Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S szerintetek közel 2,5...

S. O. S szerintetek közel 2,5 évesen eltud gyalogolni 2 km-t a lányom?

Figyelt kérdés

vinnem kellene bölcsibe, apa dolgozik, az autó szervízben egész héten, a 6 hónapos hugát nem tudom kire hagyni.

2 km-re van a bölcsi.


Szoktunk sokat sétálni, mindig megnézi az egyik parkot ahol sok zászló van kirakva a kb 1 km, az ugye oda vissza 2 , és még előtte utána itthon is szaladgál.

Nekimerjek indulni babakocisval és ő gyalog vagy kismotorral,mert ezt is szereti? vAgy inkább ne vigyem:(


2013. márc. 18. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit csinálnál, ha egyáltalán nem lenne autó? Nekem nincs, a lányom most lesz 2 éves májusban. Nem szeret babakocsizni, nagyon sokat tud gyalogolni, 2 km-t is, de akkor már elfárad. Ilyenkor buszra szállunk. Ha tudsz helyijáratos buszra szállni, akkor menj azzal, ha úgy gondolod nem bírja.

Ha bírja szerinted, akkor hamarabb indulj, mint szoktatok, mert sokkal lassabban mennek, gondolom ezt te is tudod:)

2013. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

most nem igazán értem a kérdésed.

menned kell a 3. gyerkőcért a bölcsibe vagy őt kéne így délután kettőkor beadnod a bölcsibe? :O

(csak mert S.O.S., gondolom most indulnátok)

és ha nem viszed akkor ki vigyázna rá? remélem nem egyedül hagynád otthon? vagy úgy érted, a bölcsibe ne vidd inkább ezen a héten mert nincs autód?


bocs, hogy értetlen vagyok, de az jön le a kérdésedből, hogy nagyon fáradt vagy :)


egy 2,5 éves simán tud gyalogolni 2km-t, de ha motorral viszed, tuti nagyon fogja élvezni a sétát, motorozást.


2km szerintem nem nagy táv, ne félj tőle ennyire, úgy jön le a kérdésedből mint ha 20km-t akarnád sétáltatni :D

mi ennyi idősen már babakocsi nélkül mentünk kirándulni, 5-6 órás túrautat simán legyalogolta a fiam, persze néha megálltunk pihenni, de bírta, itthon meg aludt egy jót :)

2013. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Talán, de ha nincs hozzászokva a huzamosabb sétához, akkor nem biztos. És ha el is gyalogol a bölcsiig, az biztos nem egy 10 perc séta lesz, sokkal több, elfárad, mindenhol megáll, stb. Szerintem próbáld meg, aztán majd kiderül. Vagy azt nem tudod megtenni, hogy ha elfárad, feláll valahova a babakocsira? Az lenne a legjobb. Vigyed a kismotort is, az is nagy segítség lehet, nem olyan fárasztó, mint a séta.
2013. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nemrég kezdtük a bölcsit,nem így volt tervezve, bicajjal járunk, ha akcisit nem kell vinni. De apának sajnos közbejött valami és korábban kell dolgozni mennie. Ez a hét ilyen rizikós csak:(
2013. márc. 18. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:

ha elfárad tudod cipelni is. most ez van.


Nekem is 2,5 éves a lányom, de nekünk van testvérfellépönk, ha elfárad akkor oda tud ülni.

(nekem ez alap volt egy 2 éves gyerek képtelen hosszabb távot gyalogolni, mikor a tesó született)

de volt már olyan hogy elmentünk sétálni kibicajjal, majd féluton közölte fáradt és cipelhettem.

2013. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A nagylányom sokat szokott gyalogolni, másfél éves korában hagytuk el a babakocsit. Azért s.o.s mert 4ig jeleznem kell a bölcsibe,hogy viszem e vagy sem holnap.


Igen fáradt vagyok, bocsi a zagyvaságokért, de a kcisi éjszaka félóránként kelt, így nemigazán vagyok a toppon.

2013. márc. 18. 13:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kismotor semmiképp, ha megunja,még azt is cipelned kell. 2 km kibír, talán hazafelé a 2.útnál lesz nyafogás. Nem tudnál tesó-taposót feltenni a babakocsira, azt még élvezné is?
2013. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Amúgy ne haragudj, de itt rinyálni, hogy vidd-e bölcsibe, vagy se, csak mert nincs autó. Hihetetlen. Rengeteg anya megoldja, akinek semmilyen segítsége nem lenne. Isemrősöm is mindennap reggel és délután buszozik a 10 hónaposával, hogy elvigye a nagyot az oviba és hazahozza.

Mi lenne, ha apa egyáltalán nem érne rá, nem tudna a kicsire vigyázni, míg elviszed AUTÓVAL a nagyot, a 2 km-re lévő bölcsibe. Egyszerűen félsz, mert nem tudod mi lesz, a kényelemhez vagy hozzászokva. Még arra is képes lennél, hogy ne vidd bölcsibe, mert a kicsit is vinni kell. Szerintem itt ez a baj. De van egy megoldás: irasd ki a bölcsiből, maradjon veled otthon, hisz úgy is otthon vagy a kicsivel és akkor lesz egy hely, a dolgozó szülők gyerekének:)

Vállalom a lepontozást!:)

2013. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Akkor ne vidd ezen a héten bölcsibe.

Nagy kaland.

Úgyis otthon vagy.

2013. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a letámadást.

Egyáltalán nem vagyok kényelemhez szokva, mint írtam biciklivel viszem mindennap, így hogy most egyedül vagyok velük, így a kicsit ugye nem ültethetem a bicikli, autót amúgy is évente max 3 alkalommal vezetek:( A lányom heti 3 napot jár bölcsibe csak délelőtt,hogy gyerekek közt legyen.

Ezért is próbálok segítséget kérni, tapasztalatokat,mert oké hogy elviszem, de ahogy hazaérek tízórai a kicsinek, alszik,majd mehetünk is vissza.

De úgy látom, itt már tényleg szinte semmit nem lehet kérdezni,mert mindig van egy két válaszadó,aki ahelyett,hogy segíteni, rögtön a hibát keresi a másikban.

2013. márc. 18. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!