napra könnyebb.:)

Sok ilyen lesz. :)

2013. márc. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsp vagyok.

Nálunk az vált be, hogy így, amikor tiszta pillanata van, akkor meg lehet beszélni vele a dolgokat, amikor elönti a hiszti az agyát, akkor hiába papolok. :)

2013. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszer áprilisban pakoltásztunk a szekrényben, amikor a 3 éves előhúzta az anorákját. És minden áron abban akart kimenni, mert azon szép csillagok vannak (max. vékonykabátos idő volt, de én pl. már nem is vettem kabátot). Ő örjöngött, én nyugodtan elmondtam a dolgot. Végül annyiban maradtunk, hogy szerintem ehhez meleg van, de ha akar, akkor jöjjön ebben. Az első sarokig juottunk, amikor rájött, hogy megrohad, olyan melege van. Saját javaslatára visszamentünk, összehajtogatta és eltette az anorákot és felvette a tavaszi kabátját. Többet nem jött elő a probléma.


Én azt tapasztaltam, hogy ha nem olyan életbevágó a kérdés, akkor lehet őket szembesíteni a tetteik következményével (ha anorákot veszel melegben, akkor meleged lesz), hamar megértik az összefüggést, és utána jobban is hallgatott rám, mert rájött, hogy a javát akarom.


Nyilván, ha fordítva lett volna, és télen akart volna strandpapucsba kimenni, azt nem hagytam volna, mert nem akartam volna, hogy lebetegedjen.

2013. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is szerelmes a gumicsizmájába, napok óta csakis azt halandó felvenni. Én úgy vagyok vele, hogy ennél nagyobb gondunk sose legyen, majd megunja. Vagy ha melege lesz a lábának, felveszi a félcipőt. Szerintem hagyd, kár ezn bosszankodni reggelente:).
2013. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

pff..mintha az én fiamról írtál volna!Ő minden szezonváltáskor mikor lábbelit cserélünk hisztizik egy hétig.Ősszel már majd lefagyott a lába alig bírtam ráadni a csizmát!Olyan szinten ragaszkodik a megszokott,kitaposott cipőjeihez hogy az fogalom!Gondolhatod milyen vele egy cipővásárlás...ordít a cipőboltba...

eddig nekem is az vált be hogy tiszta pillanatában elmagyarázom nyugodtan,higgadtan a dolgokat..jobb ötletem nekem sincs

2013. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek ment a zöld kezecske.

Elsőnek, próbáltam, hogy elvitte a cica, szegény kikerekedett szemmel rám nézett: "cicaaa?" aztán rohant a bejárati ajtóhoz, hogy megkeresse a cicát :)

Remélem hamar átáll, mert ez őrjítő.

2013. márc. 12. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha majd a cipőt sikerül kicserélni, majd ha melegebb lesz nem akar felvenni rövid nacit, stb... Mindig lesz miért hisztizni. Mindig találnak rá okot. :)
2013. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg azért ne ilyeneket találj ki, hogy elvitte a cica, hanem csak közöld a tényeket. :)

Mától nincs, mert meleg van. Akkor nincs opció. :)

2013. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!