Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam ma este azt mondta...

Kisfiam ma este azt mondta hogy nem akar óvodába menni, mert fél. Mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Holnap kezdi a 3. hetet az óvodában. Előtte bölcsis volt, imádott bölcsibe járni, ő volt a társaság közepe, mindenki nagyon szerette és ő is szeretett mindenkit. Az oviban ő a legkisebb és legfiatalabb. Van pár verekedős nagyfiú az oviban akik kostolgatják. Vegyes csoport és csak egy csoport van az óvodában. Nagyon szimpatikusak az óvónénik, talán egy kicsit túl kedvesek, türelmesek és elnézőek a durvasággal szemben. Keresztény óvoda.

Hogyan legyek okos, hogy a fiam lelke se sérüljön, de nem is szeretném úgy megoldani a dolgot, hogy akkor megyünk egy másik óvodába. Mert nem szeretném ha azt látná a fiam, ha probléma van akkor el kell iszkolni. De az óvónőket sem akarom kioktatni hogy hogy kezeljék a helyzetet szerintem, hisz ők ezt tanult, csak tudják mit kell tenniük. Vagy nem?


2013. márc. 17. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kedvesen beszéld meg az óvónénikkel. Az én lányom a bölcsiben fél (majdnem 3 évesen vették fel oda, 10 hónapig járt)... ott meg két verekedős vad lány volt. Én beszéltem a gondozónénikkel, h tartsa rajtuk a szemét, mert fél tőlük.. Év végére nagy barátnők lettek, ők így hárman. :) Soha nem tudhatod.. a végén valószínűleg ők is barátok lesznek majd :)
2013. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen szólj az óvónéniknek, mondd meg, hogy a fiad nem akar oviba járni, mert fél a verekedősektől, és kérd meg őket, hogy figyeljenek rá jobban, mert azt mondtad neki, nem kell félnie, az óvó nénik nem fogják engedni, hogy bántsák. Mindegy, hogy ők ezt tanulták, azért csak szólj :)
2013. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ezt tanulták, de lehet, hogy nem is vették észre. Vagy lehet, hogy nem tulajdonítottak neki túl nagy jelentőséget. Én is mindenképpen szólnék.

Azt sajnos nem lehet, hogy akkor ne járjon oviba, vagy átviszed másik oviba. Mindenhol vannak problémás gyerekek, ezt az óvó néninek tudni kell kezelni.

Sajnos nálunk is vannak, a lányom volt, hogy kék-zölden jött haza, mert Ferike összerúgdosta. Én bementem, és elmondtam az óvó néninek, hogy ez szerintem elfogadhatatlan. Azt mondták, hogy sarokba állították a gyereket. Nem tudom mi mást tehetnek még, de szerencsére azóta nem fordult elő. Az is igaz, hogy a lányom elég magas, és egyébként sem kell félteni, szóval szerintem Ferike is megkapja a magáét tőle.

2013. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szólj!

Ne hagyd hogy a gyerekedet valaki is bántsa! Kit érdekel, hogy azt tanulták a főiskolán, lényeg, hogy a gyakorlatban hogyan gondozzák a gyerekeket és ha valami történik arról nekik tudni kell, és tenniük kell ellene.

2013. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!