Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen napirendet terveztek...

Milyen napirendet terveztek egy 1,5 éves gyereknek őszre, télre amikor már 4-kor,5-kor sötét van odakint?

Figyelt kérdés

Gondolkodtatok már rajta, hogy hogyan szervezitek át a napotokat? Mert nekünk muszáj lesz. Most ugyanis még "nyári menetrendet" követünk. Azaz délelőtt kb. csak egy órahosszát vagyunk kint, mert délre kell megfőznöm. Délután alszik, így körülbelül 4, 5 körül megyünk ki és akkor sötétedésig kint vagyunk.

Szóval arra gondolok, hogy hogyan osztjátok be az időtöket úgy, hogy eleget legyen kint levegőn (nappal, világosban), de a házimunka is el legyen végezve?


2009. szept. 16. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Mi is így osztjuk be a napot! Én később megpróbálok előre főzni, és több félkész ételt tenni a fagyasztóba, hogy a a délelöttök megmaradjanak...
2009. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanaz a menetrend nyáron, télen. Vagyis reggel 7 körül kelünk (ő kelne akkor:)) 8-9 fele kimegyünk ha nem esett éjjel, nincs hideg, játszótér (na ez nem volt tavaly télen, mert 8 hónapos volt:)) ha szarabb az idő piac, ügyintézés, 10-re hazaérünk, tízórai, alvás. Míg alszik én főzök, takarítgatok, ezt tudom folytatni mikor felébred, mert nem követel azonnal kaját. Mikor megebédeltünk, együtt játszunk, pakolunk, nagyjából 3-ig, 4-ig nem megyünk ki nyáron, télen meg 4 után nem nagyon. Igazából itt csak megcserélem a benti játék és a kinti nézelődés idejét. Mindkét esetben 6-kor otthon vagyunk, mert vacsora, apa fél 7-re ér haza, ezért nem lógtunk nyáron se kint 9-ig, hadd legyen ő is a manóval, fél 8 fele fürdetünk és kb 9-ig eljátszogat még egyedül vagy velünk a szobában, és elalszik.
2009. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
izé, tavaly nyáron nem volt játszótér :) télen a hóban nyilván nem teszem a hintába :))) de értitek :)
2009. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyárra nálunk is ez. Most hogy sötétedik, kezdek visszaállni vele a téli menetrendre.

5-6 főzés egyedül, 6.15 ébresztő ceremóniával, készülődés, közben esetleg elmosogatok, ha nem fért volna bele az egy órába. 7.30 reggeli 8.00 kicsi játék, móka, 8.30-9.30 takarítás közösen 9.30 tízórai 10.00 séta, bevásárlás, ügyintézés... 11.30-12.00 kb. ebéd. 12.30 alvás, van, hogy megcsúszunk egy félórát. Ha eléggé lefárasztottam 3-4-ig alszik. 4.30 uzsonna. 17-19 játék időtől függően, ha csak lehet kint. Ha már nem lehet, könyvtár, nagymama, vásárlás... 19-től olvasás, mese, beszélgetés, kicsi játék, apázás, 20.30 körül alvás. Tévéből lehetőleg minél kevesebb, ezt esős-havas téli napon nehéz megoldani.

Bocs, de én szeretem az ilyen menetrendeket, még ha katonásnak is látják páran. Később is ez szerint kell majd élnie oviban, suliban.

2009. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
hömm...nem is a gyerek miatt furi a katonásság, ÉN nem bírnék betáblázva élni :) Szerintem egyébként a kérdés arra vonatkozott, hogyan álljunk át a nyáriról a télire, már akinek 2-féle napirendje van. Erre csak a fokozatosságot tudom javasolni, az alvásban közeledj a kívánt időpontokhoz, majd evésben is és így átálltok.
2009. szept. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!