Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor lázas beteg a gyermeked...

Amikor lázas beteg a gyermeked, minden esetben kap antibiotikumot is?

Figyelt kérdés
Ha lázas, fáj a torka, általában mit ír rá az orvos?Most épp benne vagyunk, nem írt a doki semmit, csak köptető, lázcsillapítás, sok folyadék.38.5 félre szokott felmenni a láza.Csak ugye most leghamarabb kedden lesz doki, így ha nem javul akkor ügyelet.
2013. márc. 29. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont elég. A túl sok, illetve feleslegesen adott antibiotikum többet árt, mint amennyit használ.
2013. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig kb 2x volt lázas beteg fiam, abból 1x kapott antibiotikumot...

Nem feltétlen kell az.Én legalábbis örülök, hogy a dokink nem azzal indít.

Amúgy nem tudom mennyi idős, de adhatnál neki béres cseppet C vitaminnal,nálunk nagyon jól megfogja a betegségeket!

2013. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor adok nekik antibiotikumot, ha már semmi más nem használ. Soká ürül ki a szervezetből, káros is. Ha feleslegesen kapja, akkor már nem lesz hatásos, ha valóban szüksége van rá.

A lázat, torokfájást lehet gyógyítani természetes szerekkel is, vagy enyhébb gyógyszerekkel.

2013. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Persze nem vagyok a híve én sem, és örülök hogy nem azzal indít a doki.Csak sok anyuka azonnal antibiotikumért kiált ha lázas beteg a gyerek, nem értik hogy ha vírusos a betegség arra nem hat.Azért kérdeztem hogy másnál hogy van ez? Meg most rosszkor jött a dolog, hosszú hétvége, húsvét, nincs doki.

Sajnos sok tapasztalom van e téren, elég beteges a fiam, már ovis.Általában ha kiviszem mert lázas, azt mondja a doki hogy várjunk egy két napot, és ha nem javul menjünk vissza.Többször volt már hogy tényleg helyre jött magától, de pl. legutóbb is öt napig volt lázas, és antibiotikumot kapott már rá.Nem tudom most melyik variáció lesz, vírusnak látta a torkát enyhén.De láz csak visszatér pár óránként.

2013. márc. 29. 22:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem adnék egyből. Pár napot várok, addig lázcsillapítás, ha náthás akkor orrszívás, orrcsepp. Ha köhög akkor köhögéscsillapító és/vagy köptető, mellkaskenőcs stb. Antibiót akkor adok, ha nem javul pár nap után az állapota, vagy romlik.

A helyedben várnék, hátha javul, ha nem akkor ügyelet.

2013. márc. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nálunk sem azzal indít szerencsére.Legutóbb másfél évesen volt beteg a kislányom,akkor 5nap 39fokos láz után írta fel,és akkor is azt mondta,h várjak meg egy napot vele,mert a vírusos megbetegedés ált. 3-5napig tart.
2013. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogy! Ab-t csak akkor kap, ha valamilyen bakteriális fertőzése van.

Szerencsére a dokink sem erőlteti a gyógyszereket, ő is a természetes gyógymódok híve, csak akkor ír fel valamit, ha feltétlenül muszáj.

Lázcsillapítást is csak 38,2 felett javasol, hiszen a láz a szervezet természetes védekező reakciója és ha azonnal levisszük, akkor a bacik/vírusok szabadon garázdálkodhatnak...

2013. márc. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Négy és fél éves lányom életében egyszer, két és fél éves fiam és 9 hónapos lányom még soha nem kapott antibiotikumot. Csak nagyon indokolt esetben ír nekünk ilyesmit a doki, meg én se adnám be, ha csak úgy felírná. Sőt, még lázat se csillapítunk 38,5-ig, mert a láz segít legyőzni a betegséget.
2013. márc. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mitől lázas. Írod, hogy fáj a torka, mondjuk a láz, torokfájás tipikusan tüszős mandulagyulladás jele is lehet, ha ez a baja, akkor egyértelműen antibiotikum, ha nem ez, hanem felsőlégúti, akkor nem kell feltétlenül. A mi dokink alapvetően akkor ír, ha több napja (kb. 3 után) lázas a gyerek, mert az azt mutatja, hogy segítség nélkül nem tudja leküzdeni a betegséget. Tüszős mandulagyulladásnál azonnal, még akkor is, ha még nem lázasodott be. 5 éves kislány anyukája.
2013. márc. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Ha azt mondta vírusos a torka, akkor meg nem is kell adni.
2013. márc. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!