Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsődébe apukától is...

A bölcsődébe apukától is kérnek munkáltatói igazolást, vagy csak az anyukától?

Figyelt kérdés
bölcsőde, munkáltatói igazolás,

2013. márc. 12. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb bölcsőde mind a két szülőtől kér munkáltatói igazolást. Szerintem ez így van jól is.
2013. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két szülőtől kérnek!
2013. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még akkor is, ha egyedül neveli az anyuka a gyereket?
2013. márc. 12. 13:23
 4/12 anonim ***** válasza:
nyilván,ha egyedül neveli akkor az apától nem kérnek.Nálunk egyébként is csak tőlem kértek
2013. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
H egyedül neveled, akkor nem kell az apától munkáltatói, de lehet, hogy igazolnod kell, hogy egyedülálló vagy, de ezt csak gondolom, nem vagyok benne biztos!
2013. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kérnek apukától is.

Sőt mind a kettőnktől kell kereseti kimutatás is és ez alapján állapítják meg a gondozási díjat.

Viszont sok anyukától hallottam már, hogy apukától nem kell kereseti kimutatás, csak anyukától és abból számolják a gondozási díjat...

2013. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Milyen gondozási díjról írsz, kedves utolsó, erről még nem hallottam?

Úgy tudom, hogy a bölcsibe csak az étel ellátásért kell fizetni, esetleg valami kis közös pénz ünnepekre, programokra, apróbb kellékekre.

Vagy nem?

2013. márc. 12. 13:34
 8/12 anonim ***** válasza:
nálunk apukától nem kértek.
2013. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Golan Trevize ***** válasza:

Van gondozási díj, amit sok önkormányzat átvállal.

Nálunk az étkeztetést is átvállalják, anyagi háttértől függetlenül.


Amúgy kértek munkáltatiót mindkettőnktől, sőt nálunk a díjátvállalás miatt vagyonynyilatkozatot is kértek.

2013. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk van gondozási díj, amit a kormány vezetett még be kb. 2010-2011-be talán?!

+ ehhez jön hozzá a napi étkezési díj.


Nálunk az önkormányzat (XV. ker) semmit nem vállal át, csak azt ,amiből neki haszna válik .. :)


Ha nem viszel be kereseti kimutatást, akkor napi 600Ft+étkezési díjat kell fizetni, ami kb. 1200-1300 Ft/nap.


23 napra (1 hó) kb. 28 ezer forint az, hogy a gyerek állami intézményben van, amíg a szülők dolgoznak.

És itt még nincs pénzgyűjtés húsvétra, mikulásra, etc..

2013. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!