Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves lányom reggel...

3 és fél éves lányom reggel óta nagyon fájlalja a jobb fülét. Mit adhatok neki?

Figyelt kérdés
A jobb fülére panaszkodik, és szól is, hogy ne érjek hozzá. Megvan fázva, taknyos, köhög, találn ráhúzódott volna a fülére? Még sosem fájt neki, nem tudom ilyenkor mi a teendő, először mondja, hogy fáj a füle. Mi az amit adhatok neki fájdalomcsillapításra? Vagy esetleg meleg textilpelust tegyek neki rá, vagy inkább hideget? Panadol szirup van még itthon ami fájdalomcsillapító.
2013. márc. 15. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Panadol és meleget a fülére,orrfújás ,orrcsepp.ma ennyit tehetsz ha nincs otthon fülcsepped.holnap meg irány a fül-orr-gége.
2013. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Panadol fájdalom csillapításra jó.

Hideget semmiképpen ne!

Meleg sót adj neki, tedd bele zacsiba a sót, majd egy zokniba csomagold be, melegítsd fel forróra, a zokni megvédi,hogy ne égesse. Azzal melengetheti csillapítja a fájdalmat és gyulladást. Ha van kövirózsa annak a levét lehet csepegtetni. Volt mostanában kötőhártyás? Ha van Ciloxan csepp akkor azt 3x2 cseppet kell cseppenteni. Ha nem tudtok aludni holnap gégészeti ügyeleten mutasd feltétlen meg, hosszú a hétvége.


A megfázás ráhúzódott a fülére. Innentől vigyázzatok nagyon tanulja meg jól kifújni az orrát, mert máskor is előfordulhat. Amíg fáj a füle ne érje víz, ne mosson hajat.

2013. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is fülfájós voltam kiskoromban és anya sót melegített bele rakta kispárna huzatba és arra kellett feküdnöm,nem kellemes,de jót tett.Jobbulást a kicsinek.
2013. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Panadolból ugyanannyi milit kell adni, mintha lázas lenne, vagy inkább kevesebbet? Bár, egyelőre nem tudom, hogy mit és hogyan adok neki, mert elaludt, nem ébresztem fel, ha magától megébredne, akkor a meleg sós megoldást megpróbálom neki. Így alvás közben is megoldható amúgy? Hogy ráfektetem a melegre?
2013. márc. 15. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb lássa orvos!
2013. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztos fölébredne a meleg sótól. Az én időmben infralámpázták is a fület (meleg sós zoknis megoldáson túl). Nem lázas? Nehogy a panadol elnyomja a lázat, én lázzal biztos ügyeletre mennék, mert akkor szerintem elkezdik az antibiotikumot. Orrfújás nagyon jó de 3,5 évesnek én leszívnám orrszívóval. Jó gyakran. Gyógyuljatok meg!
2013. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én fülfájással biztos bevinném az ügyeletre. Bár nem tudhatom milyenek az útviszonyok felétek. :(
2013. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ráhúzódhatott a fülére, sajnos. Tapasztalat, mert a 2,5 éves fiamnak régebben sok baj volt a fülével. Panadolt adhatsz neki vagy Nurofent, nekem is javasolta a fül-orr-gégész. A gyakori orrtisztítás sokat segít, mert a fül minden betegsége, és a gyógyulás is az orrból ered. Ha teli az orra, nem szellőzik a fülkürt, abból alakul ki a fülbetegség. Ha nem lázas, akkor melegítsd neki, használhatsz infra lámpát is. Az segít oldani a váladékot. Ha hagyja, orrszívó porszívóval szívd ki az orrát, és használj tengervizes orrsprayt előtte. Sokat, sokszor. Ha nem múlik, érdemes lenne elvinni az ügyeletre, ha megoldható.
2013. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem kiskoromban rengeteg gond volt a fülemmel, de szerencsésen kinőttem...

Anya mindig Svédkeserűs vattát tett a fülembe és arra még egy szárazat, hogy ne essen ki.

Az nagyon nagyon jót tesz!


[link]


így néz ki, patikában kapható, és mi mindenre használjuk, ami fáj

gyomor gondra, fogfájásra, fülre, meg ha be kell kötni valamit, ami fáj (csukló, boka, stb.)

2013. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én kövirózsa cseppet csepegtettem a hasonló korú lányom fülébe, mikor megfázás kapcsán ilyen gond volt, nekünk elmúlt tőle. De ha látja orvos, az a biztos.

[link]

2013. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!