Gyerek fogyókúra?

Figyelt kérdés
Öcsém 4 éves koráig egy teljesen normális testalkatú kisfiú volt. A szüleim válása után azonban elhízott és Isten ments, hogy bárki nevelési módszereit bíráljam, de szerintem ő alkatilag nem kövér, hiszen a családunkban mindenki vékony, én azt hiszem, hogy azért hízott el, mert mindenki hirtelen mindent megengedett neki, részben, mert más gondjaik voltak, mint, hogy rá figyeljenek, részben gondolom így fejezik ki,hogy szeretik. Úgyhogy cukrok, csipszek, heti két néha három üveg nutella!!! A főétkezések mellett. Az iskolában csúfolják, bántják, szinte terrorizálják a súlya miatt, járt focizni, legalább mozgott vmit, de már azzal is felhagyott, mert ott is bántották a gyerekek. Anya szerint csak kicsit duci és alkatilag ilyen, de szerintem ez nem igaz. Azt találtuk ki a bátyámmal, hogy átvállaljuk a főzést, tehát,h nem azt mondjuk anyának, hogy Bocót akarjuk lefogyasztani, hanem, hogy neki ne legyen annyi teher, sok a gondja, nem bírja feldolgozni, hogy apa lelépett. És akkor ketten vásárolnánk be, mi határoznánk meg a menüt. Pl. ha nem lenne otthon nutella, gondolomn egy hét éves nem megy el és vesz magának...Az lenne a kérdésem, hogy hogy kéne csinálnunk? Milyen ételek azok, amik egészségesek? Olvastam a zabkásáról, hogy finom és tápanyagban gazdag? Ez igaz? És lelkileg, hogy csináljuk? MErt ő nem akar "nem enni", ez az "egy öröme, úgyis mindenki utálja"...A családban is úgy hívjak, hogy gömbi, meg gombóc...

2013. márc. 14. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon rendes tőletek, nem tudom hány évesek vagytok, de azt gondolom anyukádnak is észhez kéne térnie. Mert ha kövér abból komoyl egészségügyi gondjai is lesznek, beszélhetnek és a gyerekorvossal is.

Kaják: Fehér kenyerete ne vegyetek, csak teljekiörlésűt, nuttella helyet egyen gyümölcsöt, joghurtokat és sok zöldséget, Próbáljátok ti elvinni mozogni mennjetek vele biciklizni pl. Drukkolok.

2013. márc. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Minél több főzelék, sült hús, roston, sok zöldség megpárolva köretnek, ilyesmik. Illetve próbál neki csomagolni egészséges kajákat, teljes kiőrlésű kenyérrel, felvágottal, meg sok zöldséggel. Illetve a mozgás nagyon fontos lenne, mert most kell változtatni, később nagyon nehéz lesz. Esetleg jön a jó idő, sétáljatok, biciklizzetek együtt.
2013. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom hány évesek vagytok, de elismerésem
2013. márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat, nehez dologba vagtatok bele, es tenyleg, nagyon-nagyon becsulendo! Azt hiszem nehez lesz kivenni anyukatok kezebol a konyhat, de azert probaljstok meg. A vasarlas atvallalasa jo otlet! Se mogyorokremet, semmilyen nasit ne vegyetek meg! A kekszfelekben is tengeteg cukor van! A boltban kaphato feldolgozott elelmiszerek tobbsege tele van adalekanyagokkal, rengeteg soval es cukorral! Arra kellene torekedni, hogy az elelmiszereket a leheto legeredetibb formaban vegyetek meg! Hetkozben mi a szokas? Otthon reggeli, szendvics csomagolasa a suliba, ebed a menzan? Uzsira mit esztek? Hideg vagy meleg vacsora van? Ha ezeket megirod, segitek, hogy mivel valtsatok ki!

Folyadeknak KIZAROLAG sima vizet igyatok, csapi, vagy asvany mindegy. Minden mas tele van cukorral. Fel lehet dobni, ha citromot facsartok bele, de cukrot NE tegyetek hozza! Tejtermekek kozul mindig a sovanyat vegyetek! Ajanlott: kefir, naturjoghurt, sovany turo, sajt. Nem ajanlott: tej (ha megis akkor 1,5% vagy kevesebb), izesitett tejitalok, izesitett joghurtok es kremturok.

Kenyer. Teljeskiorlesut kellene venni. Arrol hires, hogy nem feher. De vigyazat! Ugy csalnak a peksegek, hogy szinezeket kevernek a feherkenyerbe! Ugy lehet megkulonboztetni, hogy a szinezett kenyer konnyu, levegos, puha, mint a feherkenyer. Az igazi teljeskiorlesu pedig tomor, nehez. Tovabbi elonye, hogy jobban eltarthato, mint a feher. Kenyeret lehet helyettesiteni paszkaval. A paszka gabonabol keszult, szaraz, vekony, konnyu lapocska, mint pl az abonett, de annal vannak sokkal jobbak. Pl. Wasa kenyer, vagy Lidl-ben lehet kapni: Knäckebrot. Ha megirod amiket kerdeztem segitek meg!

2013. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hány centi és kg az öcséd?
2013. márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyud nem látja a problémát, akkor nem fogsz érni semmit a főzéssel.

Mert ha még diétásabbat is főztök, és megvesz mellé ezt-azt a gyereknek, akkor nem ér az egész semmit.

