Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik ovis csoport jobb, a...

Melyik ovis csoport jobb, a korcsoportos (kis-közép-nagy), vagy amikor vegyesen vannak?

Figyelt kérdés
Annyi érvet és ellenérvet hallok, hogy nem tudom eldönteni. Segítsetek.
2013. márc. 23. 01:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém vegyesbe jár, és ő "kiscsoportos" korú egyébként. Nekem kimondottan tetszik (és neki is) mert ő mindig is a nála nagyobb, okosabb gyerekek társaságát szerette, a nagyobbak "felfelé húzzák" a maguk szintjére, ha érted mit akarok mondani. Sokat tanul(t) tőlük. Én örülök a vegyes csoportnak.
2013. márc. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az óvónőn múlik!

Vegyes csoportban ugye nehezebb differenciálni, de ha jó a pedagógus, sokkal több előnye lehet, mint a korcsoportosnak - ugyanakkor a korcsoportos oviscsoport is működhet "rosszul"....

épp ezért én elsősorban óvónéniket választottam, és mellékes momentum volt, hogy ők milyen csoportot visznek. Vegyesbe került a lányom, egyáltalán nem bántam meg, nagyon szépen megmutatkozik nálunk is hogy a nagyok húzzák a kisebbeket, toleránsak és élvezik is :) Egyáltalán nem látom, hogy ne jutna megfelelő energia/idő a nagyokkal való külön foglalkozásra (és tagadhatatlan előny, hogy bármelyik kisebb bekapcsolódhat, ha kedve van, pl így az én 4,5 éves középsős lányom is rendre iskola-előkészítős foglalkozásokat csinál, mert élvezi ő is).

Szerencsére nálunk csak az előnyök érvényesülnek, ugyanebbe a csoportba kerül ősszel a fiam is majd.

2013. márc. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most már nagyon sok oviba vegyes csoportok vannak,kevés ahol korcsoportok még megtalálhatók.Az én gyerekeim is vegyesbe járnak,a nagyobbik most már nagycsoportos,a kicsi még kiscsoportos.Mindkettő szereti a vegyes csoportot,igaz nem 1 csoportba járnak,mert a nagyobbik nem akart a kishúgával 1 hlyen lenni,igy mellette lévőben van.A nagyobbik fiam mondjuk szokta mondani hogy van olyan kicsi gyerek náluk,aki bután viselkedik néha,mert van hogy a nagyobbakat is megcsipi vagy megharapja,de a fiamat különösebben nem zavarják a kicsik.A lányom még sosem mondta hogy nem jönne ki a nagyobb gyerkőcőkkel a csoportjából.Egyébként azt olvastam valahol hogy a vegyes csoportok azért jók,mert elősegitik a gyerekek szocializálódását és előbb megtanulják hogy kell alkalmazkodni a náluk esetleg kisebb vagy nagyobb korosztályhoz.
2013. márc. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Ma nagy divat a vegyes csoport, én kifejezetten NEM szeretem. Az enyémek korcsoportosba járnak. Egykorúak, egyszerre haladnak, nem kell 100 különböző dolgot csinálni a 3-7 éves gyerekekkel. Teljesen más igényei vannak egy bepisilős, alig beszélő, öltözködni nem tudó kiscsoportosnak, mint egy iskolába készülő 7 évesnek. Se a kicsikre, se a nagyokra nem lehet normálisan odafigyelni.


Sok szülőtől hallottam, hogy a piciket valóban húzzák föl a nagyok, de a nagyok "visszafejlődnek".

Sokszor fél évig is sírnak a beszokós gyerekek, nagyon klassz lehet hallgatni egy nagyobbnak minden évben. ÉS szerintem egy nagycsoportos korú gyereknek nem feladata a kicsiket istápolni, öltöztetni stb. Nem az ő dolga, hanem az óvónőé, de sokszor látom, hogy ezt a nemes feladatot "lepasszolják" az idősebbeknek. (az ovinkban van vegyes csoport is)

A toleranciát meg megtanulják az udvaron, ahol úgyis össze vannak eresztve.

2013. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, az én fiam is korcsoportosba jár, nekünk ez jött be. Így sokkal nagyobb esélye van a saját korosztályából barátokat találni.
2013. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

fiam kiscsoportos.vele egykoruakkal jár.sajnos náluk nincs vegyes csoport.nem igazán szereti.sokkal jobban elvan a nála idősebb gyerekekkel,felnöttekkel,mint a vele egykoruakkal.

szerintem ha van választási lehetőség,a vegyes csoport sokkal jobb.

2013. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Sokan írjátok, hogy azért jó a vegyes csoport, mert a gyerekeitek sokkal jobban elvannak a nagyobbakkal, mint a korunkbeliekkel. De miből gondoljátok, hogy a nagyobbak is napi 8 órában kicsikkel akarnak lenni??

Az, hogy a családban heti 1x eljátszik az unokatesókkal, vagy a játszótéren felkarolja valami anyáskodó nagylány, nem ugyan az, mint amikor egész évben heti 5x a kicsiket kell tutujgatni, tolerálni, hogy szétrombolja, amit a nagyobb nagy gonddal készített stb.

Én semmi szín alatt nem választanék vegyes csoportot.

2013. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Enyém vegyesbe jár, nekünk nagyon bejött, és higgyétek el ez abszolút az óvónőn múlik.

Nekünk olyan profi óvónénijeink vannak, hogy csak na, a gyerekek észre sem veszik, hogy vegyes a csoport. A kicsit valóban gyorsan fejlődnek, de a nagyok nem fejlődnek vissza, minden nagycsoportos mehet suliba, senkinek semmi hátránya belőle. És minden gyerek imádja a csoportot, pedig 35-en!!! vannak. És ebben még 4 db minicsoportos is van.


Arra azért had reagáljak még, hogy nem a nagyok feladata istápolni a kicsiket! Valóban nem és ha ezt az óvónő elvárja hát az olyan is. DE!!! Azt nem tartom hátránynak, ha a gyerek már ebben a korban megtanulja, hogy a nála kisebbeket/gyengébbeket védelmezze, segítse. Sőt ebben a korban legjobb elkezdeni. Szerintem egy nagycsoportos sem veszi zokon, ha meg kell kötni egy kiscsoportos cipőfűzőjét, vagy rá kell segíteni a kabátot, ne adja ég az a nagycsoportos rászól a szomszéd csoport debella Pistikéjére, hogy ne üsse már a nála jóval kisebb Julcsikát. Nálunk ez teljesen jól működik. És nagyon összetartó kis társaság a mi csoportunk.

2013. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is vegyesbe jár. Ő is inkább a nagyobbakhoz húzott , azért írattam ide. Viszont most szinte mindig a kicsikkel játszik. De nagyon jó az óvónéni. Volt olyan reggel, hogy pityeregve ment be, az egyik nagylány megfogta a kezét, azt mondta gyere játszunk. ( nem mondta az óvónéni hogy ezt csinálja). Fél perc múlva a lánykám mosolyogva beszélgetett a nagylánnyal. Szerintem jobb a vegyes.
2013. márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszolóval értek egyet. Én sem szeretem a teljesen vegyes csoportot. (Más, ha pl. kis-középső együtt van, de az iskolába készülőknek jobb, ha abban a "bizonyos" előkészítő évben nagyobb figyelmet kapnak, és nem a kiscsoportosok szintén oldanak meg feladatokat.)
2013. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!