Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovikérdés? Áprilisban jön a...

Ovikérdés? Áprilisban jön a kis tesó a fiúk meg 2,5 évesen mehetnének oviba, eddig azon voltam amint mehetnek uzsgyi menjenek.

Figyelt kérdés
...de most már nem tudom mi lenne a helyes,lehet jobb lenne megvárni a szeptembert hagy maradjanak még kicsit itthn velünk ne érezzék azt hogy le lettek pattintva,ellenbében félek 3 gyerekkel megfogok bolondulni ha nem áll be a napi rendszer,ti hogy tennétek,vagy tettek ilyen esetben???
2013. márc. 18. 07:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem adnám be őket.

Pont azért,hogy ne gondolják azt, hogy a pici fontosabb, mint ők

2013. márc. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sem adnám be őket, nehogy úgy érezzék, hogy ők már nem is fontosak, csak a pici.
2013. márc. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
beadtam a kisfiamat es nem bantam meg.neki is nagyon jot tett imad oviba jarni.persze fel evig cssak 1ig volt oviba?ha meg foleg nincs segitseged ugy mint nekem akkor szerintebb add be oket.pl vinni kell tanacsadasra a kicsit hova teszed oket vagy barmi.le lehet pontozni de en egyedul voltam vagyok a segitseg ami lenne 500 km-re tolem.jobbnak lattam igy.ma mar mind a ketto ovis a nagyobbik jovore boldog isjolas lessz es nagyon sokat tanult az oviba.
2013. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez csak attól függ, hogy fogják-e szeretni az ovit. Én itthon vagyok a kis tesóval, a nagy ovis.

És az lenne a büntetés, ha itthon kellene lennie velünk. Imádja az ovit a kis barátait. Azzal fenyegetem, ha rossz lesz, nem mehet oviba. :)

Soha-de soha nem érzi azt, hogy le lett pattintva. Sőt, büszke magára, hogy ő milyen nagy ovis. :)


Szerintem egy próbát megér. Aztán majd meglátod hogy alakul.

Nyilván annak nincs értelme, hogy ordítsanak hónapokig. Nekem a lányom a második nap 7 órakor már az ajtóban állt, és várta, hogy mikor indulunk már. :)

Pedig nagyon féltem az ovitól. Nagyon visszahúzódó, félénk, nem beszélt soha senkivel. Ott kinyílt.

Ezt csak azért írtam, hogy az ovi jó esetben nem büntetés, hanem jutalom. :)

2013. márc. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a szitu más mert ketten vannak.


Lányom 20 hós volt mikor a tesó jött, és nem találtam neki bölcsit, így itt maradt. Nem volt egyszerü. De minden pillanatunkat átélte velünk, így nyoma nincs a testvérféltékenységnek.

DE ha van nagyszülök akik elviszik majd az ikreket akkor szerintem teljesen mindegy.

Van egy barátnöm ahol mindkét gyerek egyidös az enyémekkel, és ott 4 nagyszülö volt/van akik állandóan elvitték a nagyobbat, és így elég féltékeny lett.

2013. márc. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem - ha még megoldható - úgy lenne ideális, ha nagyok minél hamarabb meg tudnák kezdeni az ovit és valamelyest beszokni, mire a kicsi érkezik.
2013. márc. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Beadnám őket, csak előnyükre válik a gyerektársaság, a foglalkozások, az óvodai fegyelem stb.

miért éreznék, hogy le vannak paterolva, csak mert egy héten 5x reggel fél 9-től délután 4-ig óvodában vannak???

elárulom ha beáll a napi rendszer, utána sem leányálom 3 gyerekkel...

2013. márc. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok és hogy megnyugtattatok:)))szóval először úgy gondoltam mire megérkezik a kis tesó ők már legyenek ovisok akkor nem az lenne hogy jön a tesó nekik meg menni kell,DE a drága ovivezető azt mondta szó sem lehet róla hiába szobatiszták ez csak rajta múlik mert anno volt hogy 2 évesen is bekerült az oviba egy kis gyerek mert a szülőnek mennie kellett vissza dolgozni és tudjátok embere válogatja az akkori ovi vezető simán bevette mert ugye mi baja lehetne eggyel több gyerektől???de én így jártam,anyum majd tudná vinni őket meg hozni is de félek nehogy a kettő túl sok legyen neki mert azért általában ketten vagyunk két gyerekre ha megyünk valahová ,me még azt sem tudom hogy tudjuk majd őket vinni hisz bicajon nem merem,talán bicikli utánfutóval na de ezt mé emészthetem,szóval a lényeg hogy ha hajlanak rá akkor menjenek max lesznek egy pár napot ha nem bírják vagy nem szeretik meg akkor meg maradnak itthon csak nem egy csendes gyerekek ám és nem tudom a kicsi hogy tud majd tőlük aludni??:))nem egyszerű de biztos lesz valami arany középút:)no majd megkeresem:))))szép napot nektek:)
2013. márc. 18. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd meglátod, a kicsi hangzavarban is fog tudni aludni, ő ebbe a ricsajba fog beleszületni, nem lesz gond. ne félj!
2013. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lányom most januárban toltotte a 2 évet. Most terhes vagyok, 8 hetes. Október végére vagyok kiírva. Lányom szeptembertol megy oviba fél napra. Már akkor tervben volt az ovi, mikor még nem estem teherbe. Nagyon vágy már kozosségbe. Kérték az ovonok, hogy adjam be legalább fél napra, mert nagyon kevés gyerek van. Szerintem így konnyebb lesz.

Ismerek olyan gyereket, ahol az ovikezdés és a hugi érkezése egy hétre esett. Es nincs semmi gond, nagyon szereti a kistestvérkéjét.

2013. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!