Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen tudta az alábbiaka...

Hány évesen tudta az alábbiakat kisgyermeked? (többi lent)

Figyelt kérdés

- egyedül öltözni/vetkőzni?

- rendesen tudta fogni (nem marokra fogja) a ceruzát?

- tudott rajzolni?

- egyedül, segítség nélkül tudott enni?


2013. márc. 8. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hú ez jó nagy idöközök.


Egyeedül tud vetközni, és majdnem öltözni is, csak a szük felsöket nem tudja felvenni.

2,5 éves


Ceruzát már 2 évesen jól fogta, mostanában látom hogy markolja már és nem fogja.


rajzolni tud, csak nem felismerhetö. szerintem ez tág fogalom, hogy mi is egy igazi rajz.


15 hósan segítség nélkül evett, onnatól tényleg semmiben nem kell neki segítség.

2013. márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

4 éves, egyedül le vetkezik, fel is öltözik, de lusta, csak azt veszi fel amit akar, meg hanjönni akar, ha nem akar jönni akkor nem öltözik. Na meg a felsőket nem tudja egyedül felvenni.

3,5 évesen fogta rendesen a ceruzát

Most 4 évesen tud karikát, vonalat rajzolni, illetve ha rajzolok valamit rajzolja velem, utánozza a nagy rajz táblán, vagy rajzol egy karikát, rá körbe sok vonalat, és az egy pók szerinte.

Enni már 2,5 évesen evett egyedül szépen villával, kanállal csak 3,5 évesen, mert bal kezes, és fordítva tette a szájába a kanalat, fejjel lefelé, így a leves, vagy ami rajta volt le esett

2013. márc. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

harisnya,és belebújós felsőkön kívül mindent felvesz,levesz kb 16 hónapos kora óta,

1 éves kora óta rendesen fogja a ceruzát azóta rajzol is,most már arc nélküli cicát is tud 22 hónapos

16 hónapos korától teljesen egyedül eszik evőeszközzel előtte kellett a segítség,de kézzel egyedül evett

2013. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zabmester ***** válasza:

Hát, nem biztos, hogy mindenre jól emlékszem. Most öt és fél éves a fiam, az öltözést, vetkőzést már teljesen rá lehet bízni, csak kiteszem neki a ruhát reggel, de szerintem abból sem lenne gond, ha nem tenném ki, csak mondanám, hogy vegye ki a szekrényből, maximum nem a legösszeillőbb darabokat választaná, na meg neki reggel még fogalma nincs az időjárásról :D Na, ezt kb. egy éve így csinálja, hogy nem kell semmiben segíteni.


A ceruzát 3 éves kora óta rendesen fogja, persze meg kellett neki tanítani.


A rajzolásban kicsit le van maradva, most kezdett csak tényleg "valamit" rajzolni (embert, házat, állatokat).


Az egyedül evésre nem emlékszem pontosan, azt tudom, hogy nem egészen két évesen ment bölcsibe, és akkor már egyedül tudott enni, gondolom már előtte itthon is, de tényleg nem emlékszem :)

2013. márc. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

- egyedül öltözni/vetkőzni?

4 évesen ha nagyon akarnak tudnak.


- rendesen tudta fogni (nem marokra fogja) a ceruzát?

4 évesen


- tudott rajzolni?

kiscsoport


- egyedül, segítség nélkül tudott enni?

ovikezdéstől

2013. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi a válaszokat, mentek a zöld kezek:-)
2013. márc. 8. 09:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam most februarban toltotte a 3 evet. 1-2 honapja oltozik, vetkozik egyedul, neha a cipojet meg mindig forditva veszi fel, de ezt leszamitva ugyes (a cipzart meg nem tudja osszecsattolni es a gombokat sem tudja meg begombolni a cipoje termeszetesen tepozaras).

2 es fel evesen nallunk meg marokra fogta a ceruzat de mara mar redesen fogja 3 ujjal. Nem tudom pontosan a rajzolas alatt mit ertsek mert pl. kort rajzol, a kigyo egy hosszu vonal de ugyan ugy az urhajo is egy hosszu vonal es sok irka firka. Szoval valamit mindig odafirkant es elmondja, hogy ez egy krokodil vagy kutya stb. de meg nem lehet kivenni belolle semmit. Viszont szepen vonalon belul probal szinezni es egyre jobban megy neki. A bolcsibe rengeteget rajzoltak, festettek igy ez eleg jol megy neki.

Enni 14-15 honapos koratol eszik egyedul. De ez azert van mert 1 eves kora ota bolcsis es 14 honapos koraig a babacsoportba volt ahol etettek oket. 14 honaposan kerult at a tipego csoportba es itt mar asztal korul ultek es mindenki elott volt egy kis tal. Az elejen segitettek de par het alatt mar egyedul ment neki barmi. Gondolom latta a tobbi gyereket es ez is osztonozte. Tehat ez a korai egyedul eves bolcsis szerzemeny nallunk.

2013. márc. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3 éves a lányom és ovis.


-egyedül öltözni/vetkőzni?

2 éves korától egyedül levetkőzik, csak ha szűk a nyaka akkor nem tudja levenni, abban segíteni kell neki. A cipzárt-gombokat, nem tudja begombolni, cipőfűzőt sem tudja bekötni, de a tépőzáras cipőket igen, az oviba ilyet adok rá! Felöltözni, csak a zoknit, bugyit, nadrágot tudja egyedül felvenni és a pulcsikat, ami nem belebújós. De ha megmakacsolja magát akkor semmit sem vesz fel egyedül!


-rendesen tudta fogni a ceruzát és tudott rajzolni?

Már egy évesen meg ismertettem a ceruzával, 2 évesen már firkálgatott, 2,5 éves korától pedig már fejeket rajzol és napocskát, elég jól kivehető. Nekem nem fogta sosem marokra a ceruzát. Nagyon szeret rajzolni.


-egyedül segítség nélkül tudott enni?

Egy éves korától engedtem had egyen egyedül, és olyan 14-18 hónapos kora között mondhatom azt, hogy szépen tud enni, villával is.

2013. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Múlt hónapban volt két éves a lányom. Egyedül enni minden segítség nélkül másfél évesen kezdett.

A ceruzát most 1-2 hete kezdte el rendesen fogni. Ami felismerhető a rajzaiban, az a csiga és a perec. :)

Az öltözés is mostanában kezdte érdekelni. Eddig max a nadrágot húzta le, most már próbál felöltözni egyedül, persze még segíteni kell. Tegnap este is mindkét lábát a pizsamának ugyanabba a szárába dugta. :)

2013. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, jaj de aranyos, az én lányom is volt, hogy egy szárba dugta be mindét lábát, sellők! :) Előző vagyok!
2013. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!