Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondtatok 3 év körüli...

Mit mondtatok 3 év körüli kisfiatoknak, amikor oviváltás mellett döntöttetek azért, mert nem voltatok megelégedve az ovodával? Mennyire viselheti meg a gyereket a váltás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves lesz 2 hónap mulva, 3 hónapja jár egy oviba, de nagyon nem vagyok megelégedve! Nonstop mesét nézetnek velük, ki csak akkor mennek játszani, ha a tulajdonos hölgy nem fázik...USA ban élünk, gyerek már egész jól ért, és beszél is angolul, szóval ezzel már nincs is gond. De azért tartok a váltástól, viszont már mindenképp eldöntöttem, hogy váltunk, már csak 1,5 hetet jár a régi oviba, és irány az új hely! Köszi előre is a véleményeket, tapasztalatokat!!
2013. márc. 12. 21:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Kérem csak olyanok írjanak, akik építőjeleggel hozzá tudnak szólni a témához és nem pedig "bíráskodnak"! Köszi szépen előre is!
2013. márc. 13. 02:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont ebben a helyzetben vagyok. Kisfiam 3 éves lesz 1 hét múlva, 1 hete jár az új bölcsibe. Az előző nagyon jó bölcsi volt, de iszonyúan drága, sajnos nehezen tudtuk fizetni, emiatt ment másikba. Nekem ez a bölcsi is szimpatikus, és az első pár napban nem is volt gond, de ma nagyon sírt, mikor otthagytam:((( Nem olyan felszabadultan és vidáman megy be a csoportba, mint a másikba ment elejétől kezdve. Talán ez csak átmeneti, de nagyon aggaszt:( Igyekszem maximálisan mellette állni, támogatni, biztosítani a szeretetemről, ez az én feladatom, nem az hogy burokban tartsam. Este megpróbálom átbeszélni vele, hogy miért nem akart ott maradni, történt -e valami. Mielőtt eljöttünk a másik bölcsiből, elmondtam neki hogy másikba fog járni, megmutattam neki az új helyet, és az okot is elmondtam. A régi bölcsiben el is lett búcsúztatva. Nem hittem, hogy ilyen nehéz lesz neki:(, pedig vagány és határozott, itt meg olyan más lett, agresszív, hisztis lett az elmúlt napokban:(( Nem akartalak elbizonytalanítani, de készülj fel a nehézségekre. Viszont ez ne tántorítson el a váltástól, mert az tényleg nem egészséges, hogy mesét néznek egész nap! Sok szerencsét nektek!
2013. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Jaj köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat!! Drukkolok, hogy Nálatok is simán menjen majd a dolog, hátha ez csak egy kezdeti "dac", hogy vissza szeretne menni a régi helyére..reméljük!


ÉN ma vittem el kisfiamat az új oviba, még csak "háztűznézőben" voltunk, de egyelőre nyugodt vagyok, mert nagyon tetszet neki :) Főleg két dolog, egyik az oriási játszóterük, no meg a medeence :) mert van abból is kettő, másik meg a két kis hörcsög :) Ovisoké, és ők etetik meg gondozzák, gyerek alig akart onnan kijönni, mert ő mindenáron meg akarta közelebbről nézni Mickey t ez a neve :) Ú

Hát bízom a legjobbakban, hogy tetszeni fog majd neki! Az, hogy elhoztam a régi helyről cseppet sem merült fel benne kételkedésként, hogy jól tettem e! Abszolut nem értek egyet a gyerek tv elő ültetéséhez, és azzal sem, hogy nem viszik ki az udvarra játszani őket! Különösen az éz fiamnak nagyon nagy igénye a kintlét! mI mindig kinn vagyunk szinte..ha tehetné a gyerekem kinn is aludna..ha fú ha fagy :)

2013. márc. 13. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, én is szurkolok nektek hogy minden simán menjen:)

Beszéltem a dadusunkkal, azt mondta hogy ne aggódjak, természetes hogy sír a kisfiam. Új a hely, meg kell szoknia, még idegen neki mindenki. Állítólag napközben remekül elvan, eljátszik, jókedvű, szépen eszik. Rajtam veri le, hogy ott hagyom, ezért lesz agresszív, ha megyek érte. De ez állítólag elmúlik, ha már beszokott. Hát nagyon remélem:/

Beszélgess sokat a kisfiaddal, ez sok mindenre rávilágít és így tudsz majd neki segíteni feldolgozni a váltást! Minden jót nektek!:)

2013. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!