Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt itt olyan, aki érezte,...

Volt itt olyan, aki érezte, hogy a koraszülött gyerekét azért nem vették fel bölcsibe, mert a gondozónő/intézményvezető attól tartott, hogy a gyerekkel sok probléma lesz?

Figyelt kérdés

Pl figyelemzavaros, magatartás problémás, vagy csak hisztis, fáradékony, hasonlók?

2 éves korra tudtommal mindegyiknek "be kéne hoznia" a lemaradását, de nálunk a bölcsődei felvételi elbeszélgetésen ha jól emlékszem, a nagytestvérnél megkérdezték, hogy hogyan született, hány hétre, stb. A hozzánk közeli bölcsiben évente 20 hely szabadul fel és még kb 70-en vannak várólistán, azt hiszem jogosan tartok tőle, hogy - kimondatlanul - de a koraszülött kistesót nem fogják felvenni.

(az, hogy ő akar-e majd menni és, vagy, hogy muszáj lesz-e nekünk bölcsibe adni, másik kérdés tárgya.. kéretik nem fikázni! :) a nagynál pl nem lett volna muszáj, de nagyon akart már közösségbe menni és szerintem a kicsi is hasonló karakter lesz :)



2013. márc. 19. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem hallottam olyat hogy hátrány érné a koraszülött gyerekeket, mivel elég hamar útóléri magát. Ha nem mondja az anyuka hogy a gyermek koraszülött akkor a gyermekek 99,5%-nál észre sem lehet venni.

<óvónő>

2013. márc. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszik fel emiatt, akkor az azért van, mert nincs megfelelő szak képzettségű gondozójuk. Iskola se mind veszi fel a figyelve zavaros gyereket.
2013. márc. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

HA nem muszáj, senkinek nem kell az orrára kötni a dolgot. Sőt, jobban jársz, ha nem mondod.

Valóban van a koraszülöttekkel kapcsolatban jó néhány előítélet, ami főleg tudatlanságból, vagy rosszindulatból fakad.

Sokan, ha meghallják egy gyerekről, hogy koraszülött, egyből egy 26. hétre született testi és szellemi fogyatékos gyerekere gondol.


Az enyémek 33.hétre születtek, soha nem volt problémájuk, a legelejétől úgy fejlődtek, ahogy egy időre született gyerek. Több olyan hasonló korú ismerősünk volt, akinek a gyereke az enyémekhez képest jóval lassabban fejlődött.

Mégis volt olyan körzeti orvos, aki betegnek titulálta , vagy úgy kezelte őket mint egy jó állapotú fogyatékost.

Le is váltottuk amilyen gyorsan lehetett.



És én is találkoztam olyan "pedagógussal", aki az enyémek nyafogását a koraszülöttségre fogta, a másik gyerek őrületes hisztériás őrjöngését meg életkori sajátosságnak titulálta...


Szóval, ha nem muszáj, ne mondd el.

2013. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen olyan dokumentumot nem kérnek, amiből rájönnek, hogy hány hétre született, tehát ha nem akarod, nem mondod meg, hogy koraszülött.


Az én lányom időre született, de hamar kiderült, hogy az idegrendszere éretlen, és gyógytornát javasoltak neki. Mivel nem elégedtem meg az sztk-s gondozással dévényre vittük. 1 éves korára leküzdötte a problémát. Ennek ellenére preventív jelleggel később is szenzoros tornára járt. Ha kijárom, jártak volna neki ingyen is a fejlesztések, olyan áron, hogy akkor SNI-s nek nyilvánítják, és a mi bölcsink, ovink alapító okiratába sincs benne, hogy fogadni tudják az sni-s gyereket. Vívódtam, hogy mivel teszek jót, hajtsam vagy ne ezt a dolgot, de végül nem tettem. 2,5 évesen bekerült bölcsibe, nem csináltaqm titkot a kórelőzményből, kértem, hogy jelezzék, ha bármi eltérést tapasztalnak. Kiemelkedőnek számított az ovis évek alatt is végig a teljesítménye, mai napig értelmes, ügyes, kiegyensúlyozott, makk egészséges gyerek. De egy egyszerű törvény miatt őt sem fogadták volna anno

2013. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én ikreim 28. hétre szüledtek! És nem hogy nincsenek lemaradva, hanem néhány dologban érettebbek a koruknál, pl. alig múltak 1 évesek már beszéltek!

Soha semmilyen megkülönböztetés nem ért minket, sőt inkább dicsérettekkel halmoznak el.

Szóval, ha valaki csak azért mert 1 gyerek korababa másképp viszonyul hozzá, akkor az nem túl intelgens. Persze, ha probléma van a gyerekkel az más kérdés, de probléma nem csak a korbabákkal lehet.

2013. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
OFF Bocs, de bolcsiben, sot meg oviban is ki kell tolteni egy papirt, amin szerepelnek a terhesseg es a szules adatai. Ha nem akarja nem mondja el eleg hulye tanacs. Mellesleg az idore szuletett gyerek is lehet figyelemzavaros. Nem emiatt fogjak elutasitani
2013. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is úgy emlékszem, hogy a nagynál kitöltött az intézményvezetőnő egy papírt, amire felvezette a születési jellemzőket, ezért tartok tőle, hogy nehezen fogom majd a kicsinél eltitkolni, hogy koraszülött. Hazudni nem szeretnék, kellemetlen lenne, ha kiderülne.


Amúgy 28 hétre született, s bár még mindig pici, egyelőre semmi problémát nem tapasztaltunk, noha nyilván még nem olyan, mint az időre született 3 hós babák. (2 hetes lenne, ha időre jött volna, annál viszont picivel fejlettebb, nagyobb).


Szóval a lényeg, hogy most még a különbség szemmel látható, így még nem merem beíratni, pedig, ha azt akarjuk, hogy tuti legyen majd helye 2014-ben, akkor most kéne jelentkezni. Ha később viszem, addigra pedig már valószínűleg csak a várólista végére kerülünk fel.. (nálunk jelentkezési sorrendben történik a helyek betöltése).


Nehéz ügy..

Talán majd kb 6 hósan megpróbálkozunk vele.

2013. márc. 19. 13:36
 8/11 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak írom, hogy gratulálok, hogy ilyen szépen fejlődnek a babák!

Az enyém is 28hétre született.

Viszont a "ha valaki csak azért mert 1 gyerek korababa másképp viszonyul hozzá, akkor az nem túl inteligens."- megjegyzésre írnám, hogy amellett, hogy mélyen tisztelem a gondozónőket a türelmükért, azért nem mindegyik intelligens.. De mondom, a lényeg (szerintem) a türelem és a szeretet.

(én tartok tőle, hogy lesz még problémánk abból, hogy "papíron" koraszülött, még ha semmi elmaradást nem mutat, akkor is, de remélem, az élet megcáfol!)

2013. márc. 19. 13:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk semmiféle papírt nem kellet oviban kitölteni a szülésről.
2013. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Köszönöm szépen.

Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, akkor korrigált 1 évesen kezd el neki adni az ESKIMO KIDS halolajat! Nagyon sokat segít az értelmi fejlődésben! Tapasztalatból mondom.

2013. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!