Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Konkrétan mivel játszik egy 2...

Konkrétan mivel játszik egy 2 éves kislány? Hogy telnek a közös játékok és mivel játszik el egyedül?

Figyelt kérdés

2013. márc. 25. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Együtt:

-fogócska, csikizős játék, várépítés megablock kockából, legoból, mondókázunk.....

Egyedül:

könyveket lapoz, firkálgat, építeni is szeret egyedül, babakocsit tologat, hintalovazik....

2013. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ugyanaz mint az első válaszoló:)



együtt:

- építőkocka, rajzolás, fogócska, kukucskálós játék, bohóckodás, mondókázás, beül egy játéktárolóba én meg tologatom mintha vonaton ülne, ráfekszik egy plédre és húzom körbe a lakáson, játéklaptopon tanuljuk a tárgyak nevét, az ágyról ugrik a babzsákra, persze csak felügyelettel meg ilyesmi


egyedül:

- tologatja a babakocsiját, ki-be rakosgatja a babáit, építőkockázik, rajzol, képeskönyveket nézeget, mesét néz, imád kis dobozkából ezt-azt ki be pakolászni, próbálgatja a hajpántjaimat és a bizsujaimat

2013. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Unokahugom miatt kerdezem: elvan egész nap, de sosem láttam valamivel játszani, max labdával vagy lufival. De konkrétan leülni játszani nem szokott. Jön-megy-tényked kb egész nap. Nekem olyan kis céltalan időtöltésnek tűnik ez:( akkor szülinapjára veszek megablock kockákat, hátha....:) kirakót szétszedi, majd kirakatja velünk, ujra szétkapja...igy játszik.
2013. márc. 25. 15:54
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Kislányomnak van egy 4 éves bátyja, tőle sokmindent elles.

Szerintem nincs gond, hogy csak téblábol. Nem feltétlen fog építkezni, de ezért ne haragudj rá:)

2013. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Két évesen ez teljesen normális.

A kislányom is detto, mint az előző válaszolók. Egyedül mesét néz, könyveket lapozgat, van egy könyve,ahonnan kivehetők a figurák, én kiveszem, Ő visszarakja, nagyon szereti.

Babáját hozza, viszi.

Nekünk lego duplonk, de ott is inkább velem építtet, Ő ebben még kevésbé aktív.

2013. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak a "tébláboláshoz", mint elfoglaltsághoz olyan nehéz ajándékot venni...:) nekem 4,5 éves a fiam, ilyen korában többféle konkrét játekkal játszottunk, na ő aztán totál alkalmatlan volt egyedüli játékra ,minden percben velem játszott,nem volt könnyű naphosszat játszópajti lenni és kitalálni,mi legyen a program.

Hát akkor építőt feleslegesen nem veszek:(

2013. márc. 26. 06:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a korban már egy csomó minden érdekli a gyerekeket, de arra még nem érettek, hogy hosszú ideig egy dologgal foglalkozzanak, még nem köti le a figyelmüket 1-1 dolog sokáig. Nálunk szeretnek a 2 éveseim motorozni, könyveket nézegetni, amiben sok színes kép, állatok stb. vannak, ezeket néha egyedül is nézegetik, de jobban szeretik közösen, amikor elmutogatjuk, mi micsoda, és elsoroljuk, mi a nevük, milyen hangokat adnak ki az állatok, stb. Szeretik a zenét, táncolnak is rá vagy ugrálnak. Lego duploval építenek, de van, hogy mi (felnőttek) építünk, ők meg csak szétszedik. Formabedobó, színes csészékből torony vagy egyéb alakzatok építése. Térbeli puzzle.

Pár hónapja kezdtek el rajzolni.

Szoktak fogócskázni is.

Az egyik kislány szeret labdázni, vagy valamelyik felnőttel, vagy egyedül.

Ágyra fel- és lemászni. Földön hemperegni.

Nagyon szeretik a gyerekeim, ha tornáztatjuk őket, pl. előre/hátra bukfenc, kézenállás, persze én segítek nekik, és a hintáztatást is, de ezt leginkább a férjem, mert én már nem bírom el őket.

Kis konyhában főznek és megetetik egymást (a semmivel).

Állatokkal báboznak.

Nekem a kisfiam az, aki inkább elvonul időről-időre egyedül is játszani, a lányok jobban szeretnek közösen. Nekünk, felnőtteknek is részt kell benne venni, magukban nem nagyon játszanak el.

2013. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én még az ovis fiam játékában is részt veszek, ha már végre itthon van az oviból, sokat játszunk délutántól estig, együtt, ha lehet, akkor apát is bevonjuk. Pl társasozunk hárman vagy labdázunk.

Nekem csak az fura, hogy sógornőm nem ül le vele játszani, hanem a kis önálló manó tesz-vesz egyedül. Ott téblábol mindig a felnőttek között, vagy a tesója körül:)

Melyik az a térbeli puzzle?

Tegnap megrendeltem neki egy megablocks kockakészletet rózsaszínben, ujjfestékeket több színben, és egy táncoló Dora babát. Majd könyvet nézek még neki, azt látni kell belülről is.

Nagyon köszönöm, hogy írtatok a kétévesetekről! Sokat tanultam:)

2013. márc. 27. 06:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A teblabolashoz...sajnalom azokat a gyerekeket...mert a szulok...nem igazan vagy egyaltalan nem szannak idot az egyutt jatszasra....nagyon fontos es ahogy a kicsi tanul a nagyobb testvertol ..ha nincs a szulotol tanul...harom gyermekem van mind a haromnak adok kulon kulon idot ...hiszen mas korosztaly...ugyanakkor egyutt is jatszunk...amikor nem erek ra csak oda szolok idonkent..mikor a pici tolja a babakocsit.../viszed setalni..stb/hogy erezze nincs egyedul egyedul....es milyen boldog lesz...a velemenyem mindent lehet egyutt jatszani.....es egyedul....de feltetlen fontos a kozos jatekok....koszi
2013. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki húzódható, hernyót v 100 labút. Vagy vannak támogatható, kerekes fából készült bogarak és mikor tolja pl csapkod a szárnya.
2013. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!