Én elmennék a gyerekorvoshoz, és kikérném a véleményét.

És kérnék mindenképp egy vércukor vizsgálatot, mert az ilyen gyerekekből lesznek a cukorbetegek. (persze ne így legyen..)

2013. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Es bar a kerdesben a "fogyokura" kigejezes szerepel, ezt azonnal felejtsetek el, helyette az egeszseges taplalkozas, egeszdeges eletmod szerepeljen a szotarban es a tenyleges celok kozott is. Fogyasztani, fogyni gyerek eseteben tilos, mert a novekedeset es fejlodeset visszaveti! Egeszseges taplalkozas es eletmod mellett kinovi a felesleget, tehat amellett, hogy no es fejlodik, megvan a megfelelo energiaja a tanulashoz es sporthoz, csokken a testzsir mennyisege! Ez lehet a cel!
2013. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát 123 cm volt mikor utoljára mértük és 30-32 kiló között ingadozik.

Otthon reggelizünk, csomagolunk tízórait, de anya ad neki pénzt, nem is tudom megeszi e, amit csomagolunk, inkább bevásárol a büfében. A vacsora többnyire meleg étel, hús, köret, főzelék, néha meleg szendvics, tésztaféle, uzsizni én nem nagyon szoktam a srácok vmi sonkás kiflit esznek, vagy nutellás kenyert. De a legnagyobb bajom nem ezekkel van, hanem amit közben megeszik, a TV előtt pl... Túrós sütiket, péksütiket, csipszeket, csokikat.

2013. márc. 14. 12:40
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon becsülendő, hogy ennyire figyeltek a testvéredre. Nagyon jókat írtam előttem, nem ismétlem, miket kellene vásárolni. A probléma viszont továbbra is fennállhat, ha az anyuka nem látja be, hogy hová vezet ez. Meg kellene próbálni még egyszer beszélni vele, elmondani, hogy ti megtesztek mindent, amit kell, ő csak annyit tegyen, hogy ő nem vesz pluszba ilyen kalóriabombákat. Amíg ezt nem érti meg, addig hiába van az asztalon a gyümölcs, ha ott figyel mellette a nutella is. Én is az utóbbit választanám, ezért inkább nem is veszek, nehogy elcsábuljak. És én egy felnőtt nő vagyok, nem egy 4 éves gyerek. Esetleg szabjátok meg, mikor, mennyi édességet ehet a tesód. Mi felnőttek is eszünk, nem kell teljesen megvonni, csak ésszel kell csinálni, és azt is az egészségesebb fajtából. De jön a jó idő, csináljatok rengeteg kinti programot, és mindig egészséges dolgot vigyetek magatokkal, olyanokat, amiből ehet bármennyit, nem érez éhséget, nem kíván mást. Az öcsédnek sem lesz könnyű hirtelen váltani, de az anyján is rengeteg múlik.
2013. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Az baj, ha kap penzt nasira. Semmi szuksege nem lenne penzre. Probald lebeszelni anyukadat a penz adasarol. Ha nem sikerul, talalj ki az ocsednek egy celt, amire osszegyujthetne. Valami nagy dologra, amit nagyon szeretne es jo sokba kerul, hogy sokaig gyujthesse. Nasi a tv elott. Probaljatok minel tobb mozgast es minel kevesebb tv-zest biztositani. Javasolhatnad anyukadnak, hogy irassa be uszni, karatera, focira vagy ami csak erdekli. Allits az ocsednek peldakepeket, hires, sikeres sportolokat, hogy motivalja. Anyukadnak ajanld fel, hogy te magad gondoskodsz arrol, hogy elkisered es erte mesz a kulonorara. Javasold, hogy gyalog, vagy bicajjal jarjatok iskolaba. Delutan, ha mar nem kell tanulnia, menjetek bicajozni. Hetvegere is javasolj szabadteri programokat, kirandulas, seta, bicajozas... Ezeket a nasikat ki kene irtani otthonrol. Nem tudom, hogy lehetne megoldani. Ha a vasarlas atvallalasaval ez megy, akkor jo. Anyukadnak ervelhetsz, hogy lattal egy musort a tv-ben, hogyha lista alapjan megy a vasarlas es az ember nem azt veszi amit meglat, micsoda rengeteg penzt lehet megsporolni, szeretned kiprobalni. Anyukad irjon listat, te megveszed... Ocsednek nyilvan igenye lesz a nasira, mert megszokta es keresni, kerni fogja. Ilyenkor ne az legyen a valasz, hogy nincs, hanem keszits neki valami egeszsegeset. Kockazz ossze tobbfele gyumolcsot egy talba, esetleg naturjoghurttaj le lehet onteni. Vagy keszits kremturot (hazilag, ne boltit!) sovany turo, vaniliaaroma, edesito, naturjoghurt osszekeveresevel, vagy gyumolcs apritekot is keverhetsz bele. Egeszseges nasi meg a dio, mogyoro (nem a foldi, hanem a bokor), mandula, ezekkel is kinalhatod. Hat igen, nema foetkezesekkel van a baj, illetve keves latszatja lesz, ha a nasi megmarad. De azert egy-ket gondolat:

Reggeli: a bolti ropogos gabonapelyhek tele vannak cukorral. Attol ropogosak. A muzli egy fokkal jobb,

2013. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!