Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiszúrok vele, hogy egyke marad?

Kiszúrok vele, hogy egyke marad?

Figyelt kérdés
Nem lesz a kicsimnek testvére. Korom, apahiány, anyagiak miatt, stb. Nekem van tesóm és tudom, hogy milyen jó az, ha magányos vagyok, csak felhivom és máris van valakim, ha a világ elfordul tőlem.. Mi együtt járunk sok helyre. De neki kije lesz? Kivel jár el, stb? Ne irjátok, hogy majd lesznek barátok, mert az nem ugyanaz. Azok jönnek mennek. A család marad. De ha nincs? Sajnálom szegényt..
2013. márc. 22. 21:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
82%
Jaj, ne aggódj! Én is egyke vagyok ,és nem vagyok magányos, szomorú se, elveszett se, felnőttem rendesen:D Az én szüleim is úgy gondolták, hogy egy gyereknek tudnak megadni rendesen mindent, és ezzel nincsen semmi baj. Rosszabb lenne,ha lenne 2-3 gyerek, de hiányt szenvednének sok mindenben.
2013. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

általában a testvérekkel rendelkezők sajnálják az egykéket.


de az egykék többsége szeret egyke lenni, nem is tudja elképzelni, milyen lehet egy tesó, így nem is sajnálkozik azon, h egyke.


nekem két tesóm is van, felnőtt fejjel nem őket hívom, ha magam alatt vagyok. sehová nem járunk együtt. néhány barátommal jóval bensőségesebb a viszonyom, mint velük. szóval, esete válogatja. az,h van tesód, még nem garancia arra, h felnőttként nem leszel őrülten magányos...

2013. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyke vagyok, nekem nagyon rossz volt gyerekként és még most is, hogy nincs testvérem.

De ha nem tudsz ezen változtatni, akkor kár keseregni rajta.

2013. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy látom, hogy ez változó, azt hiszem egyéntől függő dolog.
2013. márc. 22. 22:11
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Én kisfiam is egyke lesz sajnos és nagyon sajnálom miatt, mert egy testvér a legfontosabb dolog. De sajnos annyi időbe telt mire őt összehoztuk, hoyg kiöregedtem és nem merek többet vállalni már, meg hát nem is jön össze.
2013. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két testvérem van és sosem tudnám elképzelni az életemet egykeként.


Most várjuk az első babánkat, de mindenképpen szeretnénk neki legalább egy testvért. Ha anyagilag nem lenne megkötve a kezünk, én biztosan vállalnék még 1-2 gyereket (tehát összesen 3-4 gyerekünk lenne). De sajnos nem ilyen világban élünk.


De ha nem tudsz semmit tenni akkor valóban kár bánkódni miatta.. :(

2013. márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

én is egyke voltam sokáig....nagyon rossz volt,szerettem volna mindig is kistesót,rengeteget imádkoztam érte....anyáék elváltak,reménytelen volt hogy legyen....

Aztán anya megismerkedett egy férfival,össze is jöttek,egyből lett 2 testvérem,nagyon szeretem őket,hiába vérszerint nem testvéreim,én úgy mutatom be őket,vagy beszélek róluk,mintha igazi testvéreim lennének,és ez visszafele is igy van.Pár évre rá,anyum az élettársától teherbe esett,és megszületett a féltestvérem 14 év korkülönbség van köztünk,de imádom őt is:) Anyumék azóta is együtt vannak,már 15 éve.

Kb egyidőbe apumnak is lett egy párja,később született nekik is közös gyerek,igy lett még egy féltestvérem :) Ők is együtt vannak mai napig.Szóval nagyon jól imádkozhattam,mert egyből lett 4 testvérem is :) Tudnám még cifrázni,de nem bonyolitom,igy is biztos az.Ebből csak azt akartam kihozni,hogy ha esetleg te már mégsem szülsz,attól megismerkedhetsz egy férfival,akinek már van gyermeke,és tekinthetnek úgy egymásra a te gyermekeddel,mintha igazi testvérek lennének.És közbe kitudja,lehet mégis teherbe esel,mert úgy hozza a sors... :)

Anyum se akart már szülni,de 39 évesen mégis újra anya lett.

2013. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó, én már 40 vagyok, úgyhogy az utolsó szupersztoriban nem reménykedhetek : (
2013. márc. 23. 07:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szúrsz ki vele,igaz én nekem van tesóm és örülök is neki, a 2 éves fiunknak is szeretnénk tesót de csak 2-3-4 év múlva,mert anyagilag,lelkileg sem bírnánk most(fiunk benne a dackorszakban és néha olyan,mintha 3 gyerekünk lenne).Akkor legyen 2. gyerek ha az ember tényleg akar,meg vannak a feltételek amire szülné,saját elképzelései alapján, ha nincs apajelölt,már 4 éves vagy és az anyagiak sem engedik ne bánkódj miatta,majd lesz szerelme,később férje/felesége,lesznek barátai,sok embernek vannak igaz barátai gyerekkortól,néha olyanok,mint a testvérek.
2013. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*40
2013. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!