Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok az asztma tüneteit?...

Leírnátok az asztma tüneteit? Ki hogy vette észre, hogy a gyermeke asztmás?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Először volt egy kruppos rohama, rá 2 hétre asztmatikus hörghurutja, majd újabb 2 hét múlva újra krupp.

Pulmonológushoz küldték, ott derült ki, hogy asztmás. Bár már előtte mondták, hogy tuti arról van szó.

Jövő héten viszem hörgőtükrözésre, mert a gyógyszerek mellett is sokszor fullad. Egyszer kifelé, másszor befelé.

2013. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hasonló tünetek vannak nálunk is!A testvéreim gyerekei mind asztmás allergiásak!megyünk orvoshoz, de csak egy hónap múlva van időpontunk!Rengeteget köhög fulladásig meg hányásig!Ez is lehet a jele?
2013. márc. 18. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hallod hogy sípol amikor kifújja a levegőt? Illetve a kilégzése nem elnyújtott?

Én a nagyot is elvittem kivizsgáltatni a pici miatt, és mert Ő is sokat köhög, sokszor fulladt, több kruppos rohama volt. Nála szerencsére nem igazolódott az asztma, azt mondta a doktornő, hogy Ő ezt ki fogja nőni.

2013. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még hogy sípolna neki,de viszont nagyon sokat nyögdécsel még álmában is!
2013. márc. 18. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:
A kivizsgálás biztos nem fog megártani neki. Sok sikert, és bízzunk benne, hogy nem igazolódik be nála.
2013. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnál úgy kezdődött, hogy nagyon furán vette a levegőt. Láttuk a hasán, meg a nyakán, hogy a mellékizmait is használja levegővételkor, köhögött is egyfoyltában. Ő nem volt kruppos. Mindenféle kivizsgálás után azt mondták először, hogy obstruktív bronhitiszes, össze vannak szűkülve a hörgői. Még 2 alkalommal kerültünk kórházba emiatt, most utoljára 2 hétig voltunk bent, most már azt mondták, hogy asztmás. Beállítottak nála egy gyógyszert, folyamatosan adni kell neki, 3 havonta vissza kell menni kontrollra. Kitartás!!!
2013. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Remélem nem lesz semmi problémánk addig!
2013. márc. 18. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!