Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őrjöngős hiszti kérdés!? A...

Őrjöngős hiszti kérdés!? A 2,5 éves lányom tegnap este kiborult!? Félelmetes volt!

Figyelt kérdés

Azzal kezdődött,hogy a pólót egyedül akarta felvenni és nem sikerült de segíteni sem engedett, visított, üvöltött,nem ismertem rá,ez tartott kb 10 percig mire meguntam és ráhúztam én a pólót de úgy nem volt jó és le akarta venni,nem engedtem és lefektettem felugrott elszaladt és mormogta magában,hogy nem tudom,hogy kéne,nem tudom,hogy kéne de ezt folyamatosan és közben már annyira sírt vagy hisztizett,hogy levegő után kapkodott és taknya nyála egyben volt,rugdosott,remegett szóval teljesen elmentek otthonról!Annyira ledöbbentem,hogy rendesen meg is ijedtem,nem láttam még ilyennek!Hogy ennyire fel tudta magát húzni és így kiborulni mert nem sikerül valami.És alig tudtam megnyugtatni,hüppögött még fél óra múlva is!Ez normális vagy van valami baj az idegrendszerével?Vigyem el orvoshoz?

Kisebb hisztik előfordulnak nála de ez engem is kiborított!Egyébként nagyon okos ügyes kislány,1,5 évesen folyékonyan beszélt már és szobatiszta volt,elszámol hatig,énekel,táncol,rajzol szóval más gond így még nem volt vele!Mindig korának megfelelően fejlődött!

Remélem tud valaki valami okosat írni!


2013. márc. 20. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A dackorszak közepén van, jóhogy normális! Ne aggódj, minden rendben van vele! Ha így felhergeli magát, vidd be a fürdőbe, és mosd meg az arcát vízzel. Azt mondják, hogy ez hirtelen kizökkenti az adott lelki állapotból, és megnyugszik.

Ja, és szerintem ha legközelebb ilyen lesz, ne próbáld meg lefektetni, teljesen felesleges! :)

2013. márc. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Majd biztos megkapod, hogy jól elrontottad, de megnyugtatlak, hogy a lányod nem földönkívüli eset, hanem egy dackorszakos, hisztikorszakos 2,5 éves.

Amikor hisztiznek (dühöngenek) önkívületi állapotba kerülnek, és sokszor fogalmuk sincs mit, miért csinálnak, és sokszor nem is emlékeznek rá később.

Oka: még nem tudják kezelni a dühüket, és nem tudják minden esetben érvényesíteni az akaratukat, és a legegyszerűbb mód erre a "szétcsapok-visítok-fetrengek, mint egy kismalac" viselkedés.

Ez egy nehéz időszak, de teljesen normális. Persze kapsz biztos majd olyan tanácsot, hogy gyorsan állítsd zuhany alá (az arcmosás más kérdés, az van, hogy kizökkent, bár sokszor ez sem hatásos), no meg büntesd meg, csak éppen a gyerek még nem fogja ezáltal megtanulni kezelni a dühét.

Nyugtasd meg, következetesen és állandóan száj-járatva (beszélj hozzá, magyarázz!). Idővel jobb lesz.

2013. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, az én lányom (22 hónapos) is csinál ilyet. Viszem én is a fürdőbe, hideg vízzel megmosom az arcát, egy ismerősöm teljesen ruhában hideg vízzel lezuhanyoztatta a lányát. Érdekes, hogy a fiam, nem volt ilyen hisztis, dacos. Az arcába szoktam még fújni, az is szokott használni, de nem mindig.
2013. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A lányod rendben van, ilyen alkat lehet. Azt íírod, mindent viszonylag korán csinált, tehát "tehetséges" gyerek, ennek a "tehetségnek" minden velejárójával.

