Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy eddig számomra ismeretlen...

Egy eddig számomra ismeretlen jelenséget produkált a gépem! Mi lehet a jelenség oka? Hogyan orvosolható a dolog? (Probléma részletesen alább)

Figyelt kérdés

A gépemen windows 7 operácios rendszer van,

évek óta használom,kifogástalanul müködik,müködött.

Aztán egyik pillanatról a másikra ezt produkálta:

eddig kétszer fordult elö ez!

Nos,egyik percben kifogástalanul használható,aztán este kikapcsoltam és másnap ujra beakartam kapcsolni,nem indult el a rendszer,mintha összeomlana,nem indul el,zug a gép de nem indul el,semmire nem reagál,se egér kattintásra,se billentyüzet lenyomásra,a monitor is kikapcsol és csak készenléti állapotot mutat,a gép kikapcsolására se történik semmi,söt áramtalanitás után sem!!!De ami még furcsább,ha kb egy egész napra kikapcsolom vagy hosszabb idöre mintha mise történt volna,ismét ujraindul és kifogástalanul müködik!Megjegyezném hogy a gép hideg,fütetlen szobában van tartva,csak mikor este egy két órára leülök a gép elé akkor van fütve!Ja és használat után teljes áramtalanitást végzek,jót tesz e ez alapból a gépnek?Mi ez a jelenség,miért nem lehet ujrainditani a gépet csak majd egy nap pihenöje után? mi gátolja hogy közvetlenül,a kikapcsolást követö 5-10 perc után nem kapcsolható be,csak több óra eltelte után?tulmelegszik talán benne valami?tanácstalan vagyok! Segitséget kérnék tanács formályában!



2012. dec. 10. 17:48
 1/2 anonim válasza:
Lett valami megoldás ? Mert nekem hasonló a problémám !!!
2013. jan. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez a túl sok kockulás elhárító rendszere a gépednek. Nekem is van ilyen, illetve volt. Bekapcsolom, 3 mp után kikapcsol, újra bekapcs, megint kikapcsol. Aztán harmadszorra kb mindig elindult. :D Bocsi ha nem az elvárásnak megfelelő választ adtam, de hogy mégse legyek olyan haszontalan, néhány általános tipp, ami nem biztos hogy javít bármit is, de mindenképpen hasznos: - Fogj egy hajszárítót aminek van olyan fokozata ami nem melegít, csak fúj, és szépen fújasd ki a házból a port. - Ha valóban évek óta működik, több mint 3-4 éve akkor érdemes a proci hűtőpasztáját kicserélni, mert ennyi idő alatt elöregszik. ( [link] - Ha eléggé értesz hozzá, érdemes a hűtőket is szépen szétszerelni, és megtisztogatni. Ezzel a gépnek a hangja is jobb lesz ;) ... Az első dolog nem nagy meló, ha szét tudod szedni biztonságosan a házat akkor nyugodtan csináld meg (ügyelj hogy az összeszerelésnél minden legyen szépen rendben [jártam már úgy hogy az egyik kábel hozzáért a proci hűtőjéhez... aztán nem értettem miért zúg rohadtul a gép... :D szerencsére nem lett belőle baj]) Az utóbbi két dolgot pedig csak akkor csináld ha tényleg képesnek érzed magad rá, vagy pedig inkább vidd el szervízbe, vagy egy hozzáértő barátodhoz, valaki biztos megcsinálja neked... Sok szerencsét! Remélem segítettem valamit :)
2013. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!