Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segitenétek? Mit csináljak ha...

Segitenétek? Mit csináljak ha nem tudom beadni a fiamnak a ventolint, mert nem hagyja?

Figyelt kérdés

ma irták fel neki,mert kiderült hogy asztmás.(2,5 éves)Most este próbáltam beadni neki,vettünk hozzá ezt a segédeszközt,amivel állitólag könnyebb beadni.Hiába magyaráztam neki,mutattam hogyan kell,egyszerűen ellöki a kezemet,nem szivja be a szájával,csak azért sem....mire befújok a csőbe,fogja,és ellöki az egészet,és természetesen "kijön belőle" a ventolin.

Mit csináljak hogy sikerüljön beadni neki??Már a sirás kerülget komolyan mondom...egyedül kell beadnom neki,tehát lefogni nem nagyon tudom csak 1 kézzel,ami semmit nem ér,meg elkezd hisztizni,és jön a fulladás....nem hittem volna hogy ez ilyen nehéz lesz.Ráadásul napi 3x kell neki befújnom a ventolint.


2013. márc. 19. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:

én bevontam a dologba,egyedül csinálja,én csak tartom

odaadom neki a ventolint,ő veszi le róla a kupakot,majd felrázza(minden használat előtt fel kell rázni)

azután leveszi a hengerről a kupakot,ráteszi a maszkot és beleteszi a ventolint,majd az arcához teszem a maszkot,és együtt lenyomjuk

aztán én mutatom a tempót,hogy hogy szívja be,és csinálja utánam

az elején én is fújtam magamnak egyszer-kétszer,hogy lássa,hogy nem nagy dolog.lehet,ha megbarátkozik magával az eszközzel,akkor könnyebb lesz beadni neki,azért találtam én is ki ezt a kis rituálét.volt,hogy Anyukám vigyázott a fiamra,és ő mutatta meg Mamának,hogy hogy kell használni,összeszerelni,és nagyon büszke volt magára.a fiam is 2-2,5 éves kora között kapta

2013. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbálgasd és magyarázd neki mindig. Tudom, hogy nehéz, mi is így voltunk, a lányom egy nagyon fontos gyógyszert nem skart bevenni, ki is hányta, ő még csak másfél éves. Sokszor már mindketten sírtunk. De idővel meg fogja szokni. Kitartás!
2013. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a volumatic-ra gondolsz én is ezt használom a kislányomnál igaz ő már 9 éves 4 éves korától használjuk. Próbáld megnyugtatni esetleg egy játékállatkán megmutatni a mit ő szeret hogy mit is akarsz azzal, mi is így kezdtük, még kicsi tudom nehéz jól be kellene lélegeznie.
2013. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is nyugi!!! Én úgy csináltam, hogy hagytam, hogy megismerkedjen a babyhallerrel. A kezébe adtam, nézegettük, beszéltem róla, hogy miért kell. Aztán az ölembe ültetem, így a fejét tudom tartani és a kezeit is vmennyire lefogni. Bár lefogni csak az elején kell, később majd jobban engedi. Próbálkozz és ne hergeld a nyugtalanságoddal.
2013. márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek!Azt hittem ez hipp-hopp menni fog,de nem.Úgy csináltam ahogy irtátok,mutattam is magamon neki,elmagyaráztam sokszor,délután még hugom(13 éves) is megmutatta neki hogy kell majd este,mert ő is asztmás,és neki is kell fújni.Irtátok hogy az ölembe ültessem,ez egy jó ötlet,nem is tudom miért nem jutott eszembe.Csak az ágyra magam mellé ültettem,és úgy próbáltam neki,de a másik kezemmel meg tartani kellett a hátát kicsit,hogy ne mozduljon el a maszk...de reggel az ölembe ültetem,hátha könnyebb lesz,és jobban sikerül majd.

Holnap megy bölcsibe,nem is tudom ott hogy lesz,hogy adják be neki?

Még lenne egy kérdésem,hogy azt mondta az orvos,hogy 6óránként kell adnom neki,napi 3x 2puff.Ezt a 6 órát mennyire szigorúan kell betartani?Mert mondjuk ha reggel 7körül beadom neki,legközelebb 1-kor kéne beadni,de akkor ők alszanak a bölcsibe,kb 2-3 között kelnek.Az oké mondjuk hogy akkor beadják esetleg,de ugye megint meg kell várni a 6 órát hogy elteljen,az akkor este 8-9 kor kell legközelebb beadnom neki,de ő fél 8-kor meg alszik.