Ranschburg Jenő írta, több helyen is(legutóbb a levél- válasz könyvében olvastam több ilyen esetet is), hogy a "tehetséges" gyerekek szenzitívebbek lehetnek, fokozottabban reagálhatnak a distressz jellegű helyzetekre. Magyarul érzékenyebben érinti őket ha valamit akarnak de nem sikerül. És mivel még gyerekek, nem tudják magukat kontrollálni, ezért nagyon fontos a szülő értő, odafigyelő jelenléte, és hogy a gyerek "helyett" kimondja, megfogalmazza a problémát, valamint hogy megoldási metódus kiépítésében segítse.

2013. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ohh, teljesen normális! Az én kicsi lánykám is ilyen, az őrületbe tud kergetni. Ő mindig is érzékenyebb volt az átlagnál, a dokink már kisbaba korában azt mondta, hogy anyuka, nem lesz könnyű a dackorszak. :)

Hát nem is az...

De nagyon jókat írtam az előttem szólok (2. és 4. külön köszi), úgyhogy csak annyit írnék még hozzá, hogy nem kell emiatt idegdokihoz rohanni. Csak túl kell élni ezt a kimerítő korszakot! Kitartást!

2013. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Jaj hát én még 28 évesen is ilyen vagyok...
2013. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Akkor megnyugodtam,már komolyan a legrosszabbtól tartottam!Azzal tisztába voltam,hogy a dackorszakban vagyunk,szokott is hisztizni de erre nem számítottam!Remélem azért nem lesz ilyen sűrűn! :-)

Az arcmosást megpróbálom legközelebb!Bár bízom benne,hogy nem kerül még egyszer ilyen állapotba!Elbeszélgettünk de nem hiszem,hogy sokra megyek vele,mindig mást beszél mikor fejmosás van! :-) Azért próbálkozom!

2013. márc. 20. 15:38
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyon gázos jeleneteket tudnak produkálni.

Ha a hisztin túl már azt is látod, hogy nem tud leállni, akkor azért érdemes neki segíteni. Én azt hallottam (nem próbáltam), hogy át kell ölelni hátulról picit szorosabban. Először lehet, hogy ellenkezik, de állítólag ez ad egy biztonságérzetet meg van valami pszichológiája is a dolognak.

2013. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hű a fiam teljesen olyan,mint a lányod,Ő is korán csinált mindent,ok még nem szobatiszta,de ráül már napközben a bilire, 21 hónapos korától folyékonyan beszél,mondókázik,énekel,táncol,5ig számol,szabályosan fogja ceruzát,rajzol,fest,tudja testrészeit,mindent piszok korán csinált,16 hónapos korától evőeszközzel egyedül eszik,szóval vele sincs semmi gond,és még 2 éves sincs.Neki is vannak hisztijei,de már volt olyan,hogy remegett folyott a könnye,orra,furán rángatózott,annyira,hogy a dokit is felhívtam úgy megijedtem,a legtöbb estebe beküldöm a szobába ahol lenyugszik pár perc alatt, de a legutóbb annyira belemerült,hogy semmi nem hatott rá,komolyan féltem kárt tesz magában így beállítottam a langyos zuhany alá,rögtön rendbe jött azóta nem volt ilyen hiszti.
2013. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a "tehetséghez". Az én kisfiam aztán igazán nem csodagyerek, most, 3 évesen jutottunk el odáig, hogy többé-kevésbé érthetően beszél és nagyjából szobatiszta, mégis időnként olyan, de olyan félelmetes hisztiket volt képes levágni, hogy én is megijedtem. Tudom, hogy nagyon ijesztő a látvány, én is aggódtam az idegrendszere miatt, de de ahogy előttem megírták, ez életkori sajátosság, nem tudja kezelni az indulatait. Nálunk most már sokkal jobb a helyzet, mint pár hónapja.

Én, bevallom, be szoktam állítani a langyos zuhany alá. Megnyugszik tőle. Nem hiszem, hogy ez kegyetlenebb megoldás, mint hagyni fél órát őrjöngeni, miközben ő maga is szenved.

2013. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!