Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ragad valami a gyerekre, ha...

Ragad valami a gyerekre, ha angol nyelvű mesecsatornát néz?

Figyelt kérdés
Mi szülők nem beszéljük az angolt, legalábbis nem annyira, hogy tőlünk tanulhatná, de rövid angol mesét szoktam neki mutatni. Eleinte inkább a zene és a képek miatt, aztán kezdtem gondolkodni, vajon mit tud a nyelvből tanulni? Tud belőle tanulni, ha nincs hozzá szülői segítség?
2013. márc. 14. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami ragad. A barátnőm lánya sok angol mesét néz. Egy nap ebéd közben falatot adott anyukájának és azt mondta, hogy "open a szád". A szülők nem tudnak angolul.
2013. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez aranyos.
2013. márc. 14. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:
volt egy érdekes nevű kislány itthon, aki teljesen megtanult a tv-ből.
2013. márc. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok hozzátenni, hogy egész kiskoromban (úgy 18-20 éve) még az akkori cartoon networkön "nőttem fel", ami 100% angol volt. kisgyerekkoromban semmi hatása nem volt, viszont iskolában nagyon könnyen tanultam nyelveket, és az angol is meglepő gyorsan ment. nem tudom, a kettő összefügg-e egymással, de ártani biztos nem ártott, mert magyarul szépen beszélek, azzal sose volt gond.
2013. márc. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lányom 10-ig megtanult számolni, és kb. 10 angol szót tud s mesékből 4 évesen
2013. márc. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A külföldre kikerülő családok gyerekei azért tanulnak meg pár hónap alatt szinte folyékonyan és akcentus nélkül az adott nyelven, mert a mesék segítenek nekik. Nagyon sokat jelent, ha angolul néznek tévét a csemeték, de ez legyen legalább fél óra naponta.
2013. márc. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is imadja az angol gyerekdalocskakat( is),innen tanult rengeteg szot,a szineket,szamokat...persze en ott ulok mellette,es ha nem ert valamit,leforditom.Vannak olyan egyszeru dalocskak a youtube-on,hogy felnottnek nem kell hozza kulonosebb angoltudas,hiszen a kepernyon latod pl.a szamokat,igy rogton mondhatod is neki,pl:colors song,alphabet song,numbers song,stb..meg lehet,ti is megtanultok 1-2 dolgot :)
2013. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Német tanárként mondom neked, hogy igen nagyon sokat segít, ha már van egy alap nyelv ismerete, tehát ha már kb. 1-2éve tanulja a nyelvet. Mi is ajánljuk az anyanyelvi videókat, de kell hozzá már egy szint. Nem tudom hány éves a fiad, de ehhez egy olyan általános iskolás kort el kell érni. Kicsi gyerekként 3-4 évesen a magyar nyelvű TV mesékből sem ért sokat, hiszen egy másodperc alatt annyi hang , fény és kép hatás éri, hogy az agy képtelen feldolgozni. Itt még kifejezetten árt is, ha foszlányként sem tud egyetlen szót sem elcsípni, mert az sem magyarul van. Szóval ilyen korban semmit sem segít. Vannak kedves képes mesekönyvek, pl a tesz vesz város, amiből veled tanulhat egy egy szót, színt, mondókát. ezzel többet értek.
2013. márc. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!