És még egy kérdésem lenne,aki használja ezt a segédeszközt a sprayhez,hogy ezt mennyire kell tisztitani?Mert a tájékoztatóba ott van hogy minden alkalom után meleg mosószeres vizzel.Milyen mosószerrel,amivel mosogatok vagy mi?És utána még főzzem is ki.Tényleg ennyire szigorúan kell ezt tisztán tartani?

Bocsi a sok kérdésért,de rengeteg minden kavarog most a fejembe hogy mit-hogy,és mivel sose használtuk egyiket sem,minden tanács,tapasztalat nagyon jól jönne!

2013. márc. 19. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:

én csak elöblítem mosogatószerrel,nem főztem még ki soha.de nem minden nahsználat után öblítem el.szerintem az csak akkor fontos,ha beteg a gyerek,akinek állandóan használni kell,azt nem fújja tele vírussal,baktériummal,mert alapból nem beteg

szerintem rögtön ébredés után add,aztán a bölcsiben kérd ebéd után,alvás előtt,este meg alvás előtt

a bölcsiben simán be fogják fújni neki,nem először fogják csinálni.egy idegen ráadásul másképp bánik a gyerekkel,mert te sajnálod,könyörögsz,húzod a dolgot,ő meg pikk-pakk befúj hogy a gyerek észre sem veszi

2013. márc. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi,akkor nem mosogatom annyira...ma reggel 7-kor mikor felkelt próbáltam beadni neki,az apja is itthon volt még,de egyszerűen lehetetlen....hiába könyörögtünk,a végén mondtam az apjának fogja le a kezét,de akkor sem lehetett befújni neki,mert rázza a fejét jobbrta-balra,és a maszk elcsúszik...üvöltött,és megint pillanatok alatt behergelte magát a hisztibe,és elkezdett fulldokolni,öklendezni....én ezt nem birom,annyira tanácstalan vagyok,mert muszáj beadni neki,pont ezért mert fulldoklik,de nem tudom sehogy sem....reggel vittük bölcsibe,mutattam a gondozónőnek hogy kell,de mondtam hogy nekem nem hagyta tegnap se,ma reggel sem,nem tudom hgy fogja neki-e hagyni,de kétlem....meddig várjak,próbálkozzak?Gondolom ez a ventolin csak spraybe van.Ha megpróbálnám maszk nélkül,lehet könnyebb lenne,csak azzal meg az a baj,hogy nemtudja letüdőzni....
2013. márc. 20. 09:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommentjeidet, lehet, hogy írtad már. Próbáltad esetleg magadon? Vagy hogy együtt számoljátok a levegővételeket? Ne görcsölj rajta, próbálj meg lazán, tudom, írni könnyű. 5 éves lányomnak is szoktuk használni (nem asztma miatt, hanem hörghurutos sokszor), igaz, ugye ő már nagyobb, de mindig így csináljuk és semmi gondja nem volt sosem.
2013. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az én fiamat 3an kellett lefognunk.,,de aztán rájöttem ,hogy semmi magyarázás semmi nem segít,de muszáj beadnom.ezért az ölembe ültetem átkulcsolom a testén a lábam,egyik kezemmel a fejét tartom és a kezeit lefogom,a másikkal adom neki..

elmosni nem szabad!!!!mármint ha nem csak a végére gondolsz!csak a végén a gumi részt szabad elmosni.

mi 15hónaposan voltunk előaször ilyen betegek,de azóta sajnos már sokadjára kijött,már nem kell lefogni meg semmi,jön magától,nem sír tőle...csak időő..de mi sajna már napi rendszerességgel a flixotideot is kapjuk,így volt ideje megszokni szegénykémnek.január eleje óta kell minden nap adni neki.most 21 hónapos.

2013. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ide keveredtem valahogy, el sem tudom képzelni milyen nehéz lehet, én is asztmás vagyok de csak 10 éves korom után jött elő, aztán van amikor szinte semmit nem szedek.

Amiért írok, hogy ez talán tud segiteni már a kisgyerekeken is, hogy ne gyogyszerekkel tömjük tele őket.. [link]

youtube-on van egy csomó videó is, persze " a világ legjobb országa" még nem támogatja anyagilag a kurzusokat...

2013. júl. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!