Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kifogytam az étel ötletekből...

Kifogytam az étel ötletekből amiket másfél éves lányomnak adhatok?

Figyelt kérdés

Nincs már ötletem, mit adjak neki,mert csak a húslevest eszi meg szívesen, a többit csak nagy rábeszéléssel. Főzelékeket szeretnék neki adni, egy héten 2-3x kap, de néhány kanál után kéri a húslevest.

Mi nem vagyunk nagy evősek, de neki minden nap főzök, 2 nap van húsleves, aztán zöldségleves, borsó,krumplileves, de inkább főzelék gulyás, ezeket esszük mi is, a pici sűrűn kap mindent, hogy laktassa. Nagyon kevés zöld ételt kap, ami pedig kellene, a borsólevet nem szereti, brokkolit sem. Az én lányom nem eszik csirkecombot, épp csakhogy csipeget.

Tudnátok nekem ötleteket adni? Mit eszik a ti gyereketek? Mert akkor é is azt főzném magunknak és nem kellene különis főznöm, nyilván ha rostonsöltet kívánunk akkor főzök alányomnak valamit amit szeret, de a mi étkezésünket tudnám alakítani.


2013. márc. 13. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na most nem tiszta. A főzeléket ti is eszitek? Mert, hogy írtad, nem vagytok nagyevők, az jött le, hogy ti nem, csak neki csináljátok. A legjobb étvágycsináló, ha jóízűen fogyasztotok el előtte valamit. Nem nagyon tudok mit mondani. Az én lányom is ekkora és szívesen eszik mindenfélét. A brokkolit nagyon szereti, tökfőzeléket is szívesen eszi, a borsóért odáig van, a krumplifőzit is szereti, a különböző ízesítésű sült húsokat is, a spagetti itt is favorit, mint minden gyereknél, pörkölt is, rántott májat is
2013. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Másfél évesen a rakott cukkini volt a kedvenc a kislányomnál.

Lencsefőzelék, milánói makaróni (lehet, hogy bolognai, amibe nincs gomba), tökfőzelék, zöldbab főzelék, paradicsomos húsgombóc, vadas, palócgulyás, lecsós hús, pásztortarhonya, rakott kel. Ezeket is szerette/szereti, bár már 2,5 éves elmúlt.

2013. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szívesebben enne egyedül, főtt zöldségeket, kis darab husikat csipegetve. Én az etetőszék tálcájára teszem a falatkákat és a lányom onnan eszegeti egyedül. Így sokkal nagyobb mennyiségeket eszik meg, mint összemixelve.

Sokszor a levesünkben(bármilyen sós levesben) főzök neki egy darabka husit, vagy karfiolt, répát, brokkolit, kelkáposztát stb.

2013. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jól értetted, mi nem igazán esszük a főzeléket, de a gyerek miatt csinálni szoktam, de sűkös a felhozatal, borsó, zöldpaszuly, egyiket sem szereti, ígyhát nem is eröltetem.

Eszik egyedül is, vagyis csak csipeget, és ha etetem, kap villát és tányért is amiben ugyanaz az étel van, mint amit kap tőlem.

Még várom a tanácsokat és köszönöm az eddigieket.

2013. márc. 13. 16:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne várd, hogy ő egye. A gyerekek utánozzák a szüleiket....
2013. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor változtatni fogunk, azt fogjuk enni mi is.
2013. márc. 13. 17:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk minden megy, azt eszi, amit mi. Nem főzök külön. Ennyi idősen szerintem felesleges. Ma pl tejszínes csirkemell rizzsel. Pofon egyszerű, nagyon hamar meg van. Paprikás krumpli virslivel (a kruplit villával összenyomkodom). Imádja. Rántott husi (mell), sült krumplival vagy párolt zöldséggel. Palacsintát is nagyon szereti. Darástészta lekvárral, sajtos-tejfölös tészta vagy túros tészta. Krémlevesek, minden pürésítve, úgy jobban csúszik a leves. Frankfurti leves. Rakott krumpli, Fasírozott, krumlipüréves, krumlistészta. Mindenhez eszik csalamádét, apróra vágva.
2013. márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, a különböző pörköltek (vagy ha jobban tetszik paprikások), akár tejfölösen vagy simán, tésztával. Hortobágyi húsos palacsinta. Rántott csirkemáj, bármilyen körettel.
2013. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És még valami. Ha mégsem megy az étel olyan könnyen le, akkor mi egymást etetjük. Ezt nagyon élvezi. Ő etet engem, én őt. És mindig nyitja a száját, ez bejön.
2013. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom.
2013. márc. 13. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!