Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportos vagy középsős...

Kiscsoportos vagy középsős gyermeked meddig tud elszámolni?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogyha szólsz neki meddig tud magától hiba nélkül elszámolni, elkezdi egytől és ugy hogy nem segítesz neki?

Mert nálunk ilyenekkel mérik fel az oviban a gyerekeket, nálatok is?


2013. márc. 26. 07:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó nagy h.lyeség. Az én kislányom kb. 15-ig számol el magától (4,5 éves). De 10-es számkörben már egész szépen végez műveleteket is -ovis szinten (elvesz belőle, hozzáad) (anyukám pedagógus).


A barátnőm kislánya, már kb 2 évesen végigszámolt 20-ig 2 nyelven, de fogalma sem volt róla, hogy ha lát mondjuk 5 db almát az 5. Megtanulta mint egy verset, de számfogalma egyáltalán nem volt. Így meg semmi értelme.

2013. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Off: mi a fenének mérik fel a kis és középső csoportosokat??? Nem fér a fejembe...

On: 3.5 éves 10 ig számol el egyedül sorban, na de ez felsorolás szerintem az ilyen korú gyerekeknél. Tehát jó azt meg tudja számolni hogy hány darab kisautó baba akármi van előtte de műveletekre nem képes vele hogy pl. az 5 kevesebb mint a 6.

2013. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2 es vagyok lemaradt egy fél mondatom, szóval hogy mivel van egy 5 éves tesója ezért a 3.5 évesem is mondja hogy tizenegy tizenkettő tizenhárom tizenöt de összevissza kihagyva ezt azt szóval ezért írom hogy 10 felett már nem tud számolni mert ez tényleg csak puszta ismételgetés a nagytesó után.
2013. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nekem most középsős a fiam, és ő kiscsoportba 16-ig tudott elszámolni, ezt onnan tudom, hogy a végén megmutatták a teszteket amiket kitöltettek velük.

Ez a teszt egyébként elég érdekes, a "régi" időkből való állítólag, az ovónénik szerint tök hüleség, de mivel nekik elő van írva, így megcsináltatják a gyerekekkel.

Egyébként persze, hogy egy két éves csak mint mondóka monjda el a számokat, de egy kiscsoportos és középsős ovodás már ismeri a számok fogalmát, és meg tud számolni bizonyos dolgokat, persze nyilván kb 10-ig. Úgy tudom én is, hogy ami "követelmény" nagycsoport végére az az, hogy 6-os körben tudjon számolni is!

De nem vagyok pedagógus, nem értek hozzá, csak érdekelte volna hogy másnál meddig tudna elszámolni a kisgyerek? Szimplán kiváncsiságból!

Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 26. 08:17
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 éves. 13-ig számol, nem tudom miért pont eddig, e fölött már ő is összevissza mondja a számokat. A számfogalma kialakult, 10-ig biztonsággal megszámol bármit. Kiválasztja hogy melyik a több és a kevesebb (pl. 5 alma vagy 2 banán kupac közül). 6-ig ismeri a számjegyeket is. Le még nem írja, de már felismeri a könyvekbe. Az óvónénik szerint nagycsoportos elvárást teljesít. Matekból tehát nagyon ügyes, de pl. rajzból még csak fészekfirkánál tart, ami 1,35-2 éves szint. Szóval tényleg kinek mi.
2013. márc. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
2 es vagyok, hát ezek a tesztek is érdekesek, eltérnek vajon megyétől függően országon belül, mert nekem se a nagyobb fiamnak nem volt ilyen teszt szó sem esett ilyesmiről, se a kisebbnek. Nem hiszem hogy letagadták az óvónők, errefelé úgy látszik nem kell.
2013. márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Középső csoportos és 20-ig KELL számolniuk, és 10-ig KELL összeadniuk és kivonniuk. Ez az ovi elvárása...
2013. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom 7 es ...ez meredek és mi az hogy KELL? Ha nem, akkor mi van? Ez nagyon súlyos..:-/ Hogyan támasszunk életkorukat meghaladó elvárásokat szerencsétlen gyerekekkel szemben mér ovi közepén...
2013. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves Lányok, nagyon köszönöm a válaszokat, légyszives ne essünk egymásnak ezen a kérdésen, nem ez volt a szándék, és nem ovis előírásokra vagyok kiváncsi, hogy mit kell mit nem kell egy gyereknek milyen életkorban, szimplán, ha megkéritek a kis-középsős gyermeketek hogy számoljon el ameddig tud... akkor a legutolsó számra!!!!

Nagyon nagyon köszi!!

2013. márc. 26. 09:13
 10/19 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

El tud számolni 20-ig, és gyakoroljuk az összeadást és kivonást is. Természetesen az ujjain számolva megy csak. Ha muszáj, muszáj...

(múltkor megnéztem a nagycsoportosok faliújságját, és ott meg mesét kell "írni" a gyerekeknek, aminek legyen eleje, közepe és vége, és el kell mondani mindenki előtt, azon kívül meg kell tanulniuk egy másik mesét könyvből, és azt is fel kell mondaniuk...)

2013. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!