Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves gyereket elengednél...

3,5 éves gyereket elengednél ilyen esetben csoport kirándulásra?

Figyelt kérdés

November elején töltötte a lányom a 3 évet, szeptember óta ovis. Június elején mennének az ovis csoporttal kirándulni, akkor már 3,5 éves lesz. Viszont kicsit (na jó, nagyon) bizonytalan vagyok. Egy 50km-re található nagyvárosba mennek kirándulni, állatkertbe. Egész napos program lesz, mivel messze mennek, bérelt busszal. Kaját, innivalót, rágcsát tenni kell nekik itthonról. Kb 15-20 gyerek megy (még nem fix a létszám), és 3 óvónéni megy velük.

Az aggodalmam okai: elég kicsi még, nem tudom hogy fogja bírni az egész napos járkálást, főleg batyuval a hátán. 50km-es utazás busszal, olyan kicsi, be sem kötik, mivel nincs mivel, pedig neki ugye nem ártana gyerekülés, vagy legalább biztonsági öv. Továbbá elég sokan vannak, félek nehogy elkallódjon, lemaradjon, elvesszen, mittudomén. Egyébként nem egy rosszcsont fajzat a lányom, biztosan szépen fegyelmezetten viselkedne, de csak kicsi még, a sok élmény hatására kiléphet a sorból..., ááá, nem tudom, eléggé bizonytalan vagyok. Ti mit gondoltok erről? El mernétek/mertétek engedni ilyen kicsit ilyen feltételekkel?

Köszönöm a válaszokat, véleményeket.



2013. márc. 25. 08:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg gyerektöl függ. Lányom csak 2,5 éves de ha megszokott gyerekcsoportban tuti már most ellenne.

Gondolom az oviból is mennek sétálni erre arra, így ott is kiléphet a sorból.

2013. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom lassan 4 éves, ovis, de elgondolkodnék, h.elengedjem-e.

Először is tennék egy próbát, h. elkísérhessem a csoportot. Valószínű, h. ez nem fog menni, mert akkor a másik szülő is szeretne menni és annyian nem férnek el.

Ha az ovónénik úgy látják, h. biztonságosan el tudják vinni/látni/felügyelni a gyerekeket, akkor valószínűleg csak megbíznék bennük. A gyerekek - legalábbis az enyém - sokkal szófogadóbb az oviban, ott rend van, szabályok vannak - ezt hangoztatja is.

Szóval, ha úgy látod, h. az ovónénik erre alkalmasak, engedd el nyugodtan. Biztos nem az első útjuk lesz.

2013. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elengednem. Az en gyerekem is ment anno, imádta. A csordaszellem miatt nem lesz fáradt amíg sétálni kell, a bátyját meg a buszban hagyjak. Nem veszik el, mert csoportban mennek, elől, közepén es hátul nevelovel. A gyerekcsoportokhoz tapasztalt sofőrt adnak es bár kockázat mindig van, nem szabad tul aggódni. Egyebkent kísérő lehet pluszban szulo is.
2013. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem, nem, nem és nem.


Az enyémet elvitték 3 évesen Győrből Pannonhalmára kirándulni. Betegen, sebesülésekkel tele és szemmel láthatóan meggyötörten hozták vissza.

Nem tudom mik történtek, de az biztos, hogy nem vigyáztak rá megfelelően.

Sajnos vegyes csoportok voltak, így a nagyokhoz kellett mindig igazodni.

2013. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egy szülő sem mehet pluszban kísérőnek, ezt határozottan kijelentették az óvónők. És szintén vegyes csoport, nem tudom hogy bírná az iramot a nagyokkal.
2013. márc. 25. 08:41
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, az ovonoknek nyilván ismerik a csoportot es az o képességeiket figyelembe véve terveztek meg az utat. Nem lesz semmi baja a gyereknek, csak jol fog szórakozni.
2013. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Óvónőként dolgoztam. Nálunk az oviban "alap" volt, hogy kiscsoportosokkal nem indulunk el kirándulni. Az első év végén sétáltunk el mindig a közeli piacra.

A következő évben (4 évtől) vittük őket nagyobb kirándulásokra.

Most, hogy már gyerekem is van, a véleményem az, hogy ne menjen.

2013. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

nem. enyém a tieddel egyidős, nálunk a kicsiket nem viszik és igazat adok nekik, nem nekik való még.

pont azok miatt amit írtál, már a buszon se tudná végig ülni az 50km-t, de a gyaloglás batyuval a hátán is húzós lenne.

2013. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Semmiképp.Lanyom 4 éves de igy se engedném,pedig ügyes kislany.Majd elviszem én az állatkertbe és akkor tudom hogy rendesen eszik,iszik,elviszem pisilni,nem fogja cipelni a taskat,ha véletlen hüvösebb van odafigyelek hogy ne legyen pacuha.ÉS igen nem tudni barmi baja lehet.Olyan hogy egy szülö.se.mehet kisérönek???Ugyan miert nem???Gondolod hogy a 3 ovononeni mind a 20 gyerekkel fog egyszerre foglalkozni?Esetleg annyi hogy allandoan szamoljak hogy mind megvan e...
2013. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem engedném el.

Nálunk sem viszik a piciket, kizárólag csak a környéken sétálni, de busszal nem.

2013. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!