Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vizelet eredmény? Mire utalhat?

Vizelet eredmény? Mire utalhat?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdene oviba és emiatt el kellett menni laborba vizelet vizsgálatra.Előtte beteg volt.De az orvos azt mondta,hogy meggyógyult.Pénteken vittünk pisit, ma mentünk az eredményét.

Ez lett:

UBG: Normál

Bilirubin: Negatív

Protein: opaleszkál

Ketontestek: Negatív

Glukóz: Negatív

pH: *

Fajsúly: *

Leukocyta: 2-3 vvt és ca.ox.kr.


Mire utal?Mehet evvel oviba?Semmi baja,néha köhög (egy nap 3-4 alkalommal) ,de arra kapott cetirizin cseppet,mert semmi oka nincs,ami a köhögést kiválthatná.


2013. márc. 25. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy vesehomok/kő???

Doki mit mond?

2013. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az opálos vizelet genny jelenlétére (gyulladásra) utal. Nem értem, hogy miért nem írtak sejtszámot. Pár vörös vértest az normális tudtommal.
2013. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a húgyúti fertőzés nem valószínű, hogy a köhögéssel összefügg (bár lehetséges, hogy a vér útján terjedt a légúti fertőzés a húgyutakra). Amúgy is napi 3-4 köhögés nem probléma szerintem, okozhatja por, szmog, száraz levegő, nem komoly.
2013. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azóta már voltunk iskolaorvosnál,mert menni kellett.Azt mondta,hogy ez nem akkora eltérés,hogy betegséget okozhatna.Szerinte inkább az volt a gond,hogy ugye reggeli első vizeletet vittünk és a pisi elejét,mikor nem az elejét,hanem a pisi közép szakaszáról kellene mintát vinni.Meg elvittem a 2 héttel ezelőtti labor eredményt és akkor még beteg volt és nem volt eltérés, mindig negatív volt,most meg mikor meggyógyult ennyi volt.A ca.ox.kr-ra meg azt mondta,hogy lehet élelmiszer eredetű is.Megnyugodtam,mert aggódtam kicsit.

Picit folyt az orra pénteken mikor mentünk a laborba.

2013. márc. 25. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!