Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti egy ovis csoportba iratnáto...

Ti egy ovis csoportba iratnátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Két kislányom van.Az egyik 4.5 éves ő 1,5 éve oviba jár.A kisebbik most 2 éves és 1 év múlva ő is kezdi az ovit.

Érdekelnének a tapasztalatok hogy jó-e ha egy csoportban vannak,vagy inkább külön jobb nekik?



2013. márc. 26. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem külön csoportok vannak oviban? Azaz kiscsopi, közép, meg nagycsopi? Nálunk így volt még, és ezáltal ha akarnánk se kerülhetne a két gyerek egy csoportba.
2013. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nálunk vegyes csoportok vannak.
2013. márc. 26. 12:23
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem szeretném, ha egy csoportba járnának, nem is pártolom a vegyes csoportokat, de ha kevés a gyerek, akkor mindig így van. Ha az óvoda teszi egy csoportba őket, akkor nem nagyon van mit csinálni.
2013. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem azért vannak vegyes csoportok,mert kevés a gyerek.Négy csoport van összesen és mindegyik vegyes.
2013. márc. 26. 12:33
 5/15 anonim ***** válasza:
Én speciel íratnám egy csoportba őket,szerintem ha egymásnak ott vannak,az egy biztos pont(a kisebbnek)könnyebben beszokik.Nem tudom a vegyes csoportokban hogy mennek a foglalkozások(el sem tudom képzelni)mert hát nagyon nem mindegy hogy 3 vagy 6 éves szintről beszélünk.De most nem is ez a kérdés....Én ikerpár vagyok(eleve más szemmel nézem a testvérséget)és semmi negatívumot nem találok abban ha együtt vannak,és az előbb arra szerettem volna utalni,hogy attól még külön fognak tevékenykedni,barátkozni(a koruk miatt is)de ha baj van számíthatnak is egymás közelségére.Nálunk külön korcsoportok vannak az oviba,de örülök hogy sok közös program,és az udvarozás is együtt zajlik.A kisebbem majd tél elején kezdi az ovit,akkor már középsős lesz a nagyobb,és már az is jó érzés nekem,hogy egy ajtó választja csak el őket.
2013. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannak. Még nem járnak oviba, de egy csoportba fogom íratni őket. Iskolába is együtt fognak járni. Leghamarabb a középiskolában fognak szétválni, ha akarnak.
2013. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is inkább arra hajlok hogy egy csoportba legyenek.
2013. márc. 26. 13:41
 8/15 anonim ***** válasza:
nálunk nincsenek vegyes csoportok, de szerintem jó dolog! Ha így lenne, egybe íratnám őket!
2013. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom,kérdezd meg a nagyobbikat hogy szeretne-e 1 csoportban lenni a kistesóval mert az ő véleménye is számit!Nekem is 2 gyermekem van,a nagyobbik fiú és nagycsoportos,s bizony ő azt mondta hogy nem szeretné ha a hugica 1 csoportban lenne vele.Igy a lányomat a mellette lévő csoportba kértem,tiszteletbe tartottam a nagyfiú kérését.Igy jó hogy egymás mellett vannak,udvaron egy a játszóhelyük,ott együtt játszanak ha van kedvük,meg mosdóban is találkoznak,ha valami van akkor ott a szomszédban a tesó.Én azt mondom,lehet jobb is ha külön csoportba van 2 testvér mert amúgyis állandóan együtt vannak és igy legalább jutnak némi "lélegzetvételhez". :)
2013. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztük.Ő azt mondta hogy szeretne egy csoportba lenni a hugival.Még van egy évünk meglátjukmennyit változnak még addig.
2013. márc. 26. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!