Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportos vagy középsős...

Kiscsoportos vagy középsős gyermeked meddig tud elszámolni?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogyha szólsz neki meddig tud magától hiba nélkül elszámolni, elkezdi egytől és ugy hogy nem segítesz neki?

Mert nálunk ilyenekkel mérik fel az oviban a gyerekeket, nálatok is?


2013. márc. 26. 07:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem volt egymásnak esés egyáltalán!!! Én csak meglepődtem ezen, de szerintem a válaszoló se tartja teljesen normális dolognak ezt hogy GYAKOROLNI kell otthon a középsős gyerekkel akinek fő dolga még a kötetlen játék lenne... Nem hiszem hogy ő tehet róla vagy ő forszírozná.
2013. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem volt egymásnak esés :)

Én is furcsállom.

Nem azzal van bajom, ha az oviban játékos formában elkezdik megismertetni a gyerekeket a számokkal, betűkkel stb, hanem, hogy elvárják, hogy késő délután mikor hazaérünk essünk neki a dolognak, mint egy házifeladatnak. Mert nem az oviban tanítják őket erre, hanem nekem kell. Ők csak elvárják, hogy tudja.


Nálunk amúgy évente 2x felmérik a gyerekeket egy 150 pontos lista alapján, ami tele van marhasággal.

2013. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

4.5 éves a lányom. Számfogalom tekintetében elég jó, 10-es számkörben teljes biztonsággal összead-kivon, egyre ritkábban kellenek hozzá az ujjai is, és pl megszámolni dolgokat ránézésre is tud elég gyorsan (ujjak segítsége nélkül is).

10-es átlépést gyakorolja magától, egyenlőre ujjakkal, 15-ig elég jól mennek neki a műveletek. Arra is rájött már, hogyha kerek tízesekhez ad hozzá/vesz el, akkor össze kell mondani pl 30+5 az harmincöt de ha kettőt elveszünk belőle akkor az csak harminc és három tehát harminchárom.

Felsorolásszerűen elszámol százig (persze néha téveszt még, ki-kihagy egy számot), és kerek százasokat is sorol ezerig, de még ehhez is használja az ujjait az éppen következő százas nyilvántartására :)

Férjem alsós tanító,éppen elsősei vannak, azt szokta mondani, hogy örülne ,ha a legtöbben így tudnának számolni az osztályában.

Én sose tanítottam kifejezetten semmire, pláne nem erőltettem semmit, ha érdekelte valami nyilván válaszoltam stb. Szerencsére nálunk az oviban sincs semmilyen ilyen jellegű komoly megmérettetés vagy elvárás, játékos formában foglalkoznak a gyerekekkel, a nagycsoportosoknak van iskola-előkészítő foglalkozás minden nap másik készségből, a kicsik közül bekapcsolódhat akit érdekel de semmi nem kötelező (vegyes csoport, szerencsére nálunk ennek csak az előnyei érvényesülnek)

A fiam most 3 éves, ősszel kezdi az ovit (ugyanebben a csoportban). Elszámol felsorolásszerűen kb 18-20-ig, és meg is számol eddig dolgokat, 5-ös számfogalma kialakulóban van (egyenlőre 3-ig teljes biztonsággal összead-kivon)

2013. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A 4 és fél éves kisfiam elszámol 50-ig, és ha van hozzá kedve, akkor össze is tud adni, kivonni. Én szoktam itthon gyakorolni vele, de kizárólag azért, mert látom, hogy élvezi. Pl. előszeretettel számolgatja, hogy ha apa ennyi napot dolgozott már, akkor még mennyit kell dolgozzon ahhoz, hogy itthon legyen velünk. Persze ez elég könnyű kis számolás, de nagyon élvezi.


Nekem az a véleményem, hogy lehet az oviban gyakorolni, de nem erőltetve, pláne kis és középső csoportban, mert előbb-utóbb meg fogják unni a gyerekek, és mint tudjuk, amit erőltetünk, az annál inkább nem fog sikerülni, ez kudarc élményhez vezet, ami pedig ahhoz, hogy a gyerek egy életre meggyűlöli az adott tevékenységet.

2013. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szerintem semmi baj a gyarkorlással- játékos formában, de persze, az megint más, hogy állandóan leültetném a gyerekemet és erőltetve számoltatnék vele.


Egyébként az egyik anyuka jól megfogalmazta, én is azt tapasztalom és nem csak a mi ovinkban, hanem ismerősöktől is, hogy az ovonénik egyre inkább csak elvárják, hogy ezt meg azt tudjon a gyerek- nem nagy dolgokra gondolok, csak amit tényleg tudni illene, és nem többet, de sokszor úgy veszem észre- szülői értekezleten, hogy ezt ki is emelik, hogy pl ceruzafogás, még mindig nem tud mindegy gyerek rendesen ceruzát fogni... stb. Oké, hogy az én gyerekemet én tanítsam sokmindenre, de azért járnak az oviba is, hogy "tanuljanak", fejlesszék őket, nem csak gyerekmegörző az ovi.

2013. márc. 26. 13:00
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

Irigyellek benneteket, anyukák, amiket itt felsoroltatok, jóval meghaladja az iskolaérettség szintjét. Sót, egyik másik gyerek valóságos kis Szász Marci. Szerintem simán megállnák a helyüket a menzások között is.

Csak egyet nem értek, az én válogatott, tagozatos elsőseim között miért nincsenek ilyen kis Einsteinek?

2013. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Megkértem ma a fiamat most délután, hogy számoljon, és 100-ig ment neki folyamtosan hiba nélkül. Ő kb 3hete töltötte be az 5. életévét.
2013. márc. 26. 20:15
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk nincs felmérés,de még csak kiscsoportos a fiam.

Ő 4,5 éves és el tud számolni 100-ig,és 10-ig össze is ad.

A testvére 2-os sulis,így mindig kagylóz:),tudja már az 1-es 2-es szorzótáblát is.De nem hiszem,hogy ezt tudnia kellene egy ennyi idős gyereknek,legalábbis a tesó ilyenekkel nem foglalkozott még ennyi idősen.

2013. márc. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kisfiam vasárnap lesz 4 éves. 100-ig simán elszámol, és utána is próbálkozik. Nem mi erőltettük meg semmi, csak egyszerűen érdeklik a számok, és mindig kérdezgette a kocsiban, hogy mi miután következik, stb. Pl. a házakat számoltuk. 10 alatt összead, kivon.
2013. márc. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!