Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem a körzetes iskolába...

Ha nem a körzetes iskolába szeretnéd járatni a kisgyerekedet, akkor a biztonság kedvéért beíratod a körzetesbe is? Ha ugyanabban a kerületben/településen van a két (vagy több) iskola, és ezért ugyanaz a fenntartója, az nem probléma?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy helyre lehet beíratni.
2013. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, helyesbítek: akkor felvételiztek / jelentkeztek azért a körzetesbe is?
2013. márc. 12. 12:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, kötelező beíratni a körzeti iskolába, mert ha nem, akkor felszólítanak, hogy miért nincs beíratva. Pont itt olvastam elöször ilyet, de hátha tud valaki frissebb infót!
2013. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ó, ez érdekes, nem is tudtam. Bár belegondolva abszolút logikus, hisz iskolába járni kötelező, a körzeten kívüli iskola viszont nem köteles felvenni. Köszi!!!
2013. márc. 12. 13:14
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Jelentkezel a választott iskolába. Ha van hely, és fel tudják venni, akkor adnak egy "befogadót". Amikor a hivatalos beiratkozás van (pl. egész Budapesten egységesen 2 napon van), akkor elmész a körzetesbe, beíratod, majd előveszed a "befogadót", és ott helyben kiíratod. Átmész a választott iskolába, és beíratod. Legalábbis néhány éve így volt.
2013. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát eléggé észnél kell lenni, hogy mindent jól csináljon az ember lánya! Köszi Neked is!
2013. márc. 12. 13:29
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5! Amit leírtál, azt iskolai át jelentkezésnek hívják. Elso osztályosoknal ez nem igy van. Elsős kisgyerek szülei elmennek az általuk választott iskolába, kitöltik a jelentkezési lapot es leadják az iratokat. Az iskola kiertesiti őket a felvételről, illetve elutasítás eseten arról, hogy a jelentkezési lapot, valamint az iratokat a gyerek körzete szerint illetékes iskolába át küldte, a gyermek oda felvételt nyert.
2013. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 7-es!


A gyerekeim iskolájának honlapjáról másolom:


"Hogyan történik a nem körzetben lakó gyermekek beiratkozása?

Először a körzeti általános iskolában kell beiratkozni, egyúttal bejelenteni a választott iskolát. Ezután kell a választott iskolában beiratkozni."


Szóval nálunk így van. Lehet máshol másképp. Nem fogok vitázni :)

2013. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez mokas, utolso... Ugyanis ha a korzetibe jelentkezik, oda fel kell venniuk. Ez, amit te leirtal, azt jelentene, hogy van pl 200 ferohely, 180 korzetes gyerek, tehat 20 ferne el pluszban. A tobbit elutasitjak, mert az osszes korzetes beiratkozik. Aztan a korzetes gyerekek kozul 100 kozli, hogy o tulajdonkeppen atjelntkezett egy masik iskolaba. Tehet az eredeti 200 gyerek helyett ebben az iskolaban 100 kezdene tanulni. Mikozben a masik iskolaba hivatalosan el sem fer a maradek gyerek.... ELeg nagy marhasag, ha valoban ez a szoveg van a honlapon....
2013. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

5 és 8-as vagyok.

Valóban "mókás", de így van. Én sem tudom mi alapján döntik el, hány gyereknek adnak befogadót. Ha kevésnek, akkor lehet nem telnek meg az osztályok. Ha soknak, akkor lehet, hogy lesz, akit mégsem tudnak felvenni. Szerencsére nem én kell ezen törjem a fejem, én csak egy szülő vagyok, aki 2 gyereket írattam már választott (nem körzetes) iskolába.

2013. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!