Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 - 1,5 éves babával alakított...

1 - 1,5 éves babával alakítottatok ki napirendet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy megvan az, hogy mikor játszik egyedül a gyerkőc, mikor végzed el az egyéb teendőidet, mikor játszotok együtt, mikor mentes sétálni, stb.
2010. szept. 6. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:

igen már a kezdetektől volt napirendünk és mindig alakitottuk az életkornak megfelelően.


kb. igy


őt hagyom aludni de kilenckor már keltegetem

pelenkacsere játék

reggeli

átöltözés játszó ruhába

játék 11 kor megyünk sétálni és van hogy közben eszik mert egykor van ebéd

ebéd után is vissza sétálni v. játszótér

megfőzöm a vacsit addig neki játék v. pihenés

hazajön apa játék

vacsora

7 kor fürdés aztán pihenés rajzfilm nézés

8 kor alvás


játékidőben de- is meg du. is szoktam takaritgatni meg főzni de csak kisebb dolgokat inkábbb hétvégén akkor a gyerek mamánál van és jobban lehet rendet tenni.

vásárolni csak a helyi boltba járunk - nem kisbolt- a multik hétvégén vannak ált. gyerek nélkül.


ha vele kapcsolatos a vásárlás akkor visszük öt is természetesen pl. ruha vásárlás v. ágynemü.

2010. szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

....húha.. , 9-kor kel a babád?

Nem semmi. Mennyi idős most?

Az enyém már 6-7 körül kukorékol.

Köszi a választ!

2010. szept. 6. 08:50
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

akkor lehet nem volt érthető ahogy irtam ...


hagyom aludni - én hatkor kelek - de ő is kb. fél nyolc nyolc körül fenn van de ha nem akkor ébresztem mert 9 után nem hogyom tovább aludni az a max.

2010. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nagy. 23 hós.
2010. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Én is mindig hozzá alakítom a dolgokat, az alvásidejéhez, ahogy nőtt, egyre kevesebbet aludt, úgy alakítottam magam hozzá.


Reggel 7 körül kel, tápszert iszik a pihenőszékében, addig én böngészek, kávézok. Tisztába teszem, átöltöztetem, beágyazunk, berakunk egy mosást, ha kell. Lesétálunk a boltba, haza érünk eszünk, szöszmötöl egy kicsit, jön-megy, kiteregetünk és alszik. kb 10-11 körül, átlag 1-1,5 órát. (2 napja csak felet)


Amíg alszik odarakom az ebédet, ha nem kell főznöm akkor lazítok, netezek, ruhát hajtogatok.. 12 körül ébred, ebédelünk, tisztába teszem, játszunk egy picit, 13-14 között megyünk sétálni Apa elé, bevásárolunk, postára megyünk, együtt jövünk haza. Haza érünk eszünk, játszunk. Apa leköti a kisfiunkat én elmosogatok. Játszunk, majd alszik.


Míg alszik mi is pihenünk Apával, tv, számítógép, néha ledőlünk aludni. 16 körül ébred, néha ilyenkor porszívózunk, ha az idő engedi játszótérre megyünk, van, hogy csak Apával, van hogy hármasban. Ha csak Apa viszi, akkor én takarítok olyasmit, amit mellette nem lehet (zsíroldás, hypozás ilyenek) vagy port törlök, netezek.... vagy együtt megyünk. 18 körül haza érünk, 18-19 között van fürdés, 19 kor Apa lazít, én játszom a gyerkőccel, vagy elvan magában, akkor varrogatok, tv-zek... 20,30-21 között megy aludni. Éjjel még néha kel, főleg, hogy fogzik.


Hát ennyi egy napunk, 15 hónapos a kisfiam.

2010. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

12 hós a kislányom és kb így alakitottuk ki a napirendünket:

7 körül ébredünk megisszuk a reggeli itókánkat ö a tejcijét én a kávémat reggelizünk valamilyen kenyeret majd elkészülödünk lassan a reggeli sétához, közben én rámolgatok ö egy picit játszik.

10 körül már legkésöbb hazaérünk és gyümit eszünk majd játszunk és én közben takarítok ,pakolászok, fözök.

12 körül ebéd közvetlen utána 1-1,5 óra alvás én pihizek.

ébredés után vagy itthon játszunk vagy sétálunk ha nem megyünk sétálni, akkor 4 után megyünk az uzsi után . Úzsi gyümi vagy jogi.

6 körül vacsi valamilyen kenyér.

7 körül már alszik, elötte fürdés és tejci ivás.

Mindig délelött csinálom a házi munkát, hogy egész délután már csak vele tudjak foglalkozni. Ha délelött nagyon törödésre vágyik akkor megcsinálom az alvás idöben a takarítást.

10 körü

2010. